Модульні сходи своїми руками, креслення, як зробити сходи на другий

15.08.2015

Модульна сходи своїми руками: плюси і мінуси рішення, варіанти виконання

Як зробити модульну сходи своїми руками? Які конструктивні виконання модулів можливі? І, що важливіше — чи варта шкурка вичинки? У статті ми постараємося відповісти на ці питання.

Модульна сходи з дерев’яними сходинками.

це таке

Спрощено кажучи, модульної називається сходи, що складається з великої кількості однакових елементів. Найбільш популярні варіанти виконання, в яких зчленування між ними дозволяють монтувати елементи конструкції під довільним кутом один до одного. В результаті з одного набору конструктивних елементів може бути створена пряма, L-подібна або спіральні сходи.

Уточнення: модулі для прямих одномаршевых сходів конструктивно простіше і забезпечують жорстке з’єднання з меншим навантаженням на несучі елементи. Однак збирати з модулів прямий марш — затія, м’яко кажучи, сумнівна. У цьому випадку ускладнення конструкції щодо цілісних косоурів (несучих балок) нічим не виправдано.

Переваги та недоліки

Для початку розберемося, наскільки осмислено ця затія — монтувати модульні сходи на другий поверх своїми руками. Уточнимо: зараз ми говоримо про встановлення готової конструкції, а не про самостійне виготовлення її елементів.

Плюси

  • Для складання не потрібні навички зварювальника та зварювальне обладнання.
  • Форма сходів може варіюватися залежно від обрисів стін і ваших естетичних уподобань.
  • Вам немає необхідності шукати виріб, висотою точно відповідає висоті вашої стелі.
  • Ухил у багатьох конструкціях теж може змінюватись, що дозволяє зробити сходи або більш зручною, або більш компактною.
  • Конструкція неминуче буде поступатися міцністю суцільнозварний сходах. Велика кількість рухомих та збірних з’єднань, фіксуючих гвинтів означає, що під циклічним навантаженням елементи прийдуть у рух один щодо одного. Звідси — поступовий знос і необхідність періодично підтягувати з’єднання.

Мінуси

Суцільнозварна конструкція, не поступаючись модульної за зовнішнім виглядом, буде міцніше і дешевше.

  • Ціна готового модульного комплекту німецького виробництва для стелі заввишки 3 метри починається від 200 000 рублів. Більш дешеві китайські сходи, на жаль, часто виробляються з низькоякісних сталей і служать недовго. При цьому суцільнозварна сходи бездоганної якості і зі сходами з дерева благородних порід обійдеться як мінімум удвічі дешевше.

Висновки очевидні: на скромну думку автора, придбання модульного комплекту, незалежно від виробника — сумнівна справа.

Виготовлення та зборка

Можна варити модульні сходи своїми руками? Наскільки складно виготовити окремий елемент такої конструкції? Як зібрати готову сходи з таких елементів?

Давайте розберемо кілька конструктивних рішень.

Суцільнозварний модуль

На фото — сходи з цельносварных модулів, вигляд знизу.

Елемент являє собою дві труби, діаметри яких підібрані таким чином, щоб одна входила в іншу без зазору. Труба більшого діаметру розрізається по подовжньому шву; по обидва боки від розрізу приварюється знову-таки розрізана вздовж прямокутна профтруба. Через отвори половинки профтрубы стягуються болтами.

До верхнього торця більш тонкої труби приварений фланець з отворами під кріплення сходинки. Нижній і верхній модулі забезпечені майданчиками під анкера, якими вони кріпляться до перекриттів або перекриття та стіни.

Збірка починається з кріплення до підлоги анкерами нижнього модуля. Потім послідовно встановлюються інші елементи; верхній фіксується анкерами. Стягнуті болти забезпечують жорстку фіксацію модулів відносно один одного.

Потім до фланців притягуються шурупами або болтами з потайними головками сходинки.

Креслення модульних сходів своїми руками з переліком основних операцій по їх спорудженню нескладно знайти на нашому сайті

Важливий момент: якщо сходи проходить уздовж капітальної стіни, не завадить закріпити ближні до неї краї сходинок куточками. Конструкція стане значно міцніше і стійкіше.

Останнім встановлюється огорожа. Найпростіший спосіб кріплення балясин до сходів виглядає так:

  • На трубі діаметром 1/2 — 3/4 дюйма нарізається довга різьба.
  • сходинці свердлиться отвір відповідного діаметру.
  • На різьбу майбутньої балясини зганяється контргайка, після чого вона пропускається через отвір в сходинці і фіксується другий контргайкою. Варто врахувати, що міцність такої конструкції по відношенню до горизонтальної навантаженні невисока і обмежена міцністю деревини сходинки.

Затискні труби

Модуль складається з власне елемента косоура і затискної труби з фланцем під сходинку.

Від попередньої конструкція елемента відрізняється тим, що в ній використані дві розрізні труби однакового діаметру. Два елементи з’єднуються трубою меншого діаметру, яка, як і в попередньому рішенні, затискається болтами всередині модулів.

Труба виконує не тільки функцію сполучного елемента: вона несе на собі фланець, до якого кріпиться сходинка. Завдяки такому виконанню можлива незалежна регулювання висоти ступенів.

Інструкція по збірці практично не відрізняється від сходів з цельносварных модулів. Різниця лише в тому, що тут конструкція дозволяє спочатку жорстко закріпити нижній і верхній елементи, а потім з’єднати їх між собою.

Збірка на шпильках

Модулі стягнуті шпильками.

У цьому варіанті виконання немає розрізних труб. Елементи з’єднуються довгими шпильками, на них припадає основне навантаження. Механічна міцність такого рішення істотно нижче, ніж у альтернативних; збірка теж помітно складніше. Єдине безсумнівне достоїнство — в тому, що після складання на увазі не залишається головок болтів, шайб і гайок.

Короткий опис статті: сходи своїми руками Модульні сходи своїми руками — креслення, як зробити сходи на другий поверх: інструкція, фото і відео-уроки, ціна модульні сходи своїми руками фото інструкція ціна

Джерело: Модульна сходи своїми руками — креслення, як зробити сходи на другий поверх: інструкція, фото і відео-уроки, ціна

Також ви можете прочитати