Металлдизайн . Сходи, гвинтові сходи, проектування, виробництво і виготовлення

20.02.2017

Типи геометрії сходів

Сходів по геометричному розташуванню ступенів діляться на п’ять видів — прямі, Г — подібні, П-подібні, криволінійні сходи, гвинтові сходи. Тип сходів визначається формою отвору в перекритті.

1. Прямолінійні сходи.

На прямолінійних сходах напрямок підйому на нижній сходинці(вхід на сходи) не змінюється по відношенню до напрямку підйому на верхньому щаблі(вихід зі сходів)

Прямолінійні сходи зазвичай влаштовуються в отворах у яких довжина значно більше, ніж ширина. Наприклад дл я пристрої сходи на висоту підйому 3м потрібно отвір довжиною 3,5-4м і шириною від 1м до 1,2 м(схема прямолінійно сходи додається рис. 1)

2. Г — подібні сходи.

На Г-образних сходах напрямок підйому на нижній сходинці(вхід на сходи) змінюється на 900 по відношенню до напрямку підйому на верхньому щаблі(вихід зі сходів).

Сходів даної конфігурації зазвичай влаштовуються в отворах мають Г-подібну форму(схема Г-подібної сходи додається рис. 2). При цьому для підйому сходи на 3м необхідно щоб сума довжин катетів отвору дорівнювала 3,5-4м. а ширина отвору була від 1м до 1,2 м. В залежності від сум довжин катетів отвору поворот на сходах може відбуватися як на забіжних ступенях, так і на поворотній квадратної майданчику.

3. П-образні сходи.

На П-подібних сходах напрямок підйому на нижній сходинці(вхід на сходи) змінюється на 1800 по відношенню до напрямку підйому на верхньому щаблі(вихід зі сходів).

Сходи даної конфігурації зазвичай влаштовуються в отворах мають прямокутну форму де довжина та ширина отвору незначно відрізняються один від одного(схема П-образної сходи додається рис. 3). При цьому для підйому сходи 3м необхідна щоб сума довжини і ширини прорізу була від 4м і вище. В залежності від довжини отвору поворот на 1800 на сходи П-образного типу може відбуватися на забіжних щаблях, або на проміжній майданчику.

4. Криволінійні сходи.

На сходах даного типу напрямок підйому(вхід на сходи) плавно змінюється від сходинки до сходинки до напрямку підйому на верхньому щаблі(вихід зі сходів).

Сходи даної конфігурації зазвичай влаштовується або уздовж криволінійної стіни, або повторюють форми криволінійного отвору в перекритті верхнього рівня. При цьому для підйому сходи на 3м довжина криволінійного отвору повинна бути 3,5 м -4м. Ширина визначається шириною сходів і становить зазвичай від 1м до 1,2 м

( схема криволінійної сходи додається рис. 4).

5. Гвинтові сходи.

Гвинтові сходи зазвичай влаштовуються в приміщеннях де необхідно заощадити простір, займане сходами. Комфортний діаметром гвинтових сходів знаходиться в діапазоні 1,6 м — 2.0 м. Однак допускається діаметром гвинтових сходів 1,2-1,6 м. Отвір для гвинтових сходів повинен мати квадратне або кругле обрис, його розмір повинен бути більшим діаметром на 100мм. Ходіння по гвинтових сходах є менш комфортним, ніж по маршовим однак необхідність економити місце в приміщенні, або неможливість пристрою отвору більшого розміру змушують використовувати сходи даного типу( схема гвинтових сходів додається рис. 5).

Типи конструкцій сходів

Будь-геометричне розташування ступенів у просторі може бути реалізовано з допомогою наведених нижче конструкцій сходів, проте існують оптимальні рішення для вибору тієї або іншої конструкції в залежності від наявності прилеглих до отвору стін і дизайну передбачуваної сходів. Нижче ми наводимо основні конструкції сходів із зазначенням основних випадків їх використання.

1. Сходи на больцах.

Цей тип сходів зазвичай використовується в тих випадках, коли сходи розташовується уздовж стіни, так як кожна щабель сходів даного типу повинна бути прикріплена до стіни за допомогою спеціального закладного елемента(куточок на який спирається щабель, або стрижень, що входить в торцеве отвір ступені).

Сходів даного типу відрізняються ажурністю, високою міцністю(витримують розподілене навантаження до 3,5 тонн), простотою і зручністю монтажу. Ступені даної сходи можуть бути виконані з різних матеріалів — дерево твердих порід( бук, дуб, ясен і т.д.), скло, штучний, натуральний камінь( граніт, мармур, конгломерат). Огорожі на дану сходи може бути виконано з нержавіючої сталі, дерева, кованих елементів, скла, фарбованого металу і т. д. У випадку відсутності несучої стіни замість неї розташовується бічній косоур який є несучим елементом сходів може бути виконаний з фарбованого металу, нержавіючої сталі, дерева, кованих елементів, а також в дизайнерському виконанні.

2. Сходів на косоурах.

Сходів даного типу зазвичай влаштовуються в отворах до яких не прилягають несучі стіни. Косоур є несучим елементом сходів і може розташовуватися по центру сходи під сходами, або по краях сходів. Косоури можуть бути виконані з різних матеріалів, фарбований метал, нержавіюча сталь, деревина і т. д. на Щаблі драбини даного типу можуть бути виконані з дерева, скла, натурального, штучного каменю, а також представляти собою металевий лоток, всередину якого на цементний розчин укладається керамічна плитка(даний тип косоурних сходів називається лоткові). Огорожі на дану сходи може бути виконано з нержавіючої сталі, дерева, кованих елементів, скла, фарбованого металу і т. д.

3. Гвинтові сходи.

Гвинтові сходи зазвичай влаштовуються в приміщеннях, обмежених по площі, або у випадках малих розмірів отвору(не більше 1,8 м х 1,8 м ), так як сходи інших типів займають значно більші площі приміщення, або не вміщуються в даний отвір. Центральний стовп сходів виконується з нержавіючої сталі, фарбованого металу, дерева. Ступені — дерево, скло, штучний, натуральний камінь; Огородження сходів, залежно від її дизайну, може бути виконано з нержавіючої сталі, фарбованого металу, дерева кованих елементів і т. д. Гвинтові сходи при підйомі з поверху на поверх зазвичай робить один оборот( близько 360 0 ) і закінчується вихідний майданчиком, розташованої в рівні верхнього поверху і займає чверть площі отвору.

4. Бетонні сходи.

Сходів даного типу зазвичай влаштовуються на стадії зведення внутрішніх перегородок у будинку, виливки перекриттів поверхів і виконуються силами будівельників( у випадку простих геометричних форм), або сходовими компаніями (у разі криволінійними обрисами). На стадії чистової обробки приміщень виникає завдання облицювання бетонних маршів східцями, а в деяких випадках і подступенками, а також встановлення огорож. Облицювання сходів ступенями і подступенками може бути виконана з різних матеріалів- дерево(бук, дуб, ясен тощо), штучний і натуральний камінь( граніт, мармур, конгломерат), скло(триплекс або гартоване різних кольорів).

5. Дерев’яні сходи.

Дерев’яні сходи відносяться до особливого виду виробів так як всі елементи сходів даного типу виконані з деревини( бук, дуб, ясен тощо). Тонування деревини може бути здійснена у відповідності з наданими замовником зразком з подальшою лакуванням. За типом конструкції дерев’яні сходи поділяються на сходи на бічних тятивах, на косоурах, на больцах, гвинтові. При цьому, всі елементи сходів -тятиви, косоури, балясини, східці, подступенки, поручень виконуються з деревини. Сходами даного типу можна надати як класичний дизайн(у разі різьблених балясин і омегообразного поручня), так і виконати їх в стилі мінімалізму або кантрі. Дерев’яні сходи надають будинку особливу атмосферу затишку і комфорту, пов’язану з теплотою і красою структури поверхні дерева.

Короткий опис статті: типи сходів Сходи й огородження для сходів від компанії «Металлдизайн». Виготовлення сходів будь-яких видів — гвинтові сходи, сходи на больцах і косоурах. Індивідуальні проекти виготовлення сходів на замовлення! сходів, виготовлення сходів, сходові огородження, гвинтові сходи, огородження для сходів, виробництво сходів, проектування сходів, виготовлення сходів

Джерело: Металлдизайн | Сходи, гвинтові сходи, проектування, виробництво і виготовлення сходів на замовлення, сходові огородження

Також ви можете прочитати