Конструкції сходів з металу: виготовлення

24.08.2015

Конструкції металевих сходів

Складання і розрахунок проекту, а також саме виготовлення металевих сходів дуже трудомістка, непроста справа. Такий вид роботи потребує виконавця з чудовим рівнем майстерності і багажем професійних знань. Загальновідомо, що звичайна металева драбина при наявності бажання і умілих рук здатна не тільки послужити за безпосереднім призначенням в заміському котеджі або іншої будівлі, але і стати чудовою прикрасою вашого житла.

Конструкції сходів з металу: виготовлення

Креслення металевих сходів

Сходів і схожі конструкції цілком можуть визначити художньо-архітектурний вид вашого котеджу, часто стаючи головним інтер’єрним елементом. Використовуючи їх, легко влаштувати виділені зони в будівлях різної поверховості, подаючи, таким чином, ваш інтер’єр в оригінальних ракурсах. Зараз металеві конструкції буквально переживають друге народження. З різноманітних металевих матеріалів в наші дні виготовляються горищні, покрівельні, пожежні та інші види, вважаються зовнішніми конструкціями. Найбільш інтенсивне навантаження відчувають щаблі сходів, зазвичай їх виготовляють з чавуну або профільованого прокату, одержуваного методом фасонного лиття.

Сходи із металу може бути різною

За допомогою сучасних технологій виготовлення металевих виробів можливо отримати різноманітні конструкції сходів. володіють чудовою функціональністю і великою міцністю, а крім того, витонченими і красивими формами.

Марші можуть мати яку завгодно форму. Але найпоширенішими формами тепер є наступні: абсолютно прямі, профілі різної вигнутості, всілякі еліптичні конструкції.

Конструкція простий сходи з металу: 1 — швелер; 2 — рифлені металеві сходи; 3 — сталеві «кобилки»; 4 — місця зварювання; 5 — кронштейни кріплення ступенів.

Для сходів з металу з допомогою прийомів зварювання (обов’язково з подальшою поліровкою), можливо виготовити чудові поручні. Вони відчутно додадуть міцності всієї металевої конструкції, додаючи оригінальну ажурну легкість.

Обробка металу допомагає в повному обсязі виявити повноту його естетичних можливостей. Метод полірування часто використовується для надання різним конструкціям з нержавійки глибини, особливого «світіння». На латунні конструкції сходів додають патину або інше спеціальне напилення, що дозволяє імітувати поверхню «під мармур».

Розмірковуючи про створення металевої драбини, корисно приділити увагу головним вимогам, що висуваються до таких конструкцій. Необхідно враховувати не тільки архітектурне або дизайнерське оформлення, але треба знайти якусь золоту середину між суперечливими вимогами: висока безпека, не менш висока надійність, максимальну зручність у використанні, прив’язка до несучих конструкцій і вже наявної плануванні.

Цікава робота з вибору сходи для котеджу

Підбір конструктивної моделі — дуже важливе і відповідальне рішення будь-якого домовласника. Без відчутних капіталовкладень неможливо буде змінити, помилковий вибір загрожує постійним дисонансом з навколишнім інтер’єром. Безглуздо, наприклад, поєднувати сходи з бетону з дерев’яними конструкціями.

Важливо, щоб розрахунок сходів, її проект враховував не тільки планування кімнат, постійне або тимчасове проживання в будинку, внутрішню площу ваших приміщень, але навіть вік мешканців, що будуть підніматися по ній. Для членів сім’ї старшого віку варто передбачити малу крутизну сходових маршів з необхідною майданчиком для відпочинку в проміжку. Для маленьких дітей сходи зобов’язана бути не тільки зручним, але і абсолютно безпечним місцем. Подібні нюанси необхідно заздалегідь взяти до уваги і внести в розрахунки.

Схема кріплення балясин до залізобетонній основі ступенів.

Є різні варіанти сходових конструкцій: гвинтові, на тросах, больцах, косоурах, тятивах і консольні (із закладенням в стіну). Є свій ГОСТ на кожен сходовий підклас. Проводячи розрахунок, все це враховують. Окремими документами оформлені вимоги до всіх відповідальних елементів: зварних швах, огорожі і т. п.

Чудово зарекомендували себе сходів, конструктивно виконані на металевих косоурах. Прийнято називати косоуром балку, або подібний з нею елемент, на якому зробили гребінку для установки ступенів. Буває, що такий елемент називають тятивою.

Конструкційний розрахунок сходів

Ніхто не виконає розрахунок сходів краще професіоналів. Тільки вони врахують всі особливості розрахунку, провівши обчислення без помилок. Володіючи можливістю правильно провести розрахунок, краще користуватися кресленнями перевірених конструкцій. Конструкція дробиться на окремі частини (однопрогонові або консольні балки), далі робляться розрахунки міцності сходи з металу і її міцності. Всі вироби протягом користування відчувають знакозмінні навантаження, розрахунки це враховують, проте прогин несучих частин не повинен перевищувати 1/400. Домовилися, що в будинках для людей навантаження на марші і майданчики з розрахунку дорівнює 300 кг/м?.

Розрахунок найбільш ергономічних значень висоти (h) сходинок і їх ширини (a) задовольняє наступного:

2h + a = 0,6 — 0,64 м.

Безсумнівно, ширина щаблі з розрахунку повинна забезпечувати комфорт для постановки стопи. Зазвичай це інтервал 200-320 мм. Крутизна завжди повинна гарантувати безпеку, зручність переміщення. У житлових будівлях він не перевищує 45°. Особливістю розрахунку пандусів і схожих конструкцій буде кут крутизни менше 20°. Від крутизни і розміру сходинок залежить кількість останніх. Є неписане правило (розрахунки ні при чому) — всі щаблі обов’язково однакові по висоті. Це продиктовано м’язової пам’яттю людини, а піднімаючись сходами, він користується їй. Зазвичай вартість робіт лежить в інтервалі 15-25% вартості конструкції, звичайно, це пов’язано зі складністю виконання проекту.

Короткий опис статті: розрахунок сходів Конструкції сходів з металу бувають різноманітними, такі вироби можуть стати справжньою прикрасою житла. Особливо важливі при цьому правильне складання і розрахунок проекту майбутньої сходи. розрахунок сходи із металу конструкції

Джерело: Конструкції сходів з металу: виготовлення

Також ви можете прочитати