Конструкція маршових сходів

29.08.2015

Конструкція маршових сходів

найголовніше в сходах – це її несуча конструкція. Вона, точно хребет, служить основою сходів і тримає інші її частини – щаблі й огородження.

Міцна, правильно обрана конструкція забезпечує надійність і міцність сходів.

Виділяють наступні типи несучої конструкції маршових сходів:

Одна з найбільш популярних – це несуча конструкція під сходами – КОСОУР. У сходів може бути один або два косоура. Це залежить від ширини маршу. Для сходів з шириною маршу більше 1 метра виробники застосовують подвійну конструкцію – два косоура. Пояснюється це тим, що у широких маршових сходів спостерігається велика «парусність» ступенів і їх необхідно підтримувати двома косоурами. Косоури виготовляють з дерева та металу. Ступені кріпляться зверху на несучу конструкцію.

Ще одна, не менш популярна, подвійна несуча конструкція – ТЯТИВА. Така конструкція являє собою смуги з металу або з дерева, а ступені кріпляться між цими смугами – тятивами. Такий спосіб кріплення дуже надійний, і використовується для маршових сходів як класичного, так і сучасного дизайну.

Зустрічаються сходи з конструкцією змішаного типу – коли уздовж стіни йде тятива з практичних міркувань (не брудниться стіна), а з зовні ступені спираються на косоур.

Наступний тип конструкції маршових сходів останнім часом став дуже популярний в мінімалістичному дизайні сучасних сходів – це БОЛЬЦИ. Така несуча конструкція являє собою металеві стовпчики-циліндри, які пов’язують щаблі один з одним. Маршеві сходи на больцах виглядає дуже легко, «повітряно». І застосовується в різних конфігураціях.

ПРИХОВАНА НЕСУЧА КОНСТРУКЦІЯ, яка замуровується в несучу стіну – одна з новинок в світі маршових сходів. Сходи виглядає дуже ефектно, тому що здається, що несучої конструкції зовсім немає, а сходинки виходять прямо зі стіни. У прихованої несучої конструкції є свої обмеження у виборі конфігурації – за таким принципом можна встановлювати сходи, що складаються тільки з одного прямих ступенів або з одним поворотом майданчиком на початку підйому. Сходи такої будови виконуються зі сходами з дерева і скла. Огорожа встановлюється тільки з зовнішньої сторони. І кращий вибір – це огорожа із скляних панелей або тільки один квадратний поручень.

Таке різноманіття конструктивних можливостей має під собою точний розрахунок по зручності і безпеки сходів. Тут головне, як у фільмі «щоб розрахунок був правильним».

А в цьому Вам допоможуть фахівці. Вони продемонструють обрану сходи з усіма індивідуальними особливостями у Вашому інтер’єрі. І видадуть технічне завдання будівельникам – де і які необхідні заставні.

Сучасні легкі матеріали дозволяють дати волю фантазії будь-архітектора, який займається оформленням фасаду будівлі. Капітелі і пілястри фасадні виконані з поліуретану відмінно прикрасять фасад будь-якої будівлі надаючи йому більш витончений і закінчений вигляд.

Короткий опис статті: сходи фото Варіанти конструкцій маршових сходів. Конструкція маршових сходів

Джерело:
Конструкція маршових сходів

Також ви можете прочитати