МАРАТ, Lowrance, StructureScan™, структурний сканер.

27.09.2015

Lowrance — StructureScan™ — структурний сканер.

Ехолот нового покоління. Тепер підводний картина — як на екрані телевізора.

Довгі роки здавалося, що в ехолокації нічого нового вже не придумають. Останні років 10, сили конструкторів Lowrance були спрямовані на здатність відокремити рибу від дна, водоростей і донних структур. А донні структури намагалися відокремити безпосередньо від дна. Досягалося це здатність тонко визначати щільність предмета потрапив під промінь датчика-випромінювача. Наприклад, риба — щільніше водоростей, а корч — щільніше риби, в свою чергу дно теж відрізняється по щільності від усього перерахованого вище. Різна щільність відображається на екрані різними кольорами або відтінками сірого на чорно-білих моделях. Схоже, що з винаходом нового процесора Broadband Sounder-1 з класичного ехолота витягли все можливе. Картинка, безумовно, покращилася, але не істотно.

Але час рухає прогрес вперед. І ось новий, революційний винахід Lowrance — StructureScan™ (структурний сканер).

По суті це той же принцип ехолокації, але обробка сигналу здійснюється інакше, і тепер картинка разюче відрізняється в кращу сторону. Зауважте, що тепер ця штука називається сканер, а не ехолот, і завдання його відображати структуру, а не рибу. Принаймні так визначив виробник.

Що ж собою являє новий сканер? Це додатковий блок (блек-бокс) з підключеним до нього другим, ще одним трандьюсером (датчиком). Сам блок, невеликим кабель підключається до будь-якого эхолоту Lowrance серії HDS. Новий трандьюсер працює паралельно з класичним трандьюсером Вашого HDS-а.

На екран виводиться дві додаткових картинки. Перша — зображення дна на всі боки човна, до 75 метрів (залежно від глибини) вправо і вліво по бортах. В сумі ширина сканованій смуги відповідно до 150 м. (на схемі жовтим кольором). Щоб простіше зрозуміти зображення бічних картинок уявіть собі, що Ви світіть ліхтарем в сторони від човна. Відкидаються від підводних об’єктів тіні говорять про їх розташування на дні.

Безпосередньо під човном є мертва зона. Але щоб ми не засмучувалися з цього приводу, туди послали ще один промінь (на схемі помаранчевим кольором). І в результаті нам зробили абсолютно нову нижню картинку цієї мертвої зони (під човном), під назвою нижній сканер (DownScan), яке виводиться у другому вікні.

втім, сканує площину води в розрізі як класичний ехолот, але ось зображення істотно відрізняється в кращу сторону.

Виробником передбачається паралельна робота структурного сканера з класичним ехолотом, завдання якого, як і раніше відображати рибу. Таким чином, мається на увазі їх паралельне використання. Голова HDS сприймає два датчика одночасно. Тобто в двох вікнах екрана виводяться картинки структурного сканера, який в свою чергу складається з бічного і нижнього сканерів. Їх завдання точно і детально зображати підводні об’єкти або зарості трави по боках і в розрізі. У третьому вікні можна вивести картинку класичного ехолота для виявлення риби в тому ж місці. Ну і четверте вікно відводиться для GPS карти, для повного щастя так сказати. Але є одна примітка. Щоб зробити розбивку екрану на чотири вікна, потрібен монітор HDS 8 або HDS 10 дюймів. На менших HDS-ах можливо розділити екран тільки на два вікна. Що, повинен сказати, що істотно зменшує зручність користування такою просунутою системи.

І що ж у результаті ми маємо? «Може ехолот відобразити рибу, що лежить на дні або серед корчів?» або «чи можливо за формою дуги визначити вид і розмір риби?» Тепер все кардинально змінилося. Можна, нарешті, впевнено відповісти «так!».

Технологія StructureScan™ тепер дозволяє розглянути шуканий об’єкт і зверху (трошки по діагоналі) і з боку (в розрізі). І це стосується не тільки структур на дні. Тепер є можливість, бачити зграю не тільки в розрізі маси води, оцінивши тим самим місце розташування в товщі води, відстань від дна, глибину максимальної концентрації риби, але і форму і розташування косяка зверху. Тепер можна точно сказати, що більша частина риби залишилася по правому або лівому борту і загальна ширина зграї в метрах дорівнює, наприклад, 45 метрів, що добре видно на шкалі внизу екрану.

Хоча виробник і позиціонує сканер тільки як розпізнавач структур, залишаючи роль пошуку риби старому доброму эхолоту, але практика навіть нетривалого (2-3 місяці або близько 15 рибалок) використання структурсканера, показала його повну перевагу і щодо зображення риби.

Нижче скріншоти (копії зображення з екрану). На одному з них була зображена явно велика риба, що саме приголомшливе, що в повному обсязі свого тіла і навіть з плавниками. Саме риба з усіма анатомічними особливостями. Більше ніяких абстрактних дужок або безглуздих символів риби.

Так само сканер виявився надзвичайно зручний та інформативний при ловлі серед заростей трави. Тепер нижній сканер дає можливість при певному досвіді навіть розпізнати вид трави на дні, а боковий сканер покаже, чи лежить вона суцільним килимом або є просіки, що набагато краще для щуки і великого окуня.

Складено за статті з сайту www.navionika.com

Короткий опис статті: ехолоти lowrance Звіти про рибалку зі всієї Росії. Кращий рибальський клуб і форум рибалок Lowrance,-,StructureScan™,-,структурний,сканер,,Ехолот,нового покоління,

Джерело: МАРАТ, Lowrance — StructureScan™ — структурний сканер.

Також ви можете прочитати