изготовление лестницы из дерева

19.09.2015

Виготовлення сходів з дерева

Конструкція дерев’яних сходів

У цій статті я ділюся з Вами інформацією про те, як я виготовляв сходи з дерева у свого доброго знайомого. Хочу Вас заздалегідь попередити, що складанням дерев’яних сходів я практично не займався, а виготовляв тільки окремі деталі дерев’яних сходів.

Виконання поставленого завдання полегшувало те, що ряд деталей було вже виготовлено: балясини, склеєні заготовки для ступенів, склеєна майданчик. Всі деталі і заготовки виготовлені з дуба і взагалі, вся конструкція дерев’яних сходів має бути виготовлена тільки з дуба.

Відразу з’явилися питання, які необхідно було вирішити в першу чергу:

— конструкція дерев’яної драбини.

— як буде виглядати сходи в інтер’єрі.

— які деталі дерев’яних сходів необхідно зробити для даної конструкції.

— як зібрати сходи.

Конструкція дерев’яних сходів — повинна відповідати наступним умовам: не мати чисто класичний варіант; простір під першим маршем сходів і майданчиком має бути закрита і мати двері для входу, так як під сходами розташований люк для входу в підвальне приміщення.

Готові точені балясини з одного боку полегшували роботу, але з іншого – незмінно утримували класичний варіант конструкції. Щоб відійти від класики довелося працювати над конструкцією ступенів. Було вирішено подовжити проступь і винести за кордон косоура. На виступаючій частині проступи повинна монтуватися балясина. Така конструкція дозволила розширити сходовий марш, залишаючи незмінним закритий простір під сходами.

Визначившись з ескізом конструкції сходів необхідно зробити необхідні обміри приміщення (місця установки сходів) і перенести їх на ескіз конструкції. На цьому етапі роботи потрібно виконати одне жорстке конструкційне умова. Під сходову площадку необхідно вмонтувати готове дверне полотно заввишки 1900 мм

На перший погляд завдання була начебто не складною, але як виявилося згодом, досить каверзной. Вже після установки сходового майданчика і косоурів першого маршу, в конструкцію підлоги були внесені зміни (укладання теплої підлоги) і це спричинило за собою збільшення рівня підлоги на +100 мм.

Довелося підняти сходовий майданчик, а це призвело до зменшення відстані від маршу до перекриття другого поверху, що ускладнювало процес сбегания по сходах, особливо високорослого людини. Щоб позбутися від проблеми потрібно змінити конструкцію дерев’яних сходів одним з двох способів. Скоротити довжину першого маршу, що зробить сходи більш крутий, або зменшити ширину сходової площадки. Було вирішено застосувати другий варіант, так як це зміна конструкції призведе до мінімальних незручностей в експлуатації.

Складання дерев’яних сходів , як я вже говорив, почав з установки сходової площадки, яка була склеєна з дубових ламелей і має товщину 45 мм. Вага її досить пристойний і тому було вирішено встановити її на дерев’яні опори перерізом 100х100 мм з берези (цей матеріал був в наявності). Стовпи кріпилися до стіни анкерами. Після монтажу майданчика, приступив до виготовлення першого маршу. Конструкцію маршу виконав наступним чином.

Підібрав дві дошки з дуба перетином 50х150 мм для виготовлення косоурів. За виконаними розрахунками завдав розмітку і підготував місця для установки зв’язують брусків перетином 40х40 мм Вся ця конструкція зібрана на шурупах довжиною 75мм. Виготовлену основу маршу закріпив на майданчику. Таким же чином виготовив основу другого маршу з необхідними розмірами і встановив на відповідне місце. Наступний етап складання дерев’яних сходів полягає в установці ступенів.

Щабель, як деталь дерев’яних сходів, складається з двох частин: проступь і подступенок. Так от, для проступи (площину на яку настає нога) були склеєні заготовки з ламелей дуба. Ці заготовки були опрацьовані вже в розмір, який не можна змінювати умови договору, тобто ширина і товщина залишаються незмінними, а форму можна змінити. Подступенок довелося виготовити з дубової дошки товщиною 25 мм Зібрані кілька ступенів, для примірки виглядали так, як показано на фото нижче.

Збірка ступені виконувалася так: спочатку по розмітці до внутрішньої площини проступи на шурупах кріпиться рейка, а вже до рейки кріпиться подступенок. Така збірка вигідна тим, що кріпильні деталі не видно з лицьового боку.

Після примірки було вирішено зробити додаткову обробку подступенка. Прямокутний торець закруглил по радіусу електричним лобзиком і обробив верхню крайку фрезерною машиною. Для виділення сходи в інтер’єрі самої конструкції дерев’яних сходів проступь, вирішив тонувати просоченням.

Ось що вийшло ( на фото показаний другий марш сходів)

Коли всі щаблі були готові до установки, я зробив ще одну роботу по обробці, щоб сходи в інтер’єрі виглядала краще.

На попередніх фото Ви вже бачили, що прямокутний торець ступені впирається в стіну, а точніше в дерев’яну панель, яка з вигляду повторює верхній профіль ступенів і виконує роль сполучної ланки між конструкцією дерев’яних сходів і цегельною стіною.

Така панель являє собою дерев’яну (з дуба) накладку, торці якої запилены під кутом 45* і склеєні парами.

Потім ці деталі необхідно приклеїти до рівної стіни, попередньо грунтованій, і для приклеювання я використовував клей «Момент».

Тепер можна виконувати кріплення ступенів. Проступь ступені кріпиться шурупами до бруска, зв’язує косоури маршу, а нижня частина східця кріпиться шурупами до торця суміжній проступи. Всі шурупи загортаються з видимої сторони сходів.

Після установки ступенів, на закругленій частині проступи, робимо розмітку для отворів під кріпильні гвинти балясин. Один кінець кожної балясини, на якому буде кріпитися поручень, необхідно обрізати під певний кут, який відповідає куту нахилу маршу до площини підлоги. На другому прямокутному торці балясини, точно по центру, необхідно зробити отвір певного діаметра і глибини, в яке буде, укручений гвинт кріплення балясини до ступеня. Після установки балясин, їх верхні торці необхідно пов’язати рейкою, перетин якої повинна відповідати ширині і глибині паза поручня, який буде встановлюватися на перила.

На кінцях огорожі маршу встановлюються стовпчики, висота яких перевищує висоти балясин. Поручень огорожі маршу пов’язує внутрішні торці стовпчиків, розташованих на протилежних кінцях огорожі одного маршу. Ці стовпчики кріпляться більш жорстко (двома болтами) до майданчиків, так як несуть велике навантаження.

Перед першим сходовим маршем встановлюється невелика площадка, яка повинна візуально і естетично визначати початок сходів. У нашій конструкції дерев’яних сходів ця деталь не є різко виділеною, але має певну відмінність від інших деталей.

Конструкція майданчика досить проста. До не видимій стороні майданчика кріпляться бруски різного перетину в певній послідовності. Бруски більшого перерізу виконують роль опорних, що несуть навантаження, і вони кріпляться до майданчику шурупами і клеєм через бруски меншого перерізу. Площина майданчики виготовлена з щита товщиною 25 мм і для того, щоб надати їй більш солідний вигляд, по периметру видимого торця приклеєний вузький брусок. Після обробки, ця нарощена частина майданчика створює враження її масивності. На малюнку нижче показана конструкція майданчика з видимої сторони. На мою думку, на фото все досить зрозуміло, без пояснення.

Лицьова сторона майданчика так само обробляється (тонується) просоченням.

Монтаж огорожі другого сходового маршу виконується точно таким же чином. Частину огорожі, яке повинно встановлюватися між стіною і огорожею другого маршу, виготовляється ще простіше, ніж попередні. Ця частина огорожі встановлюється по краю підлоги другого поверху між маршем сходів і стіною. Один крайній стовпчик огорожі кріпиться до стіни анкерами, а другий стовпчик є загальним для горизонтального і маршового огорожі. Балясини горизонтального огорожі встановлюються на брус, закріплений до чорнової підлоги другого поверху. Верхні торці балясин пов’язані між собою такою ж рейкою, як і маршові балясини. На рейку кріпиться поручень. Виходить така конструкція, яка показана на фото нижче.

Тепер залишилося відокремити простір під сходами від житлового приміщення за допомогою щитових панелей з дуба і такими ж панелями обшити зовнішню сторону верхнього маршу сходів.

Потім закріпити декоративну обробку під виступає торцевою частиною кожної щаблі на двох маршах. Залишилося провести остаточну підготовку і грунтовку всієї конструкції дерев’яних сходів. Остаточна обробка сходи буде проводитися після виконання всіх косметичних робіт в приміщенні.

p.s. А тепер, будь ласка, чекаю на Ваші коментарі і критику внизу цієї сторінки. Там же Ви можете поділитися і своїми напрацюваннями або надіслати їх мені на пошту. Буду дуже радий ознайомити з ними всіх моїх читачів.

Ось моя пошта: evgen.kalmukov@gmail.com

Короткий опис статті: сходи з дерева У цій статті я ділюся з Вами інформацією про те, як я виготовляв сходи з дерева у свого доброго знайомого.Всі деталі і заготовки виготовлені з дуба та виготовлення сходів з дерева,збірка дерев’яної драбини,конструкція дерев’яної драбини,сходи в інтер’єрі

Джерело: виготовлення сходів з дерева

Також ви можете прочитати