Металеві сходи для будинку: на другий поверх, ганок, драбина (фото

19.09.2015

Стаціонарні і переносні металеві драбини

Металева драбина – функціональний елемент, що задає тон дизайну інтер’єру будинку або дачі. Така конструкція однаково доречним як в котеджі, так і в офісній будівлі. Крім стаціонарних моделей на другий поверх, з металу і дерева виготовляють драбини і складні варіанти. У порівнянні зі сходами на другий поверх з дерева вони виграють по міцності і довговічності.

Сходи для приватного будинку або дачі

Металеві сходові марші нерідко облаштовують будинки для підйому на другий поверх. На фото можна побачити різні види конструкцій:

  • сходи з дерева на каркасі;
  • гвинтові;
  • на тятивах;
  • на косоурах;
  • на больцах.

В якості матеріалу для огорож часто застосовують нержавіючу сталь. Залежно від дизайну інтер’єру можуть бути використані декоративні вставки зі скла або дерева.

Ганок з металу

На фото для сходів ганку будинку також можна зустріти металеві конструкції. Їх перевагою є простота облаштування своїми руками. Сходовий марш для ганку дачі з металу можна обладнати навіть після закінчення основних будівельних робіт. Для стійкості конструкції рекомендується планувати її так, щоб підстава сходів спиралося на фундамент будівлі.

Вимоги до споруд для ганку не відрізняються від вимог до внутрішніх сходах. Ширина проступи варіюється в межах 25-40 см, розмір подступенка – від 12 до 22. Є додаткова вимога, що стосується ухилу ступенів ганку. Щоб на них не накопичувалася вода, він повинен становити близько 1-2 %. Не можна забувати про необхідність заносити в будинок великогабаритні речі. Розміри маршу і самого ганку повинні бути розраховані з урахуванням цього.

Складні сходи з металу

Ще одна серія металевих сходів – складні конструкції для доступу на горище або цокольний поверх. Як видно на фото, вони зроблені з окремих ланок, які просто і швидко складаються, перетворюючись в компактну, що зберігається під стелею конструкцію. Серія таких виробів виготовлена для економії простору.

Як правило, складні горищні сходи складаються з самого маршу і люка, в деяких випадках обладнаного термоізоляцією. Є серія розсувних і серія ножичних конструкцій. Ступені обладнують протиковзкими насічками.

Переносні сходи з металу своїми руками

Серія металевих драбин для дачі представлена в будівельних магазинах, але реально виготовити нескладну модель своїми руками. Для опорних стійок потрібно взяти чотири профільні труби (зрозуміло, однакової довжини). На однаковій відстані від краю на всіх деталях драбини потрібно виконати перфорування і з’єднати стійки по дві за допомогою болтів. Вийде аналог шарнірного з’єднання своїми руками.

Потім сполучені металеві стійки розміщують паралельно один одному і розмічають на них, де будуть приварюватися поперечини. Рекомендується при цьому користуватися косинцем, щоб всі щаблі драбини вийшли під кутом 90°. По завершенні розмітки можна приступати до роботи зі зварювальним апаратом. Бажано приварити спочатку крайні поперечини, а потім перейти до інших.

Щоб стійки другої секції драбини були стійкими до них також приварюють дві-три поперечини, які не дадуть їм рухатися окремо. Для фіксації розкладеної драбини між секціями приварюють обмежувач.

Короткий опис статті: металеві сходи Описані металеві сходи для будинку. Розказано про різних конструкціях і областей їх застосування. металеві сходи для будинку другий поверх фото дача ганок дерево складаний стрем’янка серія своїми руками,Металеві

Джерело: Металеві сходи для будинку: на другий поверх, ганок, драбина (фото)

Також ви можете прочитати