Дизайн сходів

12.09.2015

Дизайн сходів

Методика роботи над дизайном сходів

Основним завданням при проектуванні дизайну сходів є вибір його конструкції. Драбина повинна гармоніювати в цілому як з архітектурою інтер’єру приміщення, так і в цілому з будівлею.

Звичайно, це правило застосовується тільки у разі, коли сходи – це окрема споруда, яка вільно вписується в інтер’єр.

У разі якщо архітектором було спочатку заплановано місце для майбутньої сходи, то конструкція сходів підбирається виходячи з простору, в якому вона буде міститись. В таких проектах сходи – це чисто функціональний елемент, який повністю прив’язаний до приміщення. Виготовлення таких сходів йде паралельно з будівництвом будинку і дизайнеру залишається лише продумати обробку та декорування готової конструкції.

Якщо ж у будинку є тільки міжповерхові отвори, тобто можливість вибору оптимальної конструкції сходів.

наприклад, якщо інтер’єр приміщення класичний, то не варто проектувати конструкцію передбачає розміщення опорних стовпів. У такому інтер’єрі не зовсім доречні будуть П-подібні сходи з зовнішньої майданчиком або Г-подібні з опорним стовпом. Такі варіанти більш прийнятні на дачі або в заміському будинку.

Г-подібні сходи з вывесным стовпом і поворотом, виконаним за допомогою забіжних ступенів, розташовують у кутку приміщення або застосовують криволінійну радіальну конструкцію.

Якщо всі технологічні і конструктивні частини сходи добре видно, то такі конструкції добре виглядають в інтер’єрах, виконаних в техно-стилі. Додаткові деталі таких сходів внесуть в загальний дизайн приміщення свій внесок і допоможуть зробити його індивідуальним.

При проектуванні дизайну сходів не менш важливо враховувати конфігурацію всієї будівлі в цілому та інтер’єрів. Якщо інтер’єр містить балки, виступають обсяги, консолі або криволінійні стіни, то і в конструкції сходів необхідно врахувати всі ці нюанси і логічно об’єднати їх з дизайном сходів. В такому випадку передбачають спеціальні обводи і обсяги, домагаючись того, щоб сходи стала значущим елементом архітектури і була пов’язана з приміщенням в цілому незалежно від ракурсу огляду.

Для гармонії інтер’єру важливо врівноважити категорії об’єм і простір. Це дозволить також вирішити питання комфортного і зручного користування сходами.

Чим краще співвідносяться категорії «маса» і «повітря», тим гармонійніше і комфортніше буде приміщення.

Для проектування використовують можливості програм 3d моделювання, виготовляють макети або креслять багатопозиційні ескізи та плани.

Таким чином, дизайн сходів – це цілісний комплекс заходів, які дозволять привести до запланованого результату. Помилкове уявлення, що дизайн – це тільки вибір матеріалів і колірних рішень або, наприклад, вибір форми балясини. Найважливіше – це вибрати конструкцію, яка ідеально впишеться у відведений простір і буде гармоніювати з загальним стилем інтер’єру.

І тільки після вибору оптимальної конструкції слід вибір матеріалу, з якого вона буде виготовлятися. Основні матеріали для сходів — камінь, дерево, метал, скло. Цікаво виглядають комбінації різних матеріалів. У кожного матеріалу є свої переваги і недоліки, і їх треба обов’язково враховувати при проектуванні сходів. В ході виготовлення сходів можливі зміни у конструкції, але вони не повинні сильно впливати на вже затверджені співвідношення простору і обсягів інтер’єру.

Дизайн сходів

Плануючи виготовлення сходів, слід пам’ятати, що вона повинна по можливості поєднувати в собі зручність використання і приємний естетичний вигляд.

Давайте спробуємо визначитися, що ми будемо розуміти власне під дизайном сходи.

Це потрібно навіть у тому випадку, якщо ви маєте намір споруджувати сходи власними силами і з дешевих матеріалів.

Дизайн – це те, як ви уявляєте собі свою драбину. Саме ви, а не архітектор або майстер. Так як всі. Що відрізняється від ваших уявлень – це версії та варіанти.

Глянцеві журнали і різні каталоги являють світ, з якого необхідно вибрати те, що органічно саме для Вас. Вас повинно охопити бажання мати тільки таку драбину або не мати її взагалі! Повинно виникнути стійке відчуття. «Це моє! Це саме те, що я хотів бачити і шукав».

Людина завжди хоче отримати від будь-якого предмета, не тільки функціональність. але і красу. З давніх часів людина прагнула надати будь речі красу.

Здавалося б, яка користь від краси? Але людина не може жити без краси і прагне до неї навіть несвідомо. Тому дуже важливо дати людині не просто право вибору, а показати, з чого він може вибирати. А його уяву можливо на основі цього створить свій шедевр. Розглянемо різні напрями в дизайні сходів.

Традиції та новації у виготовленні сходів. Частина I

Сходи – це такий елемент інтер’єру, який ви будете бачити по кілька разів щодня, тому її споглядання не повинно приносити негативні емоції.

Легкий підйом і комфорт, закладені на рівні конструювання повинні гармонійно поєднуватися з естетичним виглядом сходів. Все це досягається за допомогою дизайнерських рішень.

Історично склалися деякі комбінації матеріалів для кожного стилю сходів. Розглянемо різні варіанти дизайну сходів.

1. Класичний дизайн:

Варіант . Основний матеріал для класичних сходів це дерево. Це пояснюється доступністю цього матеріалу порівняно не великий масою. Дерев’яні поверхні дозволяють дизайнеру застосовувати різні декоруючі предмети та фарбування у будь який колір. Дерево – це чудовий матеріал для створення різних імітацій. Тонування під дорогі породи дерева, штучне старіння, позолота, патинування – ось далеко не повний перелік операцій. які можна виконувати з деревом і тим самим досягати цікавих рішень.

Століттями відпрацьовувалася стилістика цього дизайну, тому на сьогоднішній день є свої рекомендації по застосуванню елементів, їх поєднанню і формі.

Варіант Б. Поєднання дерева і металу або каменю і металу також давно використовується людиною. Тут краще дотримуватися традицій, так як при компіляції є велика ймовірність отримати недоладний вигляд і сумнівне рішення.

Кування і лиття дозволяють отримати металевий ажур, який по праву вважається втіленням стилю. Цей прийом незамінний в стилі рококо, бароко, ампір і деяких інших.

В принципі під класичний дизайн потрапляють всі стилістичні напрямки, які склалися історично.

Тут свої елементи декорування – апорты, вензелі, рокайлі і інші архітектурні елементи. Їх вигляд, розміри і співвідношення вивірені протягом багатьох століть.

Тому якщо ви плануєте виготовлення класичної сходів, то її планування можна почати з осмисленого перегляду книг по мистецтву і архітектурі.

Варіант Ст. Використання каменю.

Це самий трудомісткий і важкий матеріал. Він вимагає особливої уваги і особливої майстерності.

Історично кам’яні сходи будувалися в палацах і заможних будинках. Особливою ознакою достатку власника вважалося застосування дерев’яної обробки.

«Прописка» у палацах наклала на конструкції цього типу сходів свій відбиток добротності і розкоші. Для цих сходів застосовуються дорогі породи каменю і його ретельна обробка. Відрізняється розкішшю і набір засобів декору. Цей матеріал вимагає знання його особливостей і професійного підходу. Дилетантський підхід тут неприпустимий. На ринку не так багато компаній, які працюють з цим вічним матеріалом. Їх досвід дасть змогу об’єднати надійність та естетичність. Фахівці, які працюють в подібних проектах в поодинці і які крок за кроком по технологічному циклу буквально одиниці.

Зупинимося на основних засобах дизайну кам’яних сходів.

  1. У парадних конструкціях (Т-образних і криволінійних) застосовуються різні масивні архітектурні деталі (колони, вази, скульптури та інше). Ці елементи встановлюються на кутах, поворотах, на старті і на закінчення сходи.
  2. Кам’яні сходи більш об’ємні, ніж виконані з інших матеріалів. Вони займають більше місця. Декорування виконується по всьому об’єму і у всіх площинах.
  3. Кам’яні сходи прийнято покривати килимовими доріжками, які закріплюються спеціальними металевими власниками. Стіни вздовж сходів декоровані картинами, рельєфами і світильниками.

Короткий опис статті: дизайн сходів Виготовлення сходів будь-яких видів в Петербурзі. Кування огорож. Безкоштовний виїзд на об’єкт! Дерев’яні сходи в Санкт — Петербурзі| металеві сходи| виготовлення сходів для будинку| виготовлення сходів| гвинтові сходи| огорожі сходів| сходи для дачі в Пітері| купити сходи| виробництво сходів| будівництво сходів| перила для сходів| проектування сходів Пітері| сходи ціни в СПб| сходи з дерева|

Джерело: Дизайн сходів

Також ви можете прочитати