Дизайн сходів в парках і садах

06.09.2015

Дизайн сходів в парках і садах

Якщо доріжка в парку або саду проходить через місцевість, ухил якої перевищує 10-12 см на 1 м, то в цьому місці необхідно запроектувати сходи або ступеневу доріжку. Дизайн сходів залежить від стилю оформлення парку в цілому, і повинен гармонійно поєднуватися з іншими елементами ландшафту, і підкреслювати їх.

Дизайн сходів в парках і садах
При крутизні протяжного ділянки не більше 30 см на 1 м найкраще підійде ступінчаста доріжка або ступінчастий тротуар. Довжина окремих сходинок на такій доріжці повинна становити не менше трьох кроків (Середня довжина кроку людини дорівнює 62 64 см). На крутому схилі слід організувати повноцінну сходи.

Уздовж сходів і ступінчастих тротуарів бажано наявність виступає догори кромки, на якій монтуються перила. Перила можуть бути відсутніми, якщо огорожею служить бічна стінка якої будівлі. Дизайн сходів в багато визначається поручнями. Вони відкривають широкий простір для творчості. Тут можна використовувати різні матеріали (метал, камінь, бетон, дерево, пластик і т. д.) і стиль оформлення (від строгих прямих ліній і гладких поверхонь, до багатого орнаменту).

Дизайн сходів в парках і садах
При розрахунку кількості сходинок, слід орієнтуватися на наступний показник: при різниці рівнів 1,5 м драбина повинна мати максимум 9 сходинок. Якщо похил розтягнутий, посередині треба організувати майданчик для відпочинку довжиною в три кроки. Якщо проекція сходи закруглена, то майданчик для відпочинку повинна бути ширше (приблизно 230 см плюс ширина сходів).

Дизайн сходів в парках і садах
При з’єднанні двох доріжок, що йдуть на різних рівнях, між ними споруджується сходи. Відстань між бічною лінією кожної доріжки і першою сходинкою має бути не менше 60 див.

Дизайн сходів в парках і садах
Якщо сходи ведуть до входу у будинок, то її ширина в цьому місці ні в якому разі не повинна зменшуватися. Розмір горизонтальної площадки перед дверима повинен бути таким, щоб при відкриванні дверей залишалося, принаймні, 60 см вільного простору з кожної сторони.

Дизайн сходів в парках і садах
Технічні параметри покриттів сходів повинні бути не гірше прилеглих до них доріжок, а краще, щоб вони перевершували їх. Дизайн сходів в парках і садах
Їх слід монтувати з усією ретельністю, з розрахунком на те, що вони будуть міцно триматися. Це є головною умовою тривалої і безпечної експлуатації сходів. Для того щоб сходи-уступи були міцними, бетонні або кам’яні елементи вагою до 50 кг слід укладати на них тільки на бетонну основу. Більш важкі елементи можна встановлювати на основу з піску та/або гравію.Дизайн сходів в парках і садах

Короткий опис статті: дизайн сходів Якщо доріжка в парку або саду проходить через місцевість, ухил якої перевищує 10-12 см на 1 м, то в цьому місці необхідно запроектувати сходи або ступеневу доріжку. Дизайн сходів залежить від стилю оформлення парку в цілому, і повинен гармонійно поєднуватися з іншими елементами ландшафту, і підкреслювати їх. сходи, доріжки, сходинки, дизайн, ландшафт, сад, парк

Джерело: Дизайн сходів в парках і садах

Також ви можете прочитати