Бетонні сходи, технологія пристрою

21.09.2015

Бетонні сходи

Привіт всім статті бетонні сходи ви дізнаєтеся переваги таких сходів, як розрахувати розміри, процеси їх пристрої і покажу кілька креслень.

Спочатку новини блогу підіб’ємо підсумки за кількістю коментарів за жовтень місяць. В наступному місяці виплат не буде, я припиняю цей конкурс тимчасово, підписуйтесь на оновлення блогу, щоб дізнатися першим, коли знову будуть нагороджуватися активні коментатори блогу.

Підсумки

1 місце Іван Зелінський 65 коментарів — 250 рублів

2 місце Юрій Йосипович 24 коментаря – 150 рублів.

3 місце не зайняв ніхто, так як не набрали мінімальну кількість коментарів – 100 рублів.

В кінці статті кросворд за відгадування приз 100 рублів, як ви зрозуміли з відгадування попередніх завдань, я не вмію складні кросворди складати.

Бетонна сходи на вигляд начебто нічого складного в ній немає, але коли ви задумаєтеся над її виробництвом, то з’явиться багато питань, як розрахувати, чи потрібен арматурний каркас. як встановити опалубку і як заливати бетон. Їх виготовляють і продають з ЗБВ (завод залізобетонних виробів), але вони мають стандартні розміри і можливо не всім підійдуть в котеджному будівництві.Бетонні сходи, технологія пристрою

найпопулярніший спосіб виготовлення бетонних сходів монолітна установка, яку можна застосувати в будь-якому місці будинку підвалі, ганок, всередині будинку. У пристрої таких сходів немає нічого складного, далі розглянемо детальніше процеси цієї роботи.Бетонні сходи, технологія пристрою

Розрахунок бетонних сходів

Одна справа, коли у вас на руках є проект та всі розрахунки зроблені і зовсім інше треба самим розрахувати довжину сходів, кут нахилу, висоту і ширину сходів і т. д. Всі розрахунки в будівництві виробляють на підставі будівельних норм і правил, сходи не виняток, рекомендую ознайомитися з СНиП 2.08.01-89* «Житлові будівлі». Сходи в конструкції будинку вважається найбільш травмонебезпечним ділянкою і до розрахунків треба підійти серйозно. При розрахунку конструктиву, треба продумати такі деталі, як монтаж поручнів, освітлення над сходами.

Перше креслимо схему, в ній вказуємо розміри простору під сходи і проводимо розрахунки. Визначаємося з кутом підйому з обліку оптимального розміру маршу, виду сходів і найголовніше для нас, щоб нам було зручно з нею підніматися. Відповідний кут усередині котеджу 23 0 – 38 0. сходи з кутом 45 градусів не рекомендується робити основний. На малюнку нижче видно в залежності від кута підйому збільшується її довжина. Витрата бетону на сходах з кутом 45 градусів більше 2,35 разів, ніж з кутом 35 0 .

Висота і ширина східців визначається з середньої довжини кроку дорослої людини 60-64 сантиметри. Розрахунок ширини та висоти щабля проводиться за наступною формулою:

2*Н+L = 60 -64 див. де: H – висота сходинки; L – ширина щаблі.

Припустимо, ширина щаблі 30 див. тоді висота сходинки виходить 15-17 сантиметрів. З рекомендацій СНиП ширина проступи повинна бути більше 20 сантиметрів, а краще, якщо дозволяє місце, зробити шириною 30 см

Виготовлення бетонні сходи

Виготовлення бетонних сходах на ганку, перше, що треба зробити-це підготувати підставу. У підготовку підстава входять наступні роботи планування і ущільнення. Планування роблять для економії бетону. Якщо верх сходинок 10 див. плюс плита 5 см, то піском планують підстава мінус 15 сантиметрів від верху сходів під заданим кутом. Планування нам знадобляться такі інструменти, як рулетка і нівелір .

Бетонні сходи, технологія пристрою
Наступний етап виготовлення і установка опалубки. Від міцності опалубки залежить зовнішній вигляд сходів і дотримання розмірів при заливці бетону. При виготовлення опалубки застосовують водостійку фанеру товщиною від 1,5 сантиметра або необрізну дошку.

Опалубку найчастіше виготовляють з дотриманням всіх розмірів сходи, вирізаючи з листа фанери шаблон, який можна неодноразово використовувати у подальшому. Якщо сходи має складну геометричну форму, то опалубку виробляють для кожної сходи окремо, що займає більше часу.

Після того, як вирізали і встановили опалубку під бетонні сходи, необхідно добре її розкріпити. Якщо фанера тонка і є частка ризику, що її бетон распрет, то необхідно її підсилити за допомогою дерев’яного бруса, закріпивши уздовж або поперек опалубки.

Розкріплюють за допомогою дерев’яного бруса з саморізами по дереву або арматурою на стяжки, що під час демонтажу опалубки зрізаються. Перед розкріпленням необхідно ще раз виміряти всі розміри і висотні відмітки сходи.Бетонні сходи, технологія пристрою

Ганка можуть мати бічні стінки з цеглини, тоді опалубка встановлюють під кожну сходи і кріплять до існуючих стінок.

Інструменти застосовуються під час виготовлення та установки опалубки: рулетка, паркетка, шуруповерт, зварювання, молоток, саморізи по дереву, електроди.

Армування бетонних сходів

Специфіка армування бетонних сходів в тому, що кожна щабель і сходи має свої розміри під які треба підготувати арматуру нарізати і зігнути. Крім цього, якщо ви плануєте встановити металевий навіс на ґанку або поручні всередині будинку, то має сенс закласти металеві пластини перед заливкою бетону для приварювання даних виробів. Пластини вирізують з металевих листів і приварюють до них «вуса» з арматури довжиною 10-15 сантиметрів з загнутими кінцями, для зчеплення з бетоном.Бетонні сходи, технологія пристрою

Армування сходів, як і у всіх монолітних роботах. робиться суворо за будівельним правилам. Необхідно дотримуватися захисний шар арматурного каркаса не менше 2,5 см. від краю бетону, крок сітки повинен мати один розмір 100Х100 чи 200Х200 і мати захисний шар знизу арматурного каркасу (сітка не повинна лежати на підставу, під нею повинен бути простір для бетону не менше 2,5 див. можна поставити спеціальні пластмасові підставки або шматки цегли).

Укладка бетонної суміші бетонні сходи

Вібрування бетону. якщо цього не робити то після демонтажу опалубки бетонна сходи можуть бути вся в ямках, як маленьких, так і великих через повітря який залишився в бетонній суміші. Якщо у вас немає глибинного вібратора то провибрировать можна з допомогою арматурного стрижня, проштыковывая неодноразово покладений бетон.

Короткий опис статті: бетонні сходи

Привіт всім статті бетонні сходи ви дізнаєтеся переваги таких сходів, як Бетонні сходи

Джерело: Бетонні сходи, технологія пристрою

Також ви можете прочитати