Бетонні сходи в приватних будинках: ціни, будівництво своїми руками

21.09.2015

Бетонні сходи для будинку

Сходів застосовуються як у промисловому (цивільному), так і в приватному будівництві. Саме по ним здійснюється вхід в будівлю, перехід з одного поверху на інший. Бетонні сходи вважаються найбільш надійними і простими у виготовленні і розташовуються як зовні, так і всередині будівель.

Зміст:

Бетонні сходи в приватних будинках: ціни, будівництво своїми руками

Особливості

 • Якщо дерев’яну або металеву драбину можна зробити в будь-який час і в будь-якому місці, то бетонна виготовляється під час будівельних робіт.
 • Бетонна міжповерхові сходи в приватних будинках може бути тільки монолітною, тоді як подібні дерев’яні бувають і складовими (наприклад, розбірними, телескопічними).
 • Для спорудження бетонної конструкції всередині будівлі потрібно достатньо місця.

Переваги

 • Практично необмежений термін служби. Бетонна сходи стійка до перепадів температури, вологості і тиску (і до їх критичних значень), не схильна корозії або гниття. Навіть природне стирання матеріалу в процесі експлуатації (на відміну від деревини) мінімально.
 • Можливість обробки бетонних сходів практично будь-яким матеріалом без проведення дорогих підготовчих робіт.
 • На відміну від інших видів сходів, бетонна не є навантаженням для конструкції будівлі. Навпаки, вона додатково підсилює її.
 • Хороші експлуатаційні якості і висока ремонтопридатність. Таку драбину неможливо зламати або погнути. Вона не потребує регулярної просочення антисептиками і антипіренами, видалення іржі тощо. Здатна витримувати підвищені навантаження. У виняткових випадках при виникненні будь-якого дефекту досить «проблемне» місце залити розчином і вирівняти цю ділянку.
 • Не горить..

Різновиди сходів

 • Прямокутної геометрії (між стінами).
 • Одномаршові монолітна.
 • З забіжними ступенями.
 • Многомаршевая з поворотними майданчиками.
 • Спіральна.

За видом використовуваного матеріалу підрозділяються на бетонні і комбіновані. Останній варіант являє собою металеву конструкцію, сходинки якої виконані з бетону з додаванням мармурової крихти або гранітного щебеню.

Етапи виготовлення

1. Проводяться розрахунки: зокрема, для переміщення людей і перенесення вантажів ширину визначають рівною 75 – 95 див. Враховуються й інші параметри, від яких залежить зручність підйому або спуску, рівність кроки:

 • товщина підлоги разом з передбачуваним підлоговим покриттям;
 • відстань між поверхами. Крім того, враховується і те, що між крайніми ступенями і стелями повинно бути не менше 2 м.
 • кут підйому. У приватних будівлях рекомендується для внутрішніх сходів дотримуватися норми від 25° до 45°. При цьому треба пам’ятати, що при виготовленні бетонних сходів своїми руками збільшення її крутизни призводить до зниження витрати бетону;
 • висота сходинки – першої та останньої;
 • перила.

Бетонні сходи в приватних будинках: ціни, будівництво своїми руками

Після цього розраховуються довжина маршу, кількість ступенів і прольотів, необхідність пристрою поворотних площадок, ширина проступи.

Радіус повороту сходів (закруглення) визначається підсумовуванням ширини проступи ( х 2) і ширини сходів.

2. Зведення опалубки під заливання розчину. Основні вимоги до неї: твердість, міцність, відсутність щілин. В іншому випадку залита маса деформує «каркас», і щаблі вийдуть нерівними. Крім того, розчин володіє певною плинністю, і це вимагає якісної герметизації всіх стиків.

Бетонні сходи в приватних будинках: ціни, будівництво своїми руками

При з’єднанні елементів опалубки доцільніше використовувати саморізи, а не цвяхи. Це значно спростить процес демонтажу. Вид опалубки залежить від конструктивних особливостей сходів (наприклад, пристінна, одномаршові).

Крім того, потрібно враховувати, що шорстка поверхня бетону ускладнить його подальшу обробку. Тому поряд із застосуванням гладко оброблених дощок використовується і листкова фанера (водостійких сортів), яка нашивається» на них зсередини. Стики листів не просто добре підганяють, а ретельно шліфують, домагаючись, щоб вся внутрішня поверхня опалубки була близька до ідеальної.

Можна змонтувати «каркас» під одну сходинку. Потім, у міру твердіння розчину, він переставляється на нове місце. Такий метод значно збільшить терміни проведення робіт, але забезпечить повну ідентичність всіх сходових ступенів з бетону, залитих своїми силами.

3. Надійність і довговічність багато в чому залежить від правильності пристрою і якості армування. Всередину опалубки укладаються металеві арматурні прутки, які утворюють решітку. У місцях перетину вони «схоплюються» зварюванням. Уздовж переднього краю кожної сходинки для додання йому жорсткості також укладається пруток.

Бетонні сходи в приватних будинках: ціни, будівництво своїми руками

Між арматурою і нижньою поверхнею опалубки відстань – мінімум 30 мм. Для цього застосовують спеціальні «підкладки» під прутки (фіксатори положення).

4. Установка кріплень для майбутніх поручнів. Вони монтуються в опалубці з таким розрахунком, щоб після заливки розчину їхнього краю виступали над поверхнею бетону. Як правило, в цих цілях використовують або пластини металу, чи дерев’яні клини (пробки).

5. Заливка розчину. Поверхня бетону ретельно вирівнюється (в залежності від якості розчину допускається декілька підходів).

Розчин не повинен бути надто щільним. Крім того, він повинен бути добре перемішаний. Неоднорідність структури «заливки» знижує міцність бетону на 15 – 20% від розрахункової. Втоптування суміші і додаткове її перемішування виробляється кельмою.

6. Після укладання бетону вся поверхня накривається плівкою до повного тужавіння (час залежить від температури навколишнього повітря). Після цього по сходах вже можна ходити, але всі оздоблювальні роботи на ній проводяться тільки по завершенні будівництва.

Вартість

Підраховуючи ціну бетонних монолітних сходів для будинку, потрібно враховувати всі складові: конструкцію, розміри, кількість східців.

В середньому при габаритах 1,1 х 1 м (ширина і висота підйому) вартість – 33 000 рублів. Але багато залежить і від її конфігурації профілю. Проста одномаршові обійдеться від 27 000 руб/м, монолітна з забіжними ступенями – від 37 000 руб/м. Вартість з маршами за спеціальним проектом може перевищувати 60 000 рублів/м.

Якщо розглядається варіант бетонних сходів для будинку на замовлення, то варто відразу уточнити, що входить у вартість, включена оздоблення.

Бетонні сходи в приватних будинках: ціни, будівництво своїми руками

Варіанти оформлення сходів з бетону

Перед початком всіх робіт поверхні шліфуються. Пам’ятайте, що вид обробки багато в чому визначається формою будови. Крім того, потрібно враховувати і ступінь небезпеки травмування матеріалу.

 • Природний камінь і його імітації (мармур, граніт), плитка (керамограніт) – досить дороге рішення. До того ж слід врахувати, що по таких сходах ходити треба обережно. Якщо в будинку літні люди, маленькі діти, то варіант не найкращий. Крім того, така обробка вимагає особливого догляду за поверхнею.
 • Деревина завжди привносить в приміщення затишок і тепло. Тому облицювання бетонних та металевих сходів деревом є найбільш поширеною. Крім того, вона добре глушить кроки.
 • Ламінат, ковролін. Недорого і красиво. Його поверхня не повинна бути занадто «рівною», інакше на таких сходах можна легко послизнутися. Для ковроліну краща основа – каучукова.
 • найдешевший варіант обробки – фарбування. Але вона буде швидко стиратися, і доведеться регулярно підфарбовувати.

Короткий опис статті: бетонні сходи Будувати бетонні сходи своїми руками або звернутися до фахівців? Актуальні ціни, фотографії сходів, рекомендації по вибору. бетонні сходи

Джерело: Бетонні сходи в приватних будинках: ціни, будівництво своїми руками, фото

Також ви можете прочитати