Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

06.07.2015

Маршові сходи

Розрахунок маршових сходів.

Шановні клієнти! Існує величезна безліч способів розрахунку сходових рішень. Більшість способів досить трудомісткі для непідготовленої людини і доступні тільки професіоналам і вузьким фахівцям. Як правило, це зумовлено необхідністю використання спеціалізованих комп’ютерних програм.

Ми підготували для вас унікальний матеріал — детальну інструкцію, як без всяких спеціалізованих навичок, неспеціалісту розрахувати і підібрати сходи з необхідним характеристикам.

Даний посібник допоможе вам самостійно, протягом декількох хвилин, змалювати проект Вашої маршових сходів.

З допомогою даної методики, ви зможете заощадити гроші, виконавши попередній замір власними силами

За схематическому кресленням, виконаному згідно даної методики, ми легко зможемо підібрати і досить точно оцінити бажане сходове рішення, які Ви завжди зможете у нас купити.

Отже, ми визначилися, що нам потрібна проста маршеві сходи. Для подальших вимірювань і розрахунків нам знадобиться:

• Листок паперу А4 у звичайну шкільну клітинку (5х5 мм);

• Олівець (ручка, маркер);

• Рулетка (зручно використовувати рулетку довжиною від 3м);

• Калькулятор (можна використовувати калькулятор у Вашому мобільному телефоні).

Шаг1. Попередній замір приміщення для сходи.

Давайте спочатку зробимо попередній замір приміщення і зекономимо кошти на виклик замірника.

Візьмемо звичайний листок паперу в клітку, формату А4:

Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

Намалюємо зручну систему координат. У нашому прикладі це буде виглядати наступним чином:

Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

Всі розрахунки будемо вести в міліметрах (мм). Дуже зручно використовувати масштаб: 2 клітинки = 225 мм Чому? Відповідь ви дізнаєтеся далі.

Для більшої наочності прикладу ми обмежили координатну площину розміткою 4500х2800мм (у вашому випадку, швидше за все, ці значення будуть іншими), що відповідає параметрам нашого теоретичного приміщення. Так же для наочності і достовірності моделі приміщення намалюємо ліворуч двері, як якусь можливу перешкоду, яку необхідно врахувати при розрахунку сходового рішення.

У вашому випадку можна відобразити всі наявні обмеження, такі як: вікна, двері, виступи батарей, газовий котел, піч, камін та інші перешкоди, які можуть виникнути на бажаному місці установки сходів. Просто обійдіть з рулеткою все ваше приміщення передбачуваної установки сходів і зафіксуйте всі розміри і відстані на папері.

Хай наше приміщення буде мати розмір 4500 х 2800мм :

Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

Виміряйте висоту Вашого приміщення від підлоги першого поверху (ми маємо на увазі, що ви розраховуєте сходи, що ведуть з першого на другий поверх) до чистової підлоги другого поверху. Таким чином, ми отримали висоту приміщення з врахуванням товщини міжповерхового перекриття. В нашому випадку це буде 3 метри. Тепер ми знаємо, що нам потрібна драбина висотою 3метра (3000 мм).

Давайте відвідаємо всі отримані вимірювання на нашу координатну площину і позначимо на площині габарити стельового отвору для сходів:

Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

У нашому випадку габарити отвору становлять 2700 х 1350 мм, а товщина міжповерхового перекриття 300 мм.

Все. Даних замірів цілком вистачить, що б наш менеджер підібрав Вам найкраще сходове рішення без виклику замірника і, відповідно, додаткових витрат. Тепер, ви можете просто приїхати до нас в офіс, проконсультуватися з нашим менеджером і виїхати вже з драбиною (в розібраному вигляді, звичайно).

Подальша інформація допоможе Вам самостійно оцінити Ваш сходовий проект.

Шаг2. Вибираємо крок підйому сходів і розраховуємо кількість східців.

Ми вже визначилися, що наша маршова сходи буде. Маршеві сходи бувають двох типів:

 • Маршові сходи з проміжним майданчиком;
 • Маршові сходи без майданчика;

Маршові сходи з проміжним майданчиком використовуються, як правило, при кількості ступенів у марші більше 14-ти, що б розділити марш на дві частини і забезпечити зручність і безпеку підйому. Залишимо цей тип сходів на потім.

Розглянемо найбільш поширене рішення — маршові сходи без майданчика.

Ми вже визначилися, що нам потрібна сходи на певну висоту (у нашому випадку 3 000мм).

Тепер нам належить відповісти на наступні питання:

 • Який крок підйому вибрати?
 • Скільки ступенів буде біля сходів?
 • Не вдаримося ми головою об стелю, піднімаючись по таких сходах?
 • Скільки місця займе сходи в приміщенні?

  Розглянемо все по порядку.

  Крок підйому. Взагалі кажучи, модульні сходи мають чудову можливість гнучко регулювати крок підйому сходинок, який і визначає комфортність підйому або спуску зі сходів. Наведемо загальні поради щодо вибору кроку підйому ступені:

  • 150-190 мм — найбільш комфортний, але і найдорожчий варіант (відмінно підходить для дітей і літніх людей);
  • 195-220 мм — варіант найбільш підходить по співвідношенню ціна/комфорт підйому-спуску.
 • Більше 220 мм — економ варіанти або компромісні варіанти, коли обмеження приміщення або отвору настільки істотні, що не вдається встановити повноцінну сходи з меншим кроком підйому сходинок

  Для нашої планованої сходи візьмемо крок підйому сходи рівним 200 мм, як досить комфортний і економний. Таким чином, ми будемо підніматися на висоту 3000 мм сходами з кроком 200мм. Це займе у нас 15 підйомів (просто розділіть на 3000 200).

  Якщо ми на 15 підйомів встановили б 15 сходинок, то очевидно, що сама верхня щабель буде врівень з підлогою другого поверху, що у більшості випадком бесмысленно.

  Тому кількість східців повинно бути менше на 1, ніж кількість підйомів. Отримуємо, що наша сходи буде складатися з 14 сходинок і 15 підйомів:

  Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

  Розмір наших ступенів:

  • Сосна — 900х300х40мм;
 • Бук — 1000х300х40мм.

  Так як ступені встановлюються з невеликим «нависанням» (в нахлест один над одним (довжина проекції верхньої сходинки на попередню дорівнює 75мм), то кожна ступінь (крім самої верхньої) по горизонталі буде займати 300-75=225 мм, що складає стандартний розмір проступи .

  Що б визначити, скільки місця в приміщенні займуть 14 сходинок треба всього лише помножити довжину проступи (саме стільки простору по горизонталі займає кожна сходинка), т.тобто на 225мм і додати до результату 75мм (т. к. верхня сходинка на вигляді зверху буде давати в горизонталь не 225мм, а 300). Отримуємо наступний розрахунок Довжина сходів (за статтю):

  L=14*225+75 = 3 225 мм

  Примітка Модульні сходи гарні тим, що такий параметр як проступ ступені може регулюватися (правда, в збиток комфорту підйому) від 165 до 225мм (за замовчуванням 225мм). Таким чином, довжина «по підлозі» нашої планованої сходів може бути від 2 385 до 3225мм, що дозволить вписати таку драбину, навіть саме невелике приміщення з невеликим отвором.

  Тепер дамо відповідь на таке важливе питання, чи зможемо ми піднятися по таких сходах і не вдаритися головою об отвір. Відобразивши на нашому малюнку ступені і габарити отвору, давайте позначимо висоту кожної щаблі. Ми знаємо що загальна висота драбини повинна бути 3000 мм, а міжповерхове перекриття складає 300 мм, тоді висота від підлоги до стелі буде 3000-300 = 2700мм. Уявімо, що самий високий чоловік, який безпечно повинен підніматися по нашій сходах має зростання 1950мм (1м 95см). На малюнку ми бачимо, що висота останньої сходинки (друга ступінь) перед входом людини в проемное простір становить 400мм.

  Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

  Якщо людина зростанням 1950мм встане на другу сходинку (висотою 400мм), то до стелі залишиться наступна висота: 2700 — (1950 + 400) = 350мм. Таким чином, у нас є запас до можливого удару головою об стелю 350 мм. Таким чином, наша сходи прекрасно підходить під цей отвір і буде абсолютно безпечна.

  Крок 3. Розрахунок кількості балясин для маршових модульних сходів.

  Розрахунок зроблений для модульних сходів і комплектуючих, тільки заводів виробників, з якими працює наша компанія.

  У модульних сходах, як правило, використовуються стильні металеві балясини різних розмірів довжиною від 800мм до 1030мм. Балясини кріпляться наскрізним способом, тобто балясина проходить наскрізь через верхній щабель і кріпитися до попередньої. Такий спосіб кріплення посилює перильную лінію і додає щаблях додаткову бічну підтримку.

  Таким чином, для маршових сходів потрібно балясин — на один більше ніж кількість східців. У нашому випадку — 15 шт:

  Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

  Крок 4. Розрахунок довжини перильной лінії сходів.

  Тут все просто, вважаємо (трикутник) по теоремі Піфагора гіпотенузу і додаємо до результату 100-200мм. 100-200 мм це невеликий запас довжини, який потрібно що б трохи подовжити перильную лінію для більшої зручності експлуатації. Якщо цього не зробити, то ваша перильна лінія розпочнеться рівно на нижній балясині і закінчитися точно на верхній, що буде не естетично привабливо:

  Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

  Крок 5. Розрахунок балюстради сходів.

  Балюстрада сходів — це огорожа отвору верхнього поверху, який використовується для запобігання випадання людей на сходовий марш.

  Балюстрада складається з таких же балясин і перил, які використовуються в сходами.

  Балясини балюстради. Необхідно продумати з якою частотою будемо встановлювати балясини:

  • Кожні 16 — 19 см — така часта установка балясин відмінно підходить, якщо у вас в будинку є маленькі діти. Така балюстрада буде надійною (багато точок кріплення) і абсолютно безпечною, але і більш дорогою.
 • Кожні 20 — 25 см — найбільш простий економічний варіант, але менш безпечний, якщо в будинку є маленькі діти.

  Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

  Перильна лінія. Що б оцінити, скільки метрів перил знадобитися для балюстради, необхідно просто виміряти всі відстані в запланованому місці установки балюстради:

  Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

  * Маршеві сходи з майданчиком.

  Взагалі кажучи, розрахунок лободових сходів з майданчиками мало чим відрізняється від сходів без майданчика.

  Тут необхідно пам’ятати наступне:

  • Майданчик — це така ж ступінь, яка займає більше простору;
  • Букова майданчик збільшує довжину сходів по горизонталі (на підлозі) на 925мм (т. к. має габарити); Соснова майданчик збільшує довжину сходів по горизонталі (на підлозі) на 825мм (т. к. має габарити);
 • Перил необхідно взяти на 0,7-1 м більше, ніж для сходів без майданчика;
 • Додатково придбати 2 хромованих кутових з’єднувача (шарнірного типу).
 • Маршові сходи. Розрахунок сходів. Сходи. СПБ Сходи

  Короткий опис статті: розрахунок сходів

  Джерело: Маршові сходи / Розрахунок сходів / Сходи / СПБ Сходи

  Також ви можете прочитати