Деревяні сходи своїми руками . Заміський будинок

06.07.2015

Дерев’яні сходи своїми руками

Дерев’яні сходи

В даний час спорудження будинку це завжди існування другого поверху або ж мансарди. Так, можна зробити висновок, що при будівництві заміського будинку в будь-якому випадку доведеться звернутися до сходів. До самостійної побудови сходів з дерева слід приділити велику увагу. Варто пам’ятати, що сходи — це перш за все безпека та комфорт. Найбільш підходящим матеріалом є дерево, оскільки це надійний і безпечний матеріал, який під силу навіть новачку.

Виділимо основні види сходів — це гвинтові і маршеві. Відзначимо відразу, що гвинтові сходи — це справа не проста, вони більш складні в будівництві і новачкам за них братися не рекомендується. Можна виділити кілька проблем: досить трудомісткі розрахунки, надання стійкості конструкції, а також перевірка стійкості ступенів. Ці та безліч інших дій професіоналам виконати не завжди вдається.

Звернемося до маршовим сходам. Маршеві сходи — це не складні конструкції, зазвичай розглядають одне або двох маршові. Також розрізняють за спрямованістю конструкцій — прямі і поворотні. Саме такий вид сходів підходить для новачків або любителів. Варто зазначити, якщо число ступенів досягає десяти, то існує необхідність поділу майданчиком, згодом сходи можна зробити поворотної на 90?, 180?, або 360?, перевтіливши маршові сходи в гвинтову.

Як зробити дерев’яні сходи своїми руками

Основними матеріалами для самостійної побудови сходів будуть товсті бруски (приблизно 40 міліметрів) для ступенів, обрізна дошка, шурупи з нержавіючого матеріалу, наприклад, сталі.

Дерев’яні сходи будуються наступним чином:

1. Перш за все, необхідно скласти креслення сходів: її висота, кут нахилу, ширина, кількість східців. Також розглядається складання креслення-схеми з використанням комп’ютера.

2. Маршеві сходи зазвичай зводяться на тятивах або ж косоурах. Для стандартних маршів зазвичай використовують 2 бічні тятиви, на яких тримаються ступені конструкції.

Маршова дерев’яні сходи

3. Після кріплення тятиви на щаблі потрібно відтворити підтримують бруски, які будуть розташовані на однаковій відстані під самою конструкцією. Якщо ж використовується великий кут нахилу, то дані бруски можна і не закріплювати.

4. Фінальним етапом побудови сходів своїми руками буде з’єднання нижньої і верхньої частини тятиви з підлогою і стіною відповідно. Варто звернути увагу на те, що треба заздалегідь обробити дерево спеціальним розчином, який надійно захистить дерево від зовнішніх факторів середовища.

Бажаємо удачі в будівництві сходів своїми руками!

Короткий опис статті: дерев’яні сходи У статті обговорюються питання виготовлення різних типів дерев’яних сходів для заміського будинку своїми руками. конструкції сходів

Джерело: Дерев’яні сходи своїми руками | Заміський будинок

Також ви можете прочитати