Деревяні сходи

15.08.2015

Дерев’яні сходи в інтер’єрі будинку.

Дерев’яні сходи. Використання натурального дерева для виготовлення сходів для внутрішніх приміщень. Види сходів. Яку сходи вибрати. Які породи дерева використовуються для виготовлення сходів. Як правильно встановити сходи.

Деревяні сходи

Вироби з дерева існують стільки, скільки існує людина. З давніх часів і по теперішній час дерево широко використовується при обробці і виготовленні різних конструкцій для внутрішніх приміщень.

З якого дерева бути сходах?

Дуже часто дерево використовується для виготовлення сходів різного призначення. Основною вимогою, що пред’являються до дерева, що використовується для виготовлення сходів, є твердість. З тополі хорошою сходи не виготовити. Для того, щоб сходи була готова до багаторічної бездоганною службі необхідна добре просушена міцна деревина щодо твердих порід.

Тільки потрібно пам’ятати: з одного боку, чим твердіший, тим краще, з іншої, чим твердіший, тим дорожче і складніше у виготовленні.

Безперечний лідер у списку претендентів – дуб, гарні береза і ясен. Але підійде і порівняно дешева сосна. А сучасні технології деревообробки можуть надати їй вигляд набагато більш дорогої породи дерева. Більш того, фахівцям не складе праці покрити дерево позолотою, імітувати патину і т. п. Список майже нескінченний. А висновок один: сходи дерев’яні чудово вписуються в будь-який інтер’єр, чудово поєднується з будь-яким статевим, стінових і стельових покриттям, надає інтер’єру закінченість, респектабельність і лиск.

Якою бути дерев’яними сходами?

За багато століть свого використання сходи знайшла безліч варіацій: прямі або гвинтові, консольні або підвісні, маршові або ламані, розсувні і підвісні.

Конструкція підбирається під конкретний обсяг приміщення і певний інтер’єр. У великих приміщеннях безумовний лідер маршеві сходи, малогабаритних – гвинтова.

Якщо власник не професійний архітектор, то краще скористатися послугами фахівця. Він врахує не лише обсяг і загальний дизайн приміщення, але і нюанси монтажу, травмобезопасность і навіть вікові дані господарів.

Вимоги до сходів

Вибір конструкції однозначно визначає і місце її установки. Як правило, це хол. Варіанти, звичайно, завжди є, але непорушними є два принципи.

По-перше, будь-яка конструкція повинна займати стільки простору, щоб бути повністю функціональною, але не виглядати громіздкою.

По-друге, принаймні, перший проліт або 2-3 перші сходинки повинні бути звернені до вхідних дверей приміщення.

Зрозуміло, дубові сходи – досить дороге задоволення. Розвиток сучасних технологій деревообробки дозволяє, якщо потрібно, отримати той же ефект і використовуючи більш дешеву деревину. Головне, на чому не потрібно економити це якість обробки. Погано висушений і не підданий спеціальній обробці матеріал подасть голос противним скрипом дуже скоро. Тріщини теж не змусять себе довго чекати. Простіше всього, якщо не хочеться витрачати грошей на ексклюзив, придбати типову модель. В будь-якому інтер’єрі вона буде виглядати гідно.

Сходи, це саме травмоопасное місце в будинку. Спіткнуться або послизнутися на ній багато простіше, ніж на будь-якій горизонтальній поверхні. Тому вона повинна бути добре освітленої в будь-який час доби.

В залежності від розмірів приміщення і дизайнерського рішення інтер’єру можна використовувати люстру, настінні бра або обладнати окрему підсвічування ступенів. Можна комбінувати ці джерела освітлення. Але вирішувати цю задачу потрібно в обов’язковому порядку, найкраще в період проектування.

Такі вимоги пред’являються до дерев’яних сходів. Як бачите, необов’язково купувати, або виготовляти сходи з дорогого дерева. Технології дозволяють зробити сходи і з дешевого дерева з не меншим ефектом. Вдалого вибору і міцних сходів!

статті по цій темі:

Короткий опис статті: дерев’яні сходи Дерев’яні сходи | Все про будівництво та ремонт

Джерело: Дерев’яні сходи

Також ви можете прочитати