Креслення деревяних сходів своїми руками, підйом на другий поверх

18.09.2015

Що потрібно знати, щоб робити креслення дерев’яних сходів своїми руками

Багато людей в нашій країні воліють самостійно робити ті речі, за які фахівцям довелося б заплатити чималі гроші. Якщо для цього є знання, вміння і досвід, чому ні? У цій статті мова піде про те, як виконати креслення сходів з дерева своїми руками, які параметри використовувати для цього, і як їх пов’язати між собою.

Монтаж ступенів

Будь кресленням передують розрахунки, на основі яких визначаються розміри всіх частин сходового маршу. Він повинен бути максимально безпечним і зручним для пересування в будь-яку сторону – як вгору, так і вниз.

Щоб він вийшов саме таким, при проектуванні потрібно постаратися не вийти за межі рекомендованих параметрів крутизни сходів, її ширини, розміру ступенів і т. п.

Вибір типу сходів

найзручнішою вважається широка, пряма і полога сходи, але зробити її такою не завжди можливо. Частіше наші бажання обмежуються формою і площею залишеного для неї місця, площею приміщення, в якому вона знаходитиметься, наявністю всіляких перешкод.

Можливі варіанти пристрою

Які параметри потрібно враховувати, вибираючи тип і виконуючи креслення сходів з дерева?

  • Крутизна або кут підйому. Цей параметр повинен знаходитися в межах від 23 до 37 градусів. Зрозуміло, що чим крутіше кут, тим менше місця потрібно для установки конструкції. Якщо брак площі не існує, можна зробити її більш пологою або замінити пандусом (похилій майданчиком). Але при дефіциті місця збільшувати ухил сходів не рекомендується. Краще подумати над гвинтовими конструкціями або сходами з декількома маршами і поворотними майданчиками.

Зменшити крутизну можна, застосувавши конструкцію з забіжними ступенями

Зверніть увагу. Інструкція забороняє пристрій в житлових приміщеннях міжповерхових сходів крутизною понад 40 0. так як спуск з них стає небезпечним, а при нахилі більше 45 0 – можливим тільки спиною вперед.

  • Просвіт. Мінімальна висота між стелею і ступенем повинна бути не менше 2 метрів, щоб людина будь-якого зростання при підйомі не відчував дискомфорту. Тобто, просвіт для виходу на верхній поверх повинен бути таким, щоб, ідучи по сходах, не доводилося нагинатися або нахиляти голову. Якщо просвіт вже існує, і поєднати його з прямою одномаршових сходами нормальної крутизни не виходить, потрібно вибирати інший варіант конструкції.

Краще планувати габарити просвіту заздалегідь, під час будівництва будинку

  • Ширина маршу. Від неї залежить пропускна здатність сходів і зручність використання. В приватному будинку або квартирі вона не повинна бути менше 0,9-1 метра. Однак якщо сходи має просту форму і розташована уздовж стіни, допускається зменшити ширину маршу до 0,8 метрів. Цього достатньо для того, щоб дві людини могли розминутися на сходах, а також для підйому по сходах габаритних предметів. Якщо ж ви робите креслення дерев’яних сходів на другий поверх гвинтової конструкції, то відстань від її краю до центральної стійки слід приймати не менше 1,1 м.

Для довідки. Менше 80 см шириною можуть бути тільки допоміжні сходи, що ведуть на горище. у підвал або на горище садового будиночка. Але це не обов’язкові вимоги, а лише рекомендації. На практиці часто доводиться ними нехтувати заради економії житлової площі.

Основні параметри для проектування дерев’яних сходів

Перше, що потрібно зробити для визначення оптимального типу сходів і проведення розрахунків, це накреслити план приміщення, з якого вона буде вести на верхній поверх. На плані виділяється відведена під неї площа, місце початку підйому, напрямок руху.

Якщо при цьому сходи примикає до стін, потрібно відзначити на них всі існуючі отвори, ніші або виступи із зазначенням габаритних розмірів, прив’язаних до плану: ширини, висоти, відстані до кутів приміщення і т. д.

Фото сходів, розташованої уздовж стіни з вікнами. Важливо, щоб конструкція не перекривала отвори і підхід до них

Після цього згідно з наявними даними можна задавати параметри і робити креслення сходів на другий поверх.

Як спроектувати зручну сходи

Головними параметрами для розрахунків є кут підйому, число і розміри ступенів. Щоб сходи вийшла безпечною і зручною, бажано «потрапити» в рекомендовані Сніпом граничні значення.

Про те, якими повинні бути крутизна і ширина маршу, ми вже говорили.

Що ж стосується висоти і ширини сходів, то для їх визначення користуються наступною формулою: 2с + b = 60-65 см, де

  • – висота східця (підйому на один щабель);
  • b – ширина щабля (проступи);
  • 60-65 см – середня довжина кроку людини.

Подібний креслення із заданим кутом нахилу, виконаний в масштабі, допоможе визначитися з кількістю і розміром ступенів

Підбираючи значення с і b, потрібно врахувати, що ширина проступи повинна бути достатньою для того, щоб спиратися на неї всією стопою, тобто в межах 20-40 см. При цьому для зручності підйому висоту подступенка не слід робити занадто великий – оптимальною вважається висота близько 15-18 див.

Зверніть увагу. При проектуванні гвинтових сходів або конструкцій з забіжними ступенями ширина вузької частини проступи не повинна бути менше 10 див. Збільшити ширину можна, відмовившись від подступенка, або за рахунок нависання верхньої сходинки над нижньою, але воно повинне бути не більш 5 див.

Форма забіжних ступенів

Основним параметром для вибору крутизни є висота поверху з врахуванням товщини міжповерхового перекриття (див. рис. вище).

Накресливши своїми руками подібну схему і варіюючи в заданих межах кут нахилу, можна обчислити довжину сходів в плані і кількість східців.

Припустимо, висота приміщення становить 270 см, а максимальна довжина сходів може бути 450 див.

  • Кут нахилу при цьому складе близько 31 0. що відповідає нормі.
  • Кількість ступенів визначається діленням загальної висоти на висоту подступенка, яку приймаємо рівною 15 см: 270. 15 = 18 шт.
  • Розділивши довжину сходів на кількість східців, отримаємо ширину проступи: 450. 18 = 25 див.

Підставимо отримані значення у наведену вище формулу: 2 х 18 + 25 = 61 див. Підсумкове значення потрапляє в рекомендовану «вилку» 60-65 см, значить, сходи з такими параметрами буде зручною і безпечною.

Можна спробувати збільшити крутизну, зменшивши тим самим довжину сходів, щоб заощадити місце. Але при цьому всі інші параметри повинні відповідати нормі.

Створення креслень

Креслення дерев’яних сходів робляться на підставі проведених розрахунків з використанням отриманих розмірів. Конфігурація і розміри тятиви або косоура залежать від кількості ступенів, їх ширини і висоти, товщини проступи, від кута нахилу і інших параметрів конструкції.

Схема пристрою прямий сходи на тятивах

В кресленнях оформляються і такі деталі, як балясини, опорні стовпи, поручні. Їх товщину і форму слід враховувати при визначенні ширини маршу.

Трохи складніше самостійно розробити проект сходів складної конструкції – поворотною, гвинтовий, дугоподібної. Щоб спростити завдання, можна знайти відповідні креслення конструкцій дерев’яних сходів на тематичних сайтах і підігнати їх під свої розміри.

Ті, хто добре розбирається в комп’ютерних програмах, можуть використовувати спеціальні програми для створення схем і креслень в електронному вигляді. Серед них є як прості аматорські, так і професійні програми, з функцією тривимірного зображення.

Висновок

Креслення сходів по стіні

Це непроста справа починається з розрахунків і проектування, виконання креслень окремих деталей і схеми їх з’єднання. Як це зробити, ви дізнаєтеся з викладеного вище матеріалу. Крім того, у представленому відео у цій статті ви знайдете додаткову інформацію з даної теми.

Короткий опис статті: дерев’яні сходи Креслення дерев’яних сходів своїми руками, підйом на другий поверх: відео-інструкція з монтажу конструкцій з дерева, фото і ціна креслення дерев’яних сходів своїми руками конструкцій ціна

Джерело: Креслення дерев’яних сходів своїми руками, підйом на другий поверх: відео-інструкція з монтажу конструкцій з дерева, фото і ціна

Також ви можете прочитати