Как сделать деревянную лестницу на второй этаж.

05.08.2015

Як зробити дерев’яні сходи на другий поверх.

У цій статті розглянемояк зробити дерев’яні сходи на другий поверх .

У приватних двох і більше поверхових будинках, дерев’яні сходи будують з горизонтальних майданчиків і похилих маршів. Якщо взяти дерев’яні сходи. то їх роблять одне або двох маршові. Самі майданчики роблять поверховими. влаштовують, які на рівні підлоги кожного поверху, також можуть бути проміжними перебувають між поверхами, для переходу з одного сходового маршу на інший.

Сходовий марш — це конструкція, що складається із ступенів, які підтримують балки косоури, і огорожі з поручнями. У приватних будинках ширина східців для внутрішніх сходів у середньому робиться 0.8 — 1 метр.

Сходові марші бувають, як однакові, так і різні по довжині. Проміжну сходовий майданчик в одному випадку, можна влаштовувати посередині, між першим і другим поверхом, в іншому випадку йдуть змішані майданчика по висоті на відстань, які залежать від довжини маршу.В середньому кількість сходинок в одному сходовому марші буває від 4 до 20-ти.

У двоповерхових будинках в одному сходовому марші становить 8-10 ступенів. Складова ступені — це вертикальна східця ( висота сходинки ) і горизонтальна проступь ( ширина сходинки ), а ті щаблі, які розташовуються в площині — називаються фризовими. Необхідно звертати увагу на такий нюанс, що ширина щаблі, повинна дорівнювати довжині ступні людини, а саме не менше 250 мм і заввишки не більше 180 мм.

Щоб визначиться з кількістю ступенів, необхідно провести розрахунки висоти поверху, габаритів сходової клітки, кількість маршів на поверсі, а також їх ухил.

Розглянемо на прикладі двоповерхового будинку, де передбачається сходова клітка, довжина якої дорівнює 4000 мм ширина-1900 мм Висота від рівня підлоги першого поверху до рівня підлоги другого поверху 2800 мм Сходи робиться з двох маршів різної довжини, де відстань між ними буде 100 мм. В тому випадку ширина маршу дорівнюватиме (1900-100). 2=900 мм. Ступені будуть розміром 250х170 мм, де 250 — це ширина проступи, а 175 — висота підсходинки.

Щоб обчислити висоту обох маршів різної довжини, необхідно визначити кількість подступенков на поверх, потім ділимо висоту поверху на висоту подступенка у нашому прикладі це виглядатиме так: 2800. 175=16 штук. Після чого прикинувши, що у верхньому марші буде 9 подступенков, а в нижньому 7, виводять висоту маршів, множачи кількість подступенков на їх висоту, 175х9=1575 мм, 175х7=1225 мм. За кількістю проступей, буде менше на одну у кожному марші, ніж подступенков, так як верхній проступ знаходиться на сходовому майданчику. У зв’язку з цим верхній сходовий марш (який довшою) буде складатися з 8, а короткий, що у низу з 6 проступей. Для визначення горизонтальної проекції маршу, треба ширину проступи помножити на кількість східців. Довгий марш, що становить 8 ступенів, закладення його 250х8=2000, а короткий з 6 ступенів:250х6=1500 мм.

Взявши ширину проміжної площадки 900 мм, визначаємо ширину майданчики поверхів: 4000-2000-900=1100 мм. На стінах по кресленню сходів роблять розмітку майданчиків тятиви і ступень. В низу стіни відміряється ширина майданчиків, де проміжний — 900 мм, а поверховий 1100 мм, від них ширина проступей по 250 мм. Ці позначки служать орієнтиром для проведення вертикальних ліній за допомогою схилу і отбивного шнура. Відміряється від рівня першого поверху 175 мм, потім проводять першу горизонтальну лінію, яка визначає проступ першої ступені, і. т. д. через кожні 175 мм Сьома остання сходинка, співпадаючи з підлогою, повинна знаходитися на одному рівні з нею.

Коли проводитьсярозбивка сходових маршів. роблять шаблон з дощок або фанери, за допомогою якого розмічають тятиву. Після чого знаходять положення балок під майданчик другого лаги і першого поверхів, які будуть служити для опори тятиви сходової клітини.

Тятиви робляться з дощок ширина яких 20-22 см, а товщина 50-70 мм, а приступи — з дощок 40-50 мм, подступенки — 20-25 мм Приступи роблять з двох — трьох дощок з’єднують між собою за допомогою клею в шпунт.

Тятиви роблять з врізаними або примикають до них ступенями. Проступь при розташуванні на тятивах врізають на глибину 20-25 мм не доводячи валик до зовнішньої кромки тятиви на 2-4 див. Подступенок таким же чином врізають, на таку глибину, де з’єднаються в шпунт верхня кромка з нижньою площиною проступи. Нижній край східця примикає до проступи, де з’єднується з нею за допомогою цвяхів або шурупів.

Сходові майданчики складаються з балок, настилу (пол) і підшивної стелі. Майданчики збираються у наступній послідовності. Першим ділом укладаються поздовжні балки майданчика, по довжині дорівнює самій майданчику або ширини сходової клітки, також треба врахувати довжину закладення балок в стіну.

Балки майданчики зроблені з дощок переріз 50х200 мм, укладаються на відстані 50-70 см одна від іншої. Балки закладаються в гнізда цегляних стін на глибину 150 мм, попередньо потрібно покрити кінці антисептиком. Балки майданчиків, закладені таким же чином, як і балки перекриття, з’єднують внизу поперечними брусками 50х100 мм, які йдуть з кроком 50-70 мм До брусків знизу, кріпляться за допомогою цвяхів або шурупів підшивні дошки товщиною 16-20 мм. Потім по балках укладається настил підлоги майданчика з шпунтових дощок, товщина яких 40-50 мм.

Після чого на сходовому марші обладнують огорожа із стійок, рейок, а також поручнів. Стійки застосовуються з бруса 50-60 мм і кріпляться з боку тятиви болтами з шайбами. Відстань між стояками має бути 60-80 див. Потім до них кріпляться цвяхами огороджувальні рейки 50х25 мм, на відстані 50-100 мм по висоті. Потім зверху до стійок кріплять поручні, які з дощок товщиною 40, а шириною 130 мм. Східці, що розташовуються на косоурах, поверх них робляться вирізи повторюють конфігурацію ступенів. Для сходів на косоурах потрібні бруси більшої площі перерізу, ніж для сходів на тятивах, справа в тому, що вирізка послаблює їх. Після того, як встановили сходову конструкцію. її треба пройтися антисептиком а потім лаком. для ідеального блиску.

Короткий опис статті: сходи на другий поверх У цій статті розглянемо як зробити дерев’яні сходи на другий поверх. Ремонт, Будівництво, Заміський будинок, Дача, Дерев’яні сходи, Виготовлення, Дизайн, Школа ремонту, Всі

Джерело: Як зробити дерев’яні сходи на другий поверх.

Також ви можете прочитати