Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

04.09.2015

Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція

Горище — це спеціальне приміщення під дахом будинку, яке може використовуватися по-різному. Природно, нагору треба якось піднятися. Для цього вам знадобиться горищні сходи. Своїми руками зробити її досить просто. Потрібно лише матеріал, інструмент, креслення і трохи часу.

Конструкції сходів для горища

Звісно, представлене споруда має бути зручним і займати дуже мало місця в будинку. Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru
Існує досить мало типів таких конструкцій:

— Складна. Найчастіше вона складається з 3-х частин, які скріпляються між собою. Їх можна легко скласти. Тобто при непотрібності така сходи буде перебувати на горищі і не буде займати простір. Висоту такої конструкції ви можете регулювати вручну. Складні горищні сходи своїми руками налаштовуються дуже просто.

— Розсувна. Такий виріб найчастіше в своєму складі має 2 частини, які кріпляться до люка. Така сходи обов’язково повинна бути обладнана поручнями. Однак врахуйте, що в цьому випадку вам доведеться подумати, як правильно встановити її в прорізі.

— Ножичний. Найчастіше вони виробляються з металу. Принцип дії такої конструкції простий. Секції сходинок з’єднуються один з одним, як ножиці. У спокійному стані такі сходи схожа на пружину. А ще ви можете оснастити її автоматичним приводом, який буде управлятися пультом.

Які вимоги пред’являються до спорудження?

Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

Якщо вам необхідна горищні сходи своїми руками її сконструювати може навіть любитель. Однак при цьому потрібно дотримуватися певні вимоги:

1. Особливу увагу слід приділяти безпеці вироби. Тобто всі кріплення повинні бути надійними, а матеріали виготовлення міцними. А ще сходи не повинна заграждать прохід.

2. Врахуйте, що функціональність головніше зовнішньої краси. Хоча і це не остання деталь. Наприклад, вам повинно бути зручно підніматися по сходах. Конструкцію слід вибирати з урахуванням всіх живуть в будинку членів сім’ї, які нею будуть користуватися.

3. Краще, якщо сходи буде обладнана поручнями, поручнями і накладками, які будуть перешкоджати ковзання.

4. Конструкція зобов’язана відповідати вимогам пожежної безпеки, особливо дерев’яна.

5. Врахуйте вантажопідйомність вироби. Оптимальний показник дорівнює 260 кг

Горищні сходи своїми руками змайструвати її досить просто) повинна повною мірою відповідати зазначеним вимогам. Цими ви збережете своє здоров’я, простір і гроші.

Необхідні матеріали

Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru
Якщо вам знадобилася горищні сходи своїми руками її треба робити тільки після того, як ви визначитеся, чого ви будете її складати. Наприклад, ви можете спорудити її з дерева або металу. У першому випадку слід використовувати незабарвлений матеріал. Так ви зможете в майбутньому оформити сходи згідно свого інтер’єру. Тим більше що така конструкція робиться швидше і простіше.

Складні горищні сходи з металу своїми руками спорудити набагато складніше. Це пояснюється тим, що такий матеріал не простий в обробці і вимагає спеціального обладнання. Однак такий виріб прослужить довше, і вважається більш міцним.

Який інструмент знадобиться?

Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru
Горищні сходи своїми руками (креслення ви можете намалювати самостійно або знайти готовий малюнок) конструюється за допомогою спеціального інструменту. Наприклад, вам потрібно взяти:

1. Ножівку або лобзик.

2. Монтажну піну.

3. Гайкові розвідні ключі.

4. Кутомір і рулетку.

5. Викрутки.

6. Шурупи, саморізи, болти і гайки.

7. Фрезерний і точильний верстат.

8. Апарат для шліфування дерева.

9. Зварювання (при необхідності).

Складні горищні сходи своїми руками треба робити тільки після того, як ви визначилися з типом споруди. Цей набір інструментів є основним. Тому вам можуть знадобитися додаткові верстати.

Як визначити місце і розмір сходи?

Зробити горищні сходи своїми руками не дуже складно. Однак спочатку слід вибрати місце для її встановлення, а також визначити габарити конструкції. Отже, споруда може бути встановлено і зовні будинку, і всередині приміщення. Останній варіант є більш зручним, так як може використовувати в будь-який час (взимку, влітку, в дощ чи спеку).Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

Бажано, щоб місце, де буде знаходитися сходи, було ізольованим і не заважало пересуватися по будинку. Врахуйте, що габарити приміщення, де буде знаходитися конструкція, повинні бути досить великими. Якщо сходи буде частиною інтер’єру, то її краще залишити відкритою. В іншому випадку застосуйте закритий варіант.

Виготовлена горищні сходи своїми руками, креслення якої повинен бути точним, зобов’язана втрутитися в те приміщення, де вона буде встановлена. Тобто перед початком всіх дій розрахуйте розміри готової конструкції. При цьому зверніть увагу на те, що споруда повинна бути достатньо широким, а щаблі розташовуватися зручно.

Особливості виготовлення дерев’яних сходів

Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru
Горищні сходи своїми руками з дерева, фото ви можете бачити в статті, може бути виготовлена досить швидко. Якщо у вас є всі матеріали, то робота передбачає кілька етапів:

1. Підготовка деревини. Тобто ви повинні вирізати ступені і планки, які будуть їх з’єднувати. Якщо вам ніколи цього робити, то можна взяти вже готову сходи.

2. З готового матеріалу зробіть дві однакові частини.

3. Далі ці елементи слід з’єднати за допомогою анкерних болтів.

4. Для шарнірного механізму слід підготувати металеві елементи: листову сталь, товстий куточок і смугу.

5. Тятиви і ступеня слід гарненько відшліфувати. В іншому випадку ви можете поранитися. Далі в тятивах робляться поглиблення для вставки ступенів. Врахуйте, що останні елементи повинні розташовуватися строго паралельно до підлоги.

6. Далі готові елементи сходів слід з’єднати з підйомним механізмом і важільно-пружинним елементом.

Особливості виготовлення металевої конструкції

Існують і інші типи представлених споруд. Горищні сходи своїми руками з металу робиться набагато складніше, ніж з дерева. Наприклад, тут ви повинні суворо дотримуватися ухил маршів у межах 25-45 градусів. Висота ступенів теж повинна знаходитися в межах 60-64 див. Це стандартні показники, на які слід орієнтуватися.

Косоури теж можуть бути різними. Наприклад, є сходи з тятивою з листа металу, пилкоподібної, з зубчастим перетином, без кронштейнів або з ними. В принципі, при наявності відповідного креслення ви швидко зберете потрібний варіант сходів.

Установка конструкції

Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція, FB.ru

Треба відзначити, що виготовлення споруди — це не самий складний етап. Установка горищних сходів своїми руками повинна проводитися дуже точно, щоб потім не переробляти всю роботу. Під час здійснення монтажу слід виконувати певні правила:

1. Перш за все, робити все потрібно не самостійно. Вам потрібен помічник.

2. У вас повинні бути точні розміри прорізу, до якої буде кріпитися конструкція.

3. Зверніть увагу на те, що сходами повинно бути просто управляти. Тобто до розсувному механізму потрібно дотягуватися. При цьому він повинен надійно фіксувати споруда в зібраному стані.

4. Кріпити конструкцію потрібно дуже-дуже міцно, щоб в один прекрасний момент вона не впала вам на голову. Для цього використовуйте великі болти і металеві вставки.

5. Для полегшення експлуатації споруди ви можете оснастити його автоматичними механізмами, які за допомогою пульта будуть піднімати або опускати виріб.

Перед прикручиванием випробуйте сходи: всі механізми працюють правильно.

В принципі, ви дізналися всі особливості виготовлення та встановлення сходів на горище. Природно, всі дії слід виконувати точно і виважено. За умови дотримання всієї технології ваше виріб прослужить довго і дуже якісно. Удачі!

Короткий опис статті: сходи своїми руками Горищні сходи своїми руками робиться досить просто, проте на це потрібен час і терпіння, а також правильний креслення і матеріали. горищні сходи своїми руками горищні сходи своїми руками креслення складні горищні сходи своїми руками

Джерело: Горищні сходи своїми руками: покрокова інструкція — FB.uk

Також ви можете прочитати