Металеві сходи зроблена своїми руками на залізному каркасі

01.08.2015

Металеві сходи: як зробити самому

Сходів з металу володіють одним неоціненним властивістю — вони універсальні. Їх можна використовувати для парадних входів, для підняття на верхні поверхи, для підвалів, погребів, для чорного ходу і запасного виходу.

У першу чергу це визначається матеріалом. Залізо можна гнути, різати, скручувати, кувати. Для металевих конструкцій використовують лиття, карбування, декоративну ковку і клепку.

Металеві сходи своїми руками може стати унікальною прикрасою інтер’єру і навіть центральною частиною композиції всього будинку.

Звісно, перша побудована сходи з металу або з металу і дерева, не буде вражати своїми художніми якостями. Але друга або третя цілком може претендувати на звання майстерні.

Зміст

Які інструменти необхідні

Для роботи з металом необхідно мати початковий набір спеціальних інструментів, багато хто з яких універсальні і можуть використовуватися при інших видах робіт. Перелік їх не надто великий:

  • Болгарка, краще дві, — на диски 125 і 250 мм;
  • Електродриль потужністю понад 600 Вт з набором свердел по металу;
  • Зварювальний апарат (інверторного типу);
  • Ножівка по металу;
  • Металева щітка;
  • Набір будівельних рівнів і косинців. Рівні потрібно мінімум два — короткий, до 1 м завдовжки, і більше 2 метрів;
  • Набір гайкових ключів;
  • Молоток;
  • Захисні окуляри і рукавички, зварювальна маска.

Інструменти потрібно купувати напівпрофесійного або професійного класу відомих виробників. Заощадивши сотню-другу рублів, ви ризикуєте в самий відповідальний момент залишитися з металобрухтом, не підлягає ремонту, в руках і недоробленою роботою. Крім того, дешеві інструменти небезпечні, особливо болгарки (кутові шліфувальні машини). Те ж стосується і робочих частин — обрізних і шліфувальних кругів, свердел, ножівкові полотен. Поламане свердло або розлетівся на шматки коло дуже травмонебезпечні для вас і для оточуючих.

Нижче ви бачите відео, в якому пояснюється, як проектувати сходи в комп’ютерній програмі

З чого почати монтаж сходів з металу

Для початку необхідно провести всі необхідні заміри і вибрати тип встановлюється сходів. Своїми руками можна зробити залізні моделі будь-якої конфігурації. На типах і видах металевих сходів зупинимось трохи нижче. Для початку визначимося з розмірами прольотів, сходинок, кутом нахилу і іншими параметрами. Якщо сходи одномаршові, то кут нахилу повинен становити приблизно 45 градусів. Втім, це стосується і окремих маршів сходів з проміжними майданчиками.

Практика показує, що більш пологі — вимагають більшої витрати матеріалу і опорних частин більшої товщини, а більш круті — не занадто зручні і можуть застосовуватися хіба що в якості ходів на горища або технічні поверхи, куди піднімаються рідко.

Для визначення довжини маршу закріплюємо у верхній частині прорізу мотузку і натягуємо її до підлоги під кутом 45 о. У нас визначилася точка нижнього кріплення косоура або бічний опори сходів. Кількість ступенів розраховуємо теж просто — поділяємо висоту приміщення у міліметрах з урахуванням товщини перекриття на число в межах 180-220. Це оптимальна висота сходинки. Вона визначена практично і найбільш зручна для підйому і спуску середньої людини.

Ширину ступені визначаємо виходячи з довжини маршу, але таким чином, щоб усі щаблі, розраховані по висоті, помістилися, і їх ширина лежала в межах ефективної ширини проступи 250-320 мм.

Проступь — частина ступені між передньою кромкою і проекцією на неї передньої кромки щаблі над нею .

Визначившись з цифрами, купуємо необхідну кількість матеріалу — двотаврові балки для несучих елементів по довжині, куточок для подступенніков і металевий лист для сходинок. Якщо обрана залізні сходи, створювана своїми руками з металу і дерева, то для сходинок потрібні замість листового металу дошки товщиною 35-50 мм

Які металеві сходи можна зробити самому

Варіантів тут не злічити. Найбільш прості — прямі одномаршові. Несучий металевий каркас робиться з двотаврової балки або труби товщиною від 80 мм. Застосування двотаврових балок технологічно краще як з точки зору зручності монтажу, так і з позиції безпеки і довговічності. Волога може накопичуватися всередині труб і з роками зруйнувати конструкцію.

Опорні балки встановлюються у вигляді косоурів, на яких лежать ступені, або у вигляді боковин, до яких ступені кріпляться бічними торцями. До балок приварюються підсходинки з куточка, або ступені приварюються безпосередньо до балок боковинами. Тут важливо дотримати прямі кути — сходинки повинні бути ідеально паралельні підлозі.

Більш складні сходові споруди з проміжними майданчиками. Майданчики можуть бути бетонними, дерев’яними або металевими. На майданчиках може змінюватися напрям маршів від 0 до 180 градусів. Майданчики кріпляться до стін або розміщуються на вертикальних опорах.

Дуже цікаві і володіють чудовим дизайном консольні сходи. У них немає похилих опор, а окремі ступені кріпляться безпосередньо до стіни одним бічним торцем за допомогою спеціальних болтів або спираються на закріплені в стіні горизонтальні штирі (по два на кожну сходинку). Консольні, як і гвинтові сходи, вимагають певних навичок і точних розрахунків передбачуваних навантажень.

Якщо ви втомилися від тяжкості металу і вам хочеться злетіти ввись — скляні сходи для цього і (вигадані) створені.

Як вони робляться своїми руками — дивіться відео. Якщо виникли питання чи є доповнення — пишіть у коментарях.

Короткий опис статті: сходи своїми руками Описані етапи виготовлення сходів з металу, розказано, як робити заміри і які застосовувати інструменти, показані фото сходів. Металеві сходи зроблена своїми руками залізна каркас,Своїми руками

Джерело: Металева драбина зроблена своїми руками на залізному каркасі

Також ви можете прочитати