Іспит на права в ДАІ новий регламент 2013.

29.08.2015

Тема: Іспит на права в ДАІ — новий регламент 2013.
Іспит на права в ДАІ — новий регламент 2013.

Новий закон ДАІ 2013

«щось давненько не змінювався порядок прийому кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень» — подумали в керівництві МВС і вирішили цю справу виправити. Так народився проект Наказу, що затверджує Адміністративний регламент, згідно з яким з 1 січня 2013 року кожен претендент водійського посвідчення і буде здавати іспит на права. Що ж зміниться? Давайте спробуємо розібратися…

Отже, у нас в руках Проект наказу МВС Росії «Про затвердження Адміністративного регламенту надання Міністерством внутрішніх справ Російської Федерації, державної послуги з прийому кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень». Погортаємо його сторінки в пошуках чогось нового, цікавого і розумного.

Власне сам наказ, в одному з пунктів якого даішникам наказано в четвертому кварталі 2012 року вивчити новий Регламент і здати з нього заліки, нічого цікавого з себе не представляє — нехай собі вчать і здають на здоров’я!

далі багато літер

Прихований текст

Читаємо сам Регламент і шукаємо в ньому відмінності з нині чинними Правилами складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень. Так як я не особливо тонкий знавець всяких там діючих і недіючих редакцій, інструкцій, постанов і рішень чергових пленумів МВС, які тисячу п’ятсот разів на рік редагуються, змінюються і форматують так, що живій людині встежити і осмислити це стає практично нереально, я просто спробую візуально порівняти нинішній і майбутній тексти цих творів.

Отже, сьогодні Правила здачі іспитів дозволяють «Підготовку водіїв на отримання права на керування транспортними засобами категорій «А» і «В»…. в індивідуальному порядку шляхом проходження підготовки в обсязі відповідних програм у фахівців, які пройшли атестацію і мають відповідну ліцензію, або самостійно«. Тобто — дозволяють екстерн. У новому регламенті, в розділі «Коло заявників» в пункті 2 цих рядків вже немає! Мабуть, його автори, уважно вислухавши одну відому пані з Міжпланетної асоціації автошкіл про надзвичайно шкідливий вплив екстерна на ситуацію на дорогах і товщину гаманців автошкольных директорів, заочно засудили екстерн до смерті. Але попередньо дозволили здавати іспит після самопідготовки у всіх МРЕВ. Тільки чомусь забули дозволити його приймати. ) Це було відміну номер раз!

Номер два — відчуйте різницю!

«Повторний іспит як теоретичний, так і практичний призначається не раніше, ніж через 7 днів з дня проведення іспиту.»

Стало — «Повторний іспит як теоретичний, так і практичний, може бути призначено не раніше ніж через 7 днів, але не пізніше 60 днів з дня проведення попереднього іспиту».

З урахуванням того, що позитивна оцінка, отримана на екзамені з ПДР, дійсна протягом 3-х місяців, а оцінка, отримана на майданчику, вважається дійсною протягом терміну дії позитивної оцінки, отриманої на теоретичному іспиті, ці чарівні слова «не пізніше 60 днів» дуже мене порадували. Фіг тобі, а не щотижня ходити здавати на права — разок ще прийдеш через пару місяців і вистачить з тебе. Знову ж таки, якщо інспектору, який сидить у віконці призначення на іспити, морда твоя невмивана не сподобалась або черевики в тебе брудні, то він має повне моральне право призначити тобі наступний іспит не раніше ніж через 59 днів. Во як! Хоча… черевики у віконце не видно.

Третій номер — нова фішка від розробників проекту!

»За вибором заявника практичний іспит приймається: на транспортному засобі, на якому заявник проходив навчання; на екзаменаційному транспортному засобі Державтоінспекції».

Особливо актуально для автошкіл мають великий парк навчальних автомобілів. На іспити в ДАІ вони будуть приганяти всі свої 28 навчальних машин, щоб отетеріли від такого щастя здобувачі водійського посвідчення могли вибрати з них свій іменний, на якому вони проходили навчання. Всі 28 інструкторів автошколи теж будуть змушені бути присутнім на екзамені з водіння, відповідно навчати водінню інших учнів, їм буде просто ніколи. Та й нафіга?

(Досвідчений інструктор ділиться досвідом навчання з починаючим колегою. Увага! Присутня ненормативна лексика!)

Далі в Регламенті прописано всякі не особливо цікаві нам штуки, типу дій співробітників по оформленню документів, контролю за виконанням Регламенту і порядок всяких судових та позасудових врегулювань, з якого єдине, що добре зрозуміло, так це те, що скаргу на співробітника ДАІ не можна писати матом, інакше вона не підлягає розгляду.

Перейдемо до наступної папері під назвою Методика проведення кваліфікаційних іспитів на отримання права на керування транспортними засобами.

Отже — теоретичний іспит, простіше кажучи іспит ПДД. Цитую:

» Кожен білет містить 20 питань. На кожне питання приведено від двох до п’яти відповідей, один з яких правильний». Тут все зрозуміло!

«Питання квитка об’єднані в 4 групи по 5 запитань кожній. Перша група містить запитання №№ 1-5 екзаменаційних білетів; друга – №№ 6?10; третя – №№ 11-15 і четверта – №№ 16-20. Тут поки що нічого не зрозуміло. Які групи? Навіщо групи?

«Основне екзаменаційне завдання формується автоматизованою системою з бази затверджених квитків шляхом вибору випадковим чином 4 груп питань з різних квитків. Перестановка питань між групами не допускається. Кожна група складається з 5 питань». Ну ось, з групами тепер зрозуміло.

Тут вже знадобиться переклад на людську мову — «Для відповіді на запитання основного завдання кандидата у водії надається 20 хвилин, для відповіді на питання додаткового завдання з 5 питань – 5 хвилин, для відповіді на питання додаткового завдання з 10 питань – 10 хвилин». Коротше, на одне питання дається одна хвилина. Але що таке додаткове завдання? Бонус, чи що? Безкоштовний додаток?

»Інформація про призначення додаткового завдання, яке призначається, якщо у відведений час кандидат у водії:

відповів неправильно (не відповів) на 1 питання основного завдання – з 5 питань;

відповів неправильно (не відповів) на 2 питання в різних групах основного завдання – з 10 питань;

відповів неправильно на 1 питання в одній групі і не відповів на 1 питання в іншій групі – з 10 запитань».

Зовсім заплутали… Підводжу короткі підсумки нового іспиту з ПРАВИЛ дорожнього руху: дали тобі 20 питань і 20 хвилин часу, помилився три рази — іди нафіг додому, два рази — ще плюс 10 питань і 10 хвилин, а якщо зробив одну помилку — приз: 5 питань та 5 хвилин. Настільні ігри типу «Монополії» або «Діксіт Одіссея» не йдуть ні в яке порівняння з цим захоплюючою розвагою. Також оцінка «Не склав» виставляється якщо кандидат у водії на іспиті «…користувався якоюсь літературою, технічними засобами або перемовлявся з іншими особами», т.тобто якщо ти читав книги, трепался по мобільнику або пив пиво і розповідав анекдоти іншим кандидатам у водії. Ось так!

Переходимо до найцікавішого — практичного іспиту з керування. Етап №1 — майданчик.

Самий прикол в тому, що тепер всі 4 вправи будуть обов’язковими і робити їх треба без помилок. Другого шансу вже не буде! Що ж нам пропонують здати на майданчику за новою методикою? А ось що:

№ 1 «Зупинка і початок руху на підйомі з зупинкою на узвозі»;

№ 2 «Повороти на 90 градусів»;

№ 3 «Розворот і парковка»;

№ 4 «Паралельна парковка заднім ходом».

№ 1 « Естакада » була, є і буде завжди! Найулюбленіший даішниками елемент, т. к. у 76% автошкіл вона відсутня у наявності як факт взагалі, а шукачів водійського посвідчення, кандидатів у водії та курсантів автошкіл, які мріють здати іспит на права з першого разу, інструктори вчать рушати на різних невеликих пагорбах і косогорах біля супермаркетів. Для тих, хто жодного разу в житті не бачив естакаду живцем, наведу малюнок цієї самої естакади. Може допоможе…

«Кандидат у водії повинен зупинити транспортний засіб на ділянці підйому перед лінією «СТОП» не перетинаючи її проекцією переднього габариту транспортного засобу на горизонтальну площину, зафіксувати транспортний засіб у нерухомому стані. Після зупинки продовжити рух у прямому напрямку, не допускаючи відкату транспортного засобу тому більш ніж на 0,3 м, і перетинаючи контрольні лінії».

майданчик на іспиті з вождениюпрактический іспит ДАІ

»Комплекси випробувальних завдань виконуються:

для категорій «В» і «С». тільки на транспортних засобах з механічною трансмісією;» — це для тих, хто все ще мріє здати на права на автоматі. Моя вам порада: хочете здати іспит в ДАІ на автоматі — почекайте ще кілька років або їдьте в Америку!

№ 2 « Повороти на 90 градусів » — що то типу сьогоднішньої змійки, тільки градусів побільше.

»Кандидат у водії повинен проїхати ділянку дороги з лівим і правим поворотами не перетинаючи контрольні лінії».

майданчик гибддэкзамен ГИБДД майданчик

Мабуть, саме складне вправу. Це яким же треба бути градусом, щоб взагалі придумати таку вправу? Хоча, може бути, для його виконання кандидати у водії повинні будуть їхати з зав’язаними очима, крутити кермо зубами і випростати ноги у вікно. Не знаю… в проекті поки що нічого про це не сказано.

№ 3 «Розворот і паркування»; — типу » два в одному флаконі. Ура — новинка!

»Кандидат у водії повинен, не перетинаючи контрольні лінії, встановити ТС на місце паркування заднім ходом, а потім виїхати в зворотному напрямку. ТЗ повинно бути встановлено на місце паркування таким чином, щоб:

Варіант 1: задні колеса ТЗ перебували на лінії фіксації виконання завдання або перетнули її.

Варіант 2: ТЗ проекції переднього габариту перетнуло лінію фіксації виконання завдання».

майданчик разворотплощадка парковкаБудем вчитися не перетинати задніми колесами бордюр при парковці! Ну що ж, корисна вправа. Приїхав, припаркувався, купив горілки і торт і поїхав. Тільки на малюнку, якщо дивитися на стрілочки, вже поїхав по зустрічній смузі. Мабуть, друзів біля магазину зустрів. Буває…

№ 4 «Паралельна парковка заднім ходом» — незмінна класика жанру!

»Кандидат у водії повинен не виїжджаючи за межі, позначені контрольними лініями, встановити ТС заднім ходом на місце парковки так, щоб:

Варіант 1: переднє і заднє праві колеса знаходилися на лінії фіксації виконання завдання. Варіант 2: проекція лівого габариту ТЗ перетнула переривчасту лінію фіксації виконання завдання».

майданчик задній ходГИБДД парковка заднім ходом

Вправа відомо вже давно, і деякі інструктори з водіння навіть встигли навчитися вчити кандидатів його робити, тому, особливо зупинятися на ньому не буду. Нічого цікавого.

Що стосується системи оцінок та кількості штрафних балів, які необхідно буде вліпити кожному з бажаючих здати на права з першого разу, то у розглянутій нами Методикою проведення кваліфікаційних іспитів на отримання права на керування транспортними засобами про це скромно промовчали. У всякому разі, штрафні бали вказані тільки для мотоциклістів. З автомобілістів напевно відразу будуть брати штрафні гроші. Прямо на майданчику. Щоб спочатку звикали. Хоча, кілька каламутне опис загальних помилок все-таки є:

«Випробувальне завдання вважається не виконаним, якщо кандидат у водії допустив такі помилки:

перетнув контрольну лінію не перетнув лінію фіксації (не зафіксував транспортний засіб на лінії фіксації);

при початку руху на підйомі відкотився назад на відстань понад 0,3 м;

перетнув лінію «СТОП» без зупинки;

використовував додаткове включення передачі заднього ходу, або перевищив встановлений час виконання завдання (при використанні автоматизованих технічних засобів контролю)»;

Може бути вправи будуть оцінювати по системі «здав — не здав», може бути за мотоциклетної — груба помилка 20 балів і пішов нафіг, середня — 10 балів і пробуй далі, ну і дрібна 5 балів. Правда, скільки і за що, поки неясно. Про ремені безпеки, до речі, теж ні слова.

Другий етап практичного іспиту — місто! Нескінченні простори доріг і роздолля для фантазій екзаменаторів!

Хочете здати екзамен в ДАІ з першого разу? Тоді ми йдемо до вас! Отже, починаємо:

«Другий етап практичного іспиту проводиться з урахуванням місцевих дорожніх і кліматичних умов на ділянках доріг з різною інтенсивністю руху, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, з встановленими попереджувальними, що забороняють, розпорядчими знаками та знаками особливих приписів, а також ділянках, на яких є регульовані (при наявності на території) і нерегульовані перехрестя».

Аллес! По дорогах з однією смугою тепер буде їздити не можна. Якщо раптом інспектор повезе тебе на таку дорогу, пиши на нього скаргу, що він грубо порушив Методику проведення кваліфікаційних іспитів. Тільки матом не пиши, я вже попереджав про це.

«При проведенні другого етапу практичного іспиту кандидатом у водії повинні бути виконані наступні обов’язкові завдання:

проїзд регульованого перехрестя (при наявності на території);

проїзд нерегульованого перехрестя рівнозначних доріг;

проїзд нерегульованого перехрестя нерівнозначних доріг;

ліві, праві повороти і розворот на перехрестях;

перестроювання на ділянці дороги, яка має дві чи більше смуг для руху в одному напрямку;

обгін, випередження;

рух з максимальною дозволеною швидкістю;

проїзд пішохідних переходів і зупинок маршрутних ТЗ;

гальмування і зупинка при русі на різних швидкостях.

Тривалість іспиту – не менше 20 хвилин.»

Втомишся їздити! Головне — записуй в блокнот, що ти вже зробив, а що ще немає. А під шумок, можуть і пару зайвих раз випередження або поворот змусити зробити.

Далі написано про те, що інспектор не може провокувати бідного учня на порушення вимог ПДР і тим самим заважатимуть здійснення його заповітної мрії про здачу з першого разу іспиту в ДАІ, що він також не може курити і слухати в машині радіо «Шансон». Навіть по телефону поговорити і SMS-ку написати не може. Коротше, повинен приймати іспит і ні на що більше не відволікатися.

Система оцінки та штрафних балів стала, по моєму, в деяких випадках більш лояльна. Судіть самі — якщо зараз за два не включених покажчика повороту тобі виставлять 6 балів і відправлять додому варити кашу, то в майбутньому нас чекає лише 20 балів при максимальних 25-ти. Та й за автобус всього 10 балів. Кайф, та й тільки.

«Оцінка «Здав» виставляється, якщо кандидат у водії в ході іспиту не допустив помилок або сума штрафних балів за допущені помилки склала менше 25 балів.

69. Оцінка «Не склав» виставляється, якщо сума штрафних балів за допущені помилки склала 25 балів і більше.

70. Штрафні бали нараховуються за вчинення грубих, середніх або дрібних помилок.

Грубими помилками вважаються дії кандидата у водії, що створюють загрозу виникнення дорожньо-транспортної пригоди. За грубу помилку нараховується 25 балів.

Середніми помилками вважаються дії кандидата у водії, які потенційно небезпечні і можуть примусити інших учасників дорожнього руху вжити заходів до забезпечення власної безпеки. За середню помилку нараховується 10 балів.

Дрібними помилками вважаються дії кандидата у водії, які не відповідають вимогам Правил, але не впливають не безпека дорожнього руху. За дрібну помилку нараховується 4 бали.»

А ось і сама нова, модернізована таблиця штрафних балів:

Таблиця штрафних балів ДАІ 2013.

а моя думка просто буде дорожче купити

Короткий опис статті: іспити з правил дорожнього руху Іспит на права в ДАІ — новий регламент 2013. Новий закон ДАІ 2013 «щось давненько не змінювався порядок прийому кваліфікаційних іспитів і видачі вод Іспит,, права,, ДАІ,—новий регламент,2013,взагалі, каюсь, читав, прийшов, сторінку, третю, відразу, варто, зручний, новий, права, регламент, 2013, іспит, неедет, цубарик

Джерело: Іспит на права в ДАІ — новий регламент 2013.

Також ви можете прочитати