Деревяні сходи в будинку . Дачна ділянка

09.08.2015

Дерев’яні сходи в будинку

Сучасні заміські будинки найчастіше будуються в два поверхи, а значить у господарів неминуче виникають питання про те, де і якою повинна бути сходи.

Особливо важливо заздалегідь знати особливості облаштування сходів для дерев’яних будинків. І краще почути про них від професіоналів.

Радами з області конструкції сходів (і не тільки) з нами діляться столяр-червонодеревець Денис Андрєєв і конструктор Андрій Максимов.

Особливості сходів для дерев’яних будинків

Дерев’яний будинок, на відміну від кам’яного, дає досить сильну усадку. Не тільки тому, що деревина висихає, а й з-за ваги даху, меблів і всього іншого, що в будинку знаходиться.

Спільна сходи повинна бути розв’язана з несучими конструкціями будинку,, щоб конструкція не втратила свою конфігурацію і просто не зламалася.

Сходи повинна стояти прямо на підлозі .

Наступний важливий момент — висота верхнього маршу і підлоги верхнього. Висота ця повинна розраховуватися не на першому етапі всихання, коли воно найбільш інтенсивно, а на наступних. Для прикладу — всихання будинку на першому етапі може становити від 5 до 10 см, через якийсь час будинок буде осаживаться значно менше — близько 1 см в рік.

За стандартами висота і ширина щабля (проступи) в сумі повинні становити від 45 см до півметра.

Особливості майбутньої сходи краще прорахувати ще до початку будівельних робіт. В іншому випадку можна зіткнутися з ситуацією, коли після відливу будівельниками бетонних підстав сходи просто стає незручною. У цьому випадку, найімовірніше, доведеться заново переливати марші.

Нестандартне рішення — щаблі з гусячим кроком

В ситуації, коли в будинку для влаштування сходів відведено мало простору, на допомогу прийдуть конструкції з нестандартними рішеннями — наприклад, сходи з гусячим кроком.

Деревяні сходи в будинку . Дачна ділянка

Незважаючи на незвичайну конструкцію ступенів, їх розміри точно також повинні відповідати стандартам (сума ширини проступи і висоти щабля повинна знаходитися в інтервалі 45-50 см). Тільки в цьому випадку ходіння по таких сходах буде комфортним і безпечним.

Що стосується ширини сходового маршу — то тут теж вдасться заощадити трохи місця. Немає сенсу робити такі сходи дуже широкою, тому що ходити все одно доведеться по середині.

Вибір деревини

Не всяка деревина підійде для виготовлення сходів. Перше і найочевидніше властивість деревини для майбутньої сходи — вона повинна бути суха і без сучків. Наступний дуже важливий момент — дерево для сходів (як, наприклад, і для підлог) має бути дуже твердим. Застосування м’яких порід (сосна, липа) вкрай небажано. Ідеальним варіантом буде модрина: наприклад, дуб, бук або червоне дерево, але неодмінно тверді породи.

Наостанок Денис дав корисні поради тим, хто любить збирати меблі своїми руками.

Для з’єднання придбаних дерев’яних панелей під кутом 90° люди як правило використовують кріпильні куточки на шурупах. Але таке кріплення, як правило, не дуже надійно і не дуже довговічний, хоча і відрізняється простотою виготовлення.

Таке з’єднання вийде досить надійним, чистим і простим у виготовленні.

Висловлюємо подяку компанії «Авторъ» і особисто Денису Андрєєву та Андрію Максимову

З іншими відеоматеріалами можна ознайомитися на проекті «Дачне відео «. Якщо у Вас є свої ідеї, можна запросити відеоператора до себе

Короткий опис статті: сходи дерев’яні Сучасні заміські будинки найчастіше будуються в два поверхи, а значить у господарів неминуче виникають питання про те, де і якою повинна бути сходи. сходи, ступені, шипове з’єднання, шипорез,

Джерело: Дерев’яні сходи в будинку | Дачну ділянку

Також ви можете прочитати