Дизайн сходів. Незвичайні сходи в інтерєрі

23.09.2015

Дизайн сходів. Незвичайні сходи в інтер’єрі

Сходи — це важливий декоративний елемент приміщення. Від її дизайну, місця розташування і призначення залежить багато в інтер’єрі. Сходи неодмінно повинна підходити під стиль вашого будинку. Вона повинна підкреслювати вишуканість і красу інтер’єру. Сходи — той елемент приміщення, який може, як поліпшити інтер’єр, так і зіпсувати його. Давайте розглянемо кілька знаменитих і дивовижних сходів, які були придумані і створені відомими дизайнерами світу.

Сходи-комора

Дизайнер Unicraft Joinery придумав таку драбину, в кожній щаблі якої знаходиться маленький ящик. Сходи-комора — так він назвав свій винахід. Це якийсь вбудований комод. Таке таємне місце, про яке ніхто, крім господарів не знає. Виходить, що сходи-комора виконує дві важливі функції: перша — це сходи, друга — це комод. Самі подумайте, як зручно, коли у вас вдома крім гардеробних є ще й така сходи. Сходи-комору мріє мати у себе вдома кожен другий практичний чоловік.

Криві сходи

Дизайнерами кривих ступенів є Gabriella Gustafson і Matthias Stehlbom. Ступені таких сходів розташовуються не прямо, як у звичайної сходи, а криво-косо. Така сходи виглядає дуже ефектно і оригінально. Але практичності в ній мало. Якщо у вас з якоїсь причини закрутиться голова, ви без особливих зусиль можете впасти з кривих ступенів. Уявіть, що буде, коли ви прийдете додому після веселої зустрічі з друзями.

Тим не менш, на сьогоднішній день існують будинки з кривими ступенями. Адже не завжди все красиве має бути зручним. Тим не менш, якщо сходи-комору може встановити будь-яка будівельна фірма, що працює в сходовій сфері, то термін «криві ступені» багато хто навіть не чули. Мабуть через непрактичність такі сходи не мають популярності у звичайних жителів країни.

Сходи-гірка

Дизайнером сходи-гірки є Рідні Міллер. Цій людині прийшло в голову, що, наприклад, з другого поверху можна з’їхати, але не по перилах, а по гірці. Незабаром мультимільйонер Скотт Джонс вирішив встановити таку драбину в своєму будинку. Йому сподобалося дизайнерське рішення сходи, поєднаної з гіркою, яке придумав Родні Міллер. Висота цієї драбини в підсумку склала 17 футів (близько 5 метрів). Сходи-гірку встановлювали 15 місяців. До речі, гірку, поєднану з сходами, забезпечили оптико-волоконної підсвічуванням восьми квітів.

Сходи-гірка — то, що треба, якщо в будинку є діти. Неможливо навіть представити, як будуть горіти очі дитини при вигляді гірки у себе вдома. А скільки радості буде! Та й у батьків з’явиться ще одна причина згадати дитинство. Що стосується практичності, то для такої сходи знадобиться додатковий простір. Сходи-гірка буде займати значно більше місця, ніж звичайна драбина.

Сходи всередині дерева

Дизайнером цієї незвичайної сходів є Dave Stewart. Він придумав сходи, вирізану з цільного колоди, яке спочатку важила цілих 140 тонн. Ця драбина була зроблена з новозеландського хвойного дерева каурі. До речі, якщо у вас виникне бажання подивитися на неї, вам доведеться їхати в Нову Зеландію в «Стародавнє королівство Каурі». Звичайно, таку драбину будинку не встановиш, але… так хотілося б!

Складається сходи

Складану драбину придумав промисловий дизайнер Аарон Танг. У складеному стані така сходи виглядає, як елемент декору стіни, а коли розкладається — перетворюється в повноцінні сходи. Аарон Танг вирішив, що складна драбина повинна бути влаштована на шарнірах і поршнях. Такий вид сходів дуже зручний і цікавий. Складається сходи містить у собі два важливих якості — це практичність і незвичайність. Така сходи підійде для невеликих приміщень. Якщо сходи не потрібна — її складають, отримуючи при цьому вільний простір.

При виборі сходів важливо говорити не тільки про форму, але і про використані матеріалах. Найчастіше в будинках зустрічаються сходи з дерева. Тим не менш, можна зустріти цей елемент декору і з інших, більш незвичайних матеріалів. Наприклад, з каменю або з скла і металу.

Сходи з каменю

Камінь є благородним обробним і конструктивним матеріалом. З давніх часів камінь використовується не тільки в будівництві, але і в прикрасі сходів. Як правило, несучі конструкції таких сходів виконують зі сталі або з попередньо напруженого залізобетону. Потім такі сходи обробляють мармуром, обсидіаном, гранітом, оніксом, змійовиком або їх штучними замінниками. Сходи з каменю виглядають благородно і респектабельно. Крім того, крім класичної маршової, сходах можна надати яку-небудь незвичайну химерну форму. Тут все залежить від вашої фантазії.

Сходів з металу і скла

Скло і метал символізує прогрес. Такі сходи — знахідка для дизайнерів, які віддають перевагу стилі біоніка, high tech і техно. Сходи з скла і металу стильно доповнять інтер’єр. Вони додадуть приміщенню легкість і свіжість. Матеріалами для ефектних сходів служать спеціальне скло, нержавіюча сталь, полікарбонат, латунь і метал. Останній перед використанням піддається гальванічній обробці.

До речі, криві сходи також можуть споруджуватися з скла і металу. Так вони виглядають ще цікавіше.

З вищевикладеного зрозуміло, що сходи в інтер’єрі — це той елемент декору, який може додати приміщенню неординарність. Сходи — родзинка інтер’єру. Що незвичнішим буде ваша сходи, тим неповторнішими буде ваш будинок. Можливо, саме ви придумаєте свою незвичайну драбину, яку ще ніхто і ніколи не робив. Головне, щоб вона підходила під настрій вашого інтер’єру. Фантазуйте і тоді у вашому домі буде знаходитися сама незвичайна сходи.

Короткий опис статті: дизайн сходів

Джерело: Дизайн сходів. Незвичайні сходи в інтер’єрі

Також ви можете прочитати