Деревяні сходи своїми руками

27.08.2015

Дерев’яні сходи своїми руками

Сходи в будинку – це не просто необхідна, практична деталь інтер’єру, але і прикраса. Тому господар, який прагне внести затишок і тепло в своє житло, обов’язково постарається зробити для цього все можливе.

Звичайно, самий простий, але разом з тим, і дорогий спосіб обзавестися сходами – це замовити її в спеціалізованій майстерні. Але це не всім по кишені. Однак безвихідних ситуацій не буває, і ми беремося за справу своїми руками!

Проектування сходів

Перше, що потрібно зробити, це спроектувати сходи. Для цього дуже зручно використовувати програми, в тому числі, он-лайн програми, яких в мережі досить багато.

Для того щоб приступити до проектування, потрібно виміряти точну висоту від підлоги першого до підлоги другого поверху. Також необхідні параметри стін.

Незалежно від того, який дизайн Вам подобається більше, виготовлення сходів своїми руками неможливо без знання стандартів. Оптимальна ширина східців – 28-30 см. Висота – 17-19 див. Тільки такі параметри виявляться придатними для дітей і дорослих. Надто широкі, вузькі, низькі або високі щаблі не є ергономічними. Якщо ступня не поміщається на сходи або сходи занадто крута – це найбільш невдалий варіант, при якому великий ризик травматизму. В ідеалі різниця між шириною проступи і висотою східця повинна дорівнювати 12-14 див.

Разом з тим розраховується нахил сходового маршу. При параметрах, вказаних вище, він буде становити 30-40 градусів. З однієї сторони може здатися, що чим ширше ступені і менше кут нахилу, тим зручніше сходи. Так, у деякому розумінні, це так. Але разом з тим, полога сходи «з’їдає» дуже багато місця в будинку. Ваше завдання при розрахунках у виборі оптимального і єдиного варіанту для конкретного будинку.

Значення має і кількість східців. Набагато зручніше, коли це парне число, тоді на майданчик Ви будете ставати тією ж ногою, що і на першу сходинку. Комфортна довжина щаблів – 80 см і більше.

Висота огорожі повинна відповідати середньому зростанню мешканців і становити приблизно 90 див. Детальніше дивіться виготовлення сходів своїми руками на відео.

Визначившись з типом сходів, склавши проект, можна вибирати матеріали і готувати інструменти для роботи.

Необхідні інструменти

Крім стандартного набору інструментів, таких як молоток, плоскогубці та інші, необхідний спеціальний металевий куточок, яким відмірюють ступені. Оскільки, існує безліч видів сходів, які можна зробити в домашніх умовах, стільки ж технологій можна знайти і застосувати на практиці. Але найбільш популярними є дві. Це виготовлення сходів своїми руками з несучим металевим каркасом і сходів на косоурах. Якщо потрібне проведення зварювальних робіт, знадобиться зварювальний апарат та інструменти для обробки металу.

Хороша електропила або якісний лобзик незамінні при розпилюванні деревини. Якщо немає ні того, ні іншого, скористайтесь ручною пилкою.

Виготовлення сходів своїми руками із застосуванням каркаса

У першому випадку необхідно зварити або замовити металеву конструкцію, яка і буде основою для сходів і поручнів. Цегляна кладка, викладена під сходами, служить опорою для всієї конструкції. Але перед виготовленням таких сходів необхідно розрахувати запас міцності плити перекриття, адже метал і цегла – матеріали досить важкі.

Після установки каркаса встановлюють перила, які також можуть бути металевими або дерев’яними, і займаються ступенями. Дерев’яні східці, особливо покриті лаком, добре поєднуються з кованою огорожею. Але простіше і краще зробити дерев’яні огорожі, даючи тим самим не дуже велике навантаження на перекриття.

Матеріалом для ступенів можуть служити різні породи дерева. Вибір, в кінцевому рахунку, залежить від кінцевої мети – наскільки красивою Ви бачите майбутню сходи. Для дачного будиночка цілком підійдуть добре просушені соснові дошки. Для надійності елементи ступенів приклеюють і кріплять за допомогою металевих кріплень.

Сходи на косоурах

Деревяні сходи своїми руками
В даному випадку сходи повністю виконується з деревини. За допомогою металевого куточка на дошках робиться розмітка. Лобзиком випилюються косоури для ступенів. В залежності від довжини ступенів і вимог до сходів, косоур може бути 2 і більше.

Коли косоури готові, їх потрібно скріпити в одну цілісну конструкцію кількома дошками, прибивши їх знизу. Таким чином, визначається ширина сходів. Уклавши майбутні сходи на рівну поверхню, можна прибивати або прикручувати шурупами подступенки. Потім – сходи. Для кріплення ступенів краще забивати по два цвяха з кожної сторони дошки. Велика кількість кріплень може стати причиною розтріскування дерева.

На наступному етапі сходи кріплять до підлоги і верхнього перекриття. Крім цього косоури зміцнюють опорами кріплять до стіни, якщо сходи до неї примикає. Дуже часто простір під дерев’яними сходами використовують для зберігання речей, влаштовують там комори, кабінети, проводять освітлення. Це дійсно зручно, особливо, якщо докласти зусиль і продумати все до дрібниць.

Деревина сходи потребує догляду і захисту. Перед фарбуванням або обробкою лаком обов’язкове використання захисних складів: антипіренів, протигрибкових препаратів, ґрунтовки.

Автор: Ольга Бурлака

Короткий опис статті: дерев’яні сходи Сходи в будинку – це не просто необхідна, практична деталь інтер’єру, але і прикраса. Тому господар, який прагне внести затишок і тепло в своє житло, обов’язково постарається зробити д дерев’яні сходи своїми руками, проектування сходів, виготовлення сходів своїми руками, виготовлення сходів своїми руками на відео, виготовлення сходів своїми руками, виготовлення сходів своїми руками із застосуванням каркаса

Джерело: Дерев’яні сходи своїми руками

Також ви можете прочитати