Дачні сходи на другий поверх . СуперДачник

26.08.2015

Сходи для дачі на другий поверх.

Часто виникають ситуації, коли в побудованому дачному будиночку вирішено зробити другий поверх. Цей момент супроводжується безліччю питань і не тільки про самій споруді. Одним з основних є такий: «На якомусь вигляді сходів в дачний будиночок зупинитися?». Адже їх дуже багато, а ще її потрібно гармонійно вписати у вже існуючий простір. Звичайно ж, якщо запланувати це споруда на етапі будівництва, то справи йшли б краще.

Які існують елементи сходів для будинку і дачі?

Будь-яка конструкція, неважливо складна вона або проста, обов’язково буде складатися з обов’язкових частин. Перше ділення, яке помітно, це щаблі й основа. Перші з них, у свою чергу, прийнято поділяти на проступи і подступеньку. Проступь — це та частина, на яку люди встають ногою. Ну, а підсходинки закриває проріз між сходами.

У частин основи теж є свої незвичайні назви. Наприклад, косоури — це балки на які спираються сходинки. По-іншому їх ще називають тятиви. Бока конструкції зазвичай мають захисні екрани або перила.

Проміжок підйому з однієї горизонтальної поверхні на іншу носить назву сходового маршу. Він може бути один, тоді сходи буде вести відразу на другий поверх. А може бути, два або три в залежності від висоти стель і крутизни конструкції. А гвинтові сходи для дачі практично завжди складаються з одного маршу.

Вибір сходи для дачі на другий поверх.

Спочатку належить визначитися з тим матеріалом, з якого буде зведена сходи для дачного будинку. А це залежить від місця її розташування. Якщо вона буде знаходитися всередині будови, то може бути будь-якою. Все залежить від переваги власників дачі. Ультрамодні металеві або затишні дерев’яні, ґрунтовні бетонні або забирали в старовину ковані, а може бути, навіть об’єднані дачні сходів, коли у них поєднані переваги одних і прибрані недоліки інших. Наприклад, на металевій опорі укласти дерев’яні сходи. Модно і красиво.

В ситуації коли дачні сходи на другий поверх знаходяться зовні споруди до матеріалу пред’являються особливі вимоги. Тут краще встановити повністю металеві або бетонні конструкції. Можливе їх об’єднання. Коли каркас виконаний з металу, а щаблі — з бетонних плит.

Кожна ця сходи на другий поверх дачі може бути виготовлена самостійно. Потрібен тільки точний розрахунок і трохи досвіду в будівельному справі. Але якщо дача побудована своїми руками, то з сходами проблем виникнути не повинно.

З іншого боку, якщо є сумніви, то можна розглянути варіанти готових конструкцій. Зараз у магазинах можна придбати модульні сходи на другий поверх для дачі. Вони вже виготовлені з дотриманням всіх стандартів і розмірів. Потрібно тільки зібрати разом всі елементи, закріпивши їх у потрібному місці будинку.

Особлива розмова про дачні гвинтові сходи

Дачні будиночки найчастіше мають невелику площу. Тому питання економії простору тут стоїть дуже гостро. А коли справа доходить для зведення сходи на другий поверх, то її гвинтовий варіант розглядається як вигідний. Цей тип конструкції виявляється самим компактним. І це безсумнівний плюс гвинтових сходів.

Наступним достоїнством можна відзначити їх меншу вартість. Це видно просто порахувавши вартість тієї ж сходи з прольотами.

Вона ідеальна для дачного будинку, у якому немає постійного і великого потоку людей. Однак, вона відрізняється підвищеною травмоопасность. Але її можна уникнути, якщо провести необхідні заходи. Приміром, лакове покриття сходинок замінити на прорезинений матеріал.

Гвинтові сходи на другий поверх дачі – це, насамперед, красиво і оригінально, але вона підійде далеко не скрізь. Вона не зможе витримати велике навантаження, такий як перетягування меблів або інших важких предметів. Але в іншому сходи, дуже надійна і виглядає дуже красиво. Такий вид сходів підходить для мансарди.

Гвинтові сходи для дачі та зручні, практичні, але при виборі потрібно завжди задуматися про її габаритах і розмірах сходинки. Це дуже важливий пункт у виборі сходів.

Мінімальні розміри гвинтових сходів

Вважається 100 — 130 см самий мінімальний розмір гвинтових сходів, при цьому ширина східців буде 350 — 320 див. Однак при цьому вона не буде достатньо безпечною і зручною. Оптимальні розміри гвинтових сходів, якщо її діаметр 140 — 180 см з шириною ступенів 310 — 270 див.

Найбільш зручні і безпечні для ходіння розміри гвинтових сходів: крутизна — 150 мм, ширина ступенів — 300 див.

Знаючи крутизну і ширину сходів, можна розрахувати скільки сходинок потрібно для повного обороту. Для малих діаметрів (від 100 см до 130 см) зазвичай потрібні 12 (або 11) ступенів, а підйом ступеня не може бути менше 21 див.

Отвір для гвинтових дачної сходів має на 5, максимум 10 см бути більше діаметра сходів. Причому і для квадратних і для круглих гвинтових сходів, краще щоб отвір був круглим.

Дачні сходи на другий поверх . СуперДачник

Гвинтові дерев’яні сходи для дачі забезпечать її чистотою і свіжістю, а так само є прекрасним архітектурною прикрасою. Породу дерева, яку будуть використовувати її спорудженні, визначається умовами експлуатації сходів, зазвичай дуб, бук, сосна, вільха або модрина. Обробити деревину потрібно у відповідності з її структурою. Саму драбину можна пофарбувати в будь-який колір, полірувати і обпалити деревину, так вона зможе простояти, набагато довше і ви захистите її від руйнування.

Як розрахувати розміри конструкції?

Найбільш екологічним матеріалом є дерево. З ним також і простіше працювати. Тому дачні дерев’яні сходи є найпопулярнішими. Але навіть для їх спорудження потрібно провести ґрунтовні обчислення, щоб споруда була зручним і безпечним. До того ж потрібно придбати достатньо матеріалу. Буде прикро, якщо його не вистачить на пару сходинок. Нехай краще трохи залишиться. На дачній ділянці нічого не пропаде.

Правила, яким повинна відповідати будь-яка, навіть найпростіша сходи для дачі, наступні:

    Нахил не повинен перевищувати 45 градусів. В іншому випадку вона буде занадто крутий. Однак, і дуже пологої її робити не варто, бо тоді вона займе дуже багато місця. Мінімальний розмір для маршів обмежується числом 70 див. Ширше можна, вже не можна. Людині просто тісно буде йти. Параметри для сходинок: висота — максимум 20 см (оптимально 17), ширина — мінімум 25. При меншій ширині на неї буде неможливо поставити всю ступню дорослій людині. Мінімальне значення для висоти перил становить 90 див.

Підготовка деревини

Цей матеріал обраний з-за того, що такі сходи для дачі дешево коштують і надійно служать. Найбільш частими деревами, з яких роблять сходи, є дуб вільха, сосна і бук. Дошки різних порід потрібно по-своєму обробляти. Тому краще довірити це фахівцям. Так як технології розпилювання та шліфування деревини вимагають різного підходу.

Після цього заготовки покладається піддати випалу і пофарбувати. Можна обійтися без фарби і залишити дерево натуральним, але тоді буде обов’язковим покриття лаком. Він захистить її від зайвої вологи і впливу мікроорганізмів.

Короткий опис статті: гвинтові сходи Маршові дачні сходи на другий поверх коштують дорожче, але є трохи більш надійними і зручними, ніж гвинтові. Сходи на другий поверх гвинтові це, дачні сходи на другий поверх,сходи на другий поверх гвинтові,гвинтові сходи для дачі,гвинтові дерев’яні сходи для дачі

Джерело: Дачні сходи на другий поверх | СуперДачник

Також ви можете прочитати