Деревяні садові гойдалки (36 фото): особливості виробів з дерева, креслення

20.02.2017

Дерев’яні садові гойдалки (36 фото): вибір місця розташування, інструменти і матеріали. Спорудження бічних стійок і сидіння, установка

Дерев’яні садові гойдалки — це дуже корисна і важлива дачна будівля. Проводити час, плавно погойдуючись над землею на свіжому повітрі, по душі як дорослим, так і дітям, тому що такий відпочинок заспокоює нервову систему і піднімає настрій.

Гойдалка на дачі

Переваги гойдалки з дерева

Місце відпочинку

На ринку ви зустрінетеся з величезним асортиментом матеріалів, з яких виготовляють подібні конструкції.

Але дерев’яні гойдалки для саду є найбільш затребуваними, оскільки володіють цілим переліком переваг:

 • Простота і легкість виготовлення. Для того щоб зробити такого роду садовий елемент необхідно володіти мінімальними навичками роботи з природним матеріалом;
 • Мала вартість підсумкової конструкції. Ціна на дачні гойдалки з деревини на порядок нижче, ніж у точно такій же металевої або пластикової конструкції;
 • Універсальність ;

Зверніть увагу!

З деревини можна зробити не тільки невеликі дитячі одномісні гойдалки, але і великі сімейні, на яких вміститься кілька людей.

 • Гармонійність. Садові гойдалки з дерева прекрасно впишуться і доповнюють композицію саду, що не можна сказати про металевих і пластикових моделях, які слід з особливою ретельністю підбирати під певний ландшафт;
 • Безпека. Дерево-матеріал м’який, що зводить до мінімуму можливість отримання травм дітьми;

Зверніть увагу!

З безпеки дереву просто немає конкурентів на ринку.

 • Екологічна чистота зважаючи на те, що деревина — це природний матеріал.

Купити або зробити

це питання викликає досить багато роздумів, адже вартість таких виробів на ринку не так вже й висока, а широкий модельний ряд дозволить відшукати варіант, що задовольняє будь-які потреби.

Але, з іншого боку, дерев’яні гойдалки садові своїми руками зроблені будуть радувати набагато більше, і викликати гордість майстра. Саморобний виріб буде по-справжньому прикрашати ваш сад, і робити його індивідуальним і оригінальним.

Звичайно, вибір купувати або зробити самостійно залишається за вами, але для тих, хто зважився взятися за творчий процес виготовлення, нижче буде представлений покроковий алгоритм робіт.

Виготовлення гойдалок

Складальне креслення

Щоб спорудити садові гойдалки своїми руками з дерева повинна бути реалізована інструкція, що складається всього з 5 кроків.

Вибір місця розташування

Існує кілька важливих нюансів, які неодмінно необхідно врахувати, зупиняючи свій вибір на тому чи іншому ділянці:

 • Рельєф. Поверхня повинна бути ідеально рівною. Це посприяє простоті установки готового виробу;
 • Місце повинне бути призначене для відпочинку. Краще віддати перевагу території за будинком, щоб відпочинок був наповнений спокоєм і не відволікали різні побутові дрібниці;
 • Можливість функціонування. Для того щоб була можливість гойдатися слід передбачити простір спереду і ззаду, там не повинно бути дачних дерев, чагарників. парканів, стін будівлі і т. п.

Інструменти та матеріали

тому що ми будемо робити саме дерев’яні гойдалки, то відповідно основні вимоги будуть пред’являтися саме до деревині, яка буде основним матеріалом. Брус необхідно вибрати без дефектів, тріщин і сучків.

Рада. Сорт деревини повинен відрізнятися підвищеними міцнісними параметрами, тому фахівці рекомендують обирати ялина, кедр, березу або дуб.

Для каркаса будуть потрібні наступні матеріали:

 • Кедровий або дубовий брус з розміром 100/100 мм – 4 шт. по 3 погонних метри для створення бічних опор;
 • Кедровий або дубовий брус перетином 80/80 мм – 1 шт. 2,5 метри погонних в довжину для спорудження поперечини;
 • Дошка обрізна 100/30/6000 мм – 1 шт. для бічної стяжки.

Для спорудження дивана-лавки або сидіння конструкції будуть потрібні:

 • Брус з твердих порід 56/45 мм – 10 метрів погонних, з якого будуть виготовлені рама, сидіння, спинка, стійки для підлокітників;
 • Дошка обшивальна 46/26 мм – 18 метрів погонних;
 • За бажанням можуть бути встановлені подушки, які можна або купити, або виготовити самостійно;
 • Для підвішування і кріплення сидіння повинні бути використані ланцюга з цільними (заварена) ланками, куточки з металу, рим-болти або підвісні гачки, меблеві болти і саморізи різних розмірів.

Зверніть увагу!

Якщо ви хочете крім основних елементів оснастити конструкцію ще й дахом, слід придбати фанерний лист, з якого можна буде спорудити дах.

В якості покрівлі відмінно підійде такий природний матеріал як солома.

Конструкція з дахом

Також у роботі вам знадобиться наступний набір інструментів:

 1. Шуруповерт;
 2. Електролобзик або болгарка зі спеціальним диском;
 3. Електрорубанок;
 4. Електродриль;
 5. Будівельний рівень.

Споруда бічних стійок

На фото – стійки

Для того щоб полегшити роботу можна використовувати креслення садових гойдалка своїми руками з дерева, які ви без зусиль знайдете на нашому сайті. Більшість саморобних конструкцій оснащуються А-подібними бічними стійками.

Рада. При спорудженні необхідно дотримуватися золотого правила стійкості підсумкової конструкції: ширина основи виробу повинна бути ширше сидіння, але не менше ніж на 0,5 м.

Так, приміром, якщо ширина сидіння 80 см, ширина підстави повинна бути 130 см і більше.

Можна зробити креслення дерев’яних садових гойдалок своїми руками. Вони неодмінно повинні містити в собі розрахунок ширини підстави і верхнього кута стійки. Верхній кут також справляє свій вплив на стійкість.

Поле того як всі розрахунки будуть зроблені, отпиливаем елементи для створення стійок за допомогою лобзика і з’єднуємо їх за допомогою довгих саморізів або меблевих болтів.

Рада. Для того щоб конструкція була надійною, слід розташувати бічні стяжки, одну на рівні 200 мм від верхнього кута, а другу на відстані 60 см від рівня грунту.

Установка стяжок

Сидіння

Для спорудження сидіння необхідно зробити 2 рами 2000/500 мм (сидіння), 2000/650 мм (спинка). В рамках маємо ребра жорсткості. З’єднання рамок виробляємо з допомогою куточків і саморізів. Готове сидіння можна обшити лицювальної дошкою.

На завершення, конструкцію необхідно закріпити за допомогою підвіски. Рим-болти вкручуємо у верхній брус спинки і передній брус сидіння.

Установка

Під стійки необхідно викопати ямки глибиною близько 80 см, в які вкладається подушка їх піску та щебеню 20 см завтовшки, на які потім встановлюють стійки.

Короткий опис статті: креслення виробів з дерева Дерев’яні садові гойдалки (36 фото): відео-інструкція з монтажу своїми руками, особливості виробів з дерева, креслення, ціна, фото дерев’яні садові гойдалки з дерева креслення фото

Джерело: Дерев’яні садові гойдалки (36 фото): особливості виробів з дерева, креслення, фото і відео

Також ви можете прочитати