Деревяні огорожі сходів: відео-інструкція з монтажу своїми руками, фото

20.02.2017

Дерев’яні огородження сходів – особливості деревини

Якщо ви вирішили використовувати натуральні матеріали для спорудження сходів, необхідно розуміти, що у кожної породи є свої плюси і мінуси. Саме тому дуже важливо знати особливості доступних варіантів до того, як буде здійснено вибір. Все-таки дерев’яні сходи – задоволення не з дешевих, виріб обирається раз і на довгі роки.

Навіть якщо ви не шанувальник дерева, то присутність натуральних матеріалів піде вам на користь

породи Деревини
Сосна

Першим у нашій статті ми розглянемо огородження сходів з дерева, яке вважається одним з найбільш затребуваних і популярних матеріалів на вітчизняному ринку — сосна (Читайте також статтю Декоративні огорожі — найпопулярніші варіанти ).

Почнемо з позитивних якостей:

 • Ціна даного матеріалу прийнятна для більшості громадян, вибирають натуральні матеріали для свого будинку.
 • Структура сосни унікальна, для обробки дерева не потребує використання дорогої техніки і інструментів. Такі породи легко підготувати своїми силами, дотримуючись лише техніку безпеки.

Ця краса створена не в домашніх умовах, але за допомогою звичайних ручних інструментів

 • Мабуть, широку популярність сосна отримала за рахунок своєї поширеності – вона проростає в багатьох країнах, невибаглива до холодів і дощів.

Тепер поговоримо про недоліки:

 • У складі матеріалу є смола, яка може виділятися. Даний процес порушує тонування, деформує будь-які кошти, які нанесені на поверхню дерева.
 • Низька однорідна структура і щільність – якщо ви візьмете в руки два вироби з одного і того ж дерева, то велика ймовірність того, що вони будуть відрізнятися. Не тільки візуально, але і по вазі.

Примітка! Недоліки відносяться до бюджетного варіанту сосни, який можна відрізнити за кількістю сучків і смолянистих лінз на поверхні. Тому при виборі будьте уважні, ретельно роздивляйтесь матеріали.

Дуб

Ще одна порода дерева, яку можна використовувати, щоб своїми руками побудувати сходи й огородження.

Для початку поговоримо про переваги даного матеріалу:

 • Дуб володіє підвищеною міцністю, що дозволяє використовувати його в місцях з підвищеною експлуатацією, наприклад, для сходових ступенів. Навряд чи яка-небудь ще порода зможе зрівнятися з дубової надійністю.
 • Ще одна перевага дуба – його зовнішні характеристики. З давніх часів дерево цінується за свою ніжну фактуру і м’яку структуру. Згадайте, що саме з дуба робилася дорога королевська меблі.

Дубові сходи – показник платоспроможності споживача

А тепер на противагу позитивним якостям:

 • Завищена вартість на деревину не дозволяє назвати її досить популярною. Все-таки велика частина споживачів дубових сходів – заможні люди, які здатні витратити на даний виріб кілька десятків тисяч рублів.
 • Ще одним недоліком є структура, вона називається пористої. Якщо придивитися, то на поверхні можна розглянути «великі судини», які не дозволяють здійснити шліфування в нуль.

До відома! Дуб дивно виглядає в будь-якому інтер’єрі, є тільки один нюанс – з часом поверхня може нерівномірно потемніти. На жаль це пов’язано з дивовижною структурою дерева.

Бук

Якщо вам сподобався дуб, але його вартість вам не по кишені, варто зупинити свій погляд на буці. Дана порода знаходиться на другому місці після сосни за популярністю.

Розглянемо позитивні якості бука:

 • Як і сосна, дана порода широко поширена, тому має невисоку вартість. Якщо ви захочете придбати доступний матеріал, то кілька різновидів бука допоможуть вам це зробити. Тільки запам’ятайте, чим дешевше деревина, тим вона гірша.
 • Бук чудово переносить тонування. Тому якщо захочете змінити колір матеріалу, але не знаєте, як це зробити, дивіться на нашому сайті корисну статтю, де описується інструкція правильної тонування.
 • Слід також відзначити міцність бука, яка незначно, але вище, ніж у сосни.

Бук має рожевий або жовтуватий відтінок, фактура ніжна, гладка

Недоліків не так багато, і більшість з них незначні, проте є один момент, про який необхідно знати заздалегідь – гігроскопічність матеріалу. Тому при зведенні сходи з бука, враховуйте цей параметр і використовуйте всі заходи, щоб не допустити наслідків (Читайте також статтю Огородження для сходів для дітей: безпека – перш за все ).

Ясен

Ще один різновид деревної породи, яку можна використовувати в якості основного матеріалу для сходів і поручнів.

Почнемо, як і раніше, з переваг даної деревини:

 • Підвищена гнучкість і пластичність – мабуть, найвищі показники з усіх вищеописаних матеріалів. Це дуже важливо для таких виробів, як сходи, адже вона відчуває навантаження щодня.
 • Поверхня ясена чудово підходить для шліфування та обробки. Матеріал легко піддається різьбленню.
 • Міцність можна порівняти з дубом.

Важливо! Всі позитивні якості присутні тільки у якісних порід дерев.

Негативних якостей у ясена практично немає, єдиний недолік – градація кольору, яка для багатьох людей і зовсім непомітна. Також яскраво виражені річні кільця (подивіться на фото).

Даний фактор не вважається недоліком, швидше – особливість матеріалу

Короткий опис статті: Дерев’яні сходи Дерев’яні огорожі сходів: відео-інструкція з монтажу своїми руками, фото і ціна дерев’яні огородження сходів з дерева своїми руками

Джерело: Дерев’яні огорожі сходів: відео-інструкція з монтажу своїми руками, фото і ціна

Також ви можете прочитати