Металеві сходи на другий поверх: самостійне виготовлення . Лад

30.07.2015

Металеві сходи на другий поверх: проста технологія самостійного виготовлення

Зміст:

Будівництво будь-якого будинку висотою більше, ніж один поверх зажадає від вас виготовити сходовий марш – зробити його можна різними способами, використовуючи при цьому різні матеріали. Для цих цілей застосовують бетон, дерево, залізо – ці матеріали комбінують між собою, домагаючись різних ефектів. Загалом, варіантів багато, але найбільш поширеним з них є металеві сходи на другий поверх, виготовленні про яких піде мова в цій статті. Разом з сайтом stroisovety.org ми розглянемо найбільш просту технологію їх виготовлення, яка також дозволяє здійснювати монтаж сходів. комбіновані з різних матеріалів.

Металеві сходи на другий поверх фото

Металеві сходи на другий поверх: як вона влаштована

Як же влаштований каркас металевих сходів? Зробити його своїми руками, не розуміючи конструкцію, навряд чи вийде. А він влаштований досить просто і, як правило, складається з трьох основних елементів.

Каркас металевих сходів своїми руками фото

В принципі, якщо говорити про конструкції сходів, то є й інші її елементи, але ми розглядаємо каркас, і вони до нього жодного відношення не мають – перила. балясини і навіть підсходинки з однаковим успіхом можуть бути виготовлені з іншого матеріалу. Можна навіть сказати більше – виготовити їх не з металу буде правильніше.

Як зібрати каркас металевих сходів своїми руками

Збірка сходи на металевому каркасі починається з установки несучих балок, але встановити їх практично неможливо, не виготовивши попередньо перехідну площадку. В принципі, обійтися без неї можна, але тільки в тому випадку, якщо мова йде про сходами на одній несучій балці – тоді її доведеться виготовити повністю, з усіма можливими і неможливими поворотами, при цьому ретельно розрахувавши кут нахилу кожного її елемента. Без належного досвіду зробити цей елемент сходи в домашніх умовах дуже й дуже складно. Хоча, якщо постаратися, то можна. Розглянемо більш простий варіант з наявністю перехідної площадки – виготовлення таких сходів можна представити у вигляді трьох основних етапів робіт.

  1. Монтуємо майданчик. Тут все залежить від просторового розташування сходів – значною мірою справа спрощується, якщо вона буде розташована в якому-небудь кутку приміщення. У такій ситуації для встановлення майданчика знадобиться всього одна опора. Якщо говорити про сходах, розташованої на певній відстані від кута, то тут доведеться встановлювати пару опор. Якщо вона буде розташовуватися в центрі приміщення, то взагалі доведеться монтувати цілих чотири опорні стовпчики. У більшості випадків, в цілях економії простору, такі майданчики прив’язують до стіни. Почати монтаж майданчика потрібно з того, що забезпечити її кріплення до стіни – просто беремо і кріпимо металевий кутник до стіни за допомогою анкерів або арматури. Після цього встановлюємо опори і пов’язуємо їх з куточком в єдину конструкцію за допомогою таких куточків. Згодом конструкція майданчика доповнюється підсилюють перемичками, на які встановлюється тимчасовий настил з дощок.
  2. Далі монтаж металевих сходів для будинку передбачає встановлення несучих балок. Тут трохи простіше, ніж у випадку з майданчиком, і тонкощів трохи – врахувати тут потрібно всього два моменту. По-перше, це кут нахилу несучих балок – він повинен бути таким, щоб по сходах було зручно підніматися. До речі, цей момент потрібно врахувати і при визначенні місця розташування самого майданчика – саме від неї залежить нахил верхнього сходового маршу. По-друге, надійність кріплення балок – вона досягається точною підгонкою балок до підлоги, майданчику і верхнього поверху. Більш точна підгонка забезпечує велику поверхню зварного шва, що саме по собі тягне за собою міцне з’єднання. До підлоги балка кріплять анкерами через попередньо приварену п’яту.
  3. Тепер займемося ступенями. Мабуть, це самий складний етап робіт – тут важливо правильно розрахувати відстань їх установки по балці. Зварити і встановити їх досить просто, а от розрахунок доведеться проводити виходячи з того, як встановлені балки. Залізні сходи своїми руками, а точніше їх сходинки, починають виготовляти з того, що роблять майданчики з куточка – їх зварюють прямокутником полицями вниз і всередину, а середина посилюється поперечними перемичками. Якщо згодом сходинки будуть бетонироваться і декоруватися кахельною плиткою. то куточки зварюються навпаки – полицями вгору і всередину. В такому випадку вони одночасно є деякою подобою опалубки, в яку заливається бетон. Що стосується встановлення сходів на балку, то вони приварюються згідно з попередньою розміткою, а для того, щоб посилити їх міцність, знизу в напрямку до балки встановлюються невеликі косинки. Якщо балка одна, то і косинка, відповідно, одна; дві балки – дві косинки.

Сходи на металевому каркасі фото

В принципі, на цьому етапі робіт виготовлення каркаса можна вважати закінченим, а от монтаж металевих сходів немає. Попереду вас чекає ще багато роботи – сходи потрібно обладнати поручнями, обшити її деревом або яким-небудь іншим матеріалом. Загалом, роботи ще досить багато, і найголовніше, що вся ця робота, можна сказати, є ювелірної – від точності її виконання залежить зовнішній вигляд готового виробу.

І на закінчення теми додам лише одне – практично завжди металеві сходи на другий поверх виготовляються в два заходи. На першій стадії робиться каркас – він виготовляється ще на етапі будівництва будинку. І на другій стадії виробляється його обшивка – тобто декорування, яке проводиться вже на етапі виконання чистових оздоблювальних робіт.

Автор статті Олександр Куликов

Короткий опис статті: сходи на другий поверх Металеві сходи на другий поверх: найпростіший спосіб самостійного виготовлення. Як правильно зробити металевий каркас для сходів. металеві сходи на другий поверх, сходи своїми руками металева, залізні сходи, сходи на металевому каркасі, як зробити металеву драбину

Джерело: Металеві сходи на другий поверх: самостійне виготовлення | Лад Поради

Також ви можете прочитати