Найпопулярніший ехолот, Риболовля на Вінниччині

27.09.2015

найпопулярніший ехолот

Найпопулярніший ехолот, Риболовля на Вінниччині

Для пошуку риби і дослідження рельєфу дна служать американські прилади «Humminbird». Wide Optic вирішить всі завдання, пов’язані з пошуком риби. А вже зловити її необхідно Вам самому!

Серія ехолотів «Wide» (Широкий), вироблених американською корпорацією «Humminbird», отримала своє ім’я від спеціального розширення корпусу, на якому розташовані зручної форми кнопки управління. «Optic» являє собою потужний універсальний інструмент, який є подальшим розвитком популярної моделі ехолота «One Hundred».

Необхідність розвитку конструкції ехолота-рыбоискателя була підказана практикою: оскільки зондуючий промінь від одного нерухомого випромінювача спрямований вертикально вниз, то і на екрані ехолота можуть бути видні зображення тільки тих плаваючих об’єктів і профіль дна, які потрапляють в порівняно вузьке поле «зору» зондувального променя. Досвід використання ехолотів для пошуку риби показав недостатню ефективність використання випромінювачів з вузьким нерухомим променем для цілей виявлення окремих великих риб або невеликих косяків риби.

Що ж пропонують творці ехолота «Optic» для поліпшення оглядовості підводного простору?

Насамперед, це прекрасний висококонтрастний екран, збільшений порівняно з моделлю «One Hundred» на цілих 28 точок по висоті при збереженій ширині екранної рядка 64 точки. Загальне збільшення площі екрану складає 28%!

Значним кроком вперед варто вважати можливість одночасного підключення до эхолоту «Optic» не одного, а п’яти джерел інформації, в тому числі трьох випромінювачів, датчика температури і швидкості. Збільшена площа екрану дозволяє одночасно спостерігати високоякісне зображення водної товщі, глибини під кілем, температуру приповерхневого шару води і швидкість руху судна. Щоб не збільшувати вартість значно вироби, конструктори зберегли для екрана «Optic» монохромний (чорно-білий) спосіб подання інформації.

Основне вдосконалення ехолота «Optic» — це, зрозуміло, його комплект з трьох випромінювачів, виготовлених в єдиному корпусі. Основний випромінювач, який працює традиційним чином, випромінює зондуючий промінь вертикально вниз і дозволяє отримувати на екрані традиційну інформацію — вертикальний розріз водної товщі під кілем судна від поверхні води до самого дна. Вивчаючи екранне зображення вертикального розрізу, можна повною мірою використовувати всі можливості збільшення і детального перегляду приповерхневих і придонних областей водойми, якими традиційно оснащуються ехолоти, вироблені «Humminbird». Параметри відповідних функцій збільшення зображення ZOOM і завдання рангу (діапазону) глибини RANGE ідентичні наявних, наприклад, в эхолоте «One Hundred», молодшого в серії «Wide».

Два додаткових випромінювальних елемента, розміщені в головці датчика нової конструкції, кожен незалежно — посилають високочастотний промінь таким чином, щоб осі зондувальних променів були спрямовані не вертикально вниз, а з відхиленням приблизно на 28о від вертикалі вправо і вліво впоперек курсу судна, що дає можливість отримати сумарний кут огляду ехолота 90о.

Таким чином, володар ехолота «Optic» отримує можливість спостерігати на екрані не тільки. вертикальний розріз вздовж водойми курсу руху судна (назвемо це поздовжнім розрізом), але і ще переглянути вертикальний розріз водної товщі впоперек курсу руху судна (поперечний розріз).

Якщо до эхолоту підключений трипроменевою випромінювач, на екрані завжди буде з’являтися зображення поперечного розрізу води. За допомогою меню можна викликати на екран поздовжній розріз водної товщі, поперечний розріз води тільки праворуч або тільки зліва по курсу.

На плоскому екрані ехолота «Optic», на жаль, не можна побачити об’ємну картину внутрішнього пристрою водойми. Можна проглядати тільки вертикальні розрізи «вздовж і поперек». Приміром, якщо дно має складний рельєф, то на розрізі вздовж курсу руху судна буде видно профіль дна тільки вертикально під кілем судна. І це правильно, адже бокові промені можуть не стосуватися дна, оскільки дальність «зору» бічних променів не надто велика. Бокові промені створені для виявлення риби, і риба справді видно на поперечному розрізі. А як же зазвичай поздовжньому розрізі показати ту рибу, яка виявлена на борту від судна?

Оригінальне рішення проблеми запропонували конструктори: на поздовжньому розрізі риба, що під судном, буде показана з чорним тілом, а та риба, що не видно вертикально під кілем, а виявлена на борту, на відстані від судна, що буде на екрані мати біле тіло. Біля кожної рибки буде показана глибина її положення від поверхні.

Можна було б укласти, що поперечний розріз водної товщі є основним робочим режимом ехолота. Однак, показуючи поперечний розріз, ехолот не видає на екран відомості про глибину виявлених риб. Ось і знадобився поздовжній розріз з чорно-білими рибками. Нам здалося, що на поперечному розрізі цілком можливо визначити і відстань до кожної окремої риби, і глибину її знаходження від поверхні води, хоча, дійсно без зазначення точних цифр.

Відзначимо, що не варто намагатися переглянути на екрані збільшені зображення придонних і приповерхневих областей водойми на поперечному розрізі. Ехолот не може дати таку можливість. Однак можна окремо подивитися дані від кожного з променів. Така «картинка» займе весь екран і буде, зрозуміло, мати більший розмір і буде більш детальною, ніж повний розріз.

Прекрасною демонстрацією зрослих виробів «Humminbird» слід вважати поділ екрана на дві частини («вікна») для одночасного відображення різної інформації. У режимі збільшення ZOOM у правому «вікні» екрані показується повний вертикальний розріз товщі води, а в лівому «вікні» — збільшена приблизно в 10 разів зображення придонних областей. Критик скаже, що у вузькому вікні багато не розгледиш.

Цей реальний недолік легко компенсує досвід.

Ехолот «Optic» оснащений і іншими, корисними для будь-якого судноводія, функціями, Наприклад, підключивши до эхолоту датчик швидкості, можна завжди дізнатися час в дорозі, поточну і середню швидкості руху, пройдену відстань. Можна навіть змінювати розмір довідкових цифр і букв на екрані: чим менше місця займає текст, тим більший простір залишається для більш детального зображення вмісту водної товщі.

Додатковий датчик бічного огляду «Wide Side» (може підключатися замість основного датчика) — дає можливість переглядати зліва і праворуч по борту судна на відстань до 36 м. Випускаються вправо і вліво промені мають кут охоплення 16°, а у самого довгого спрямований вертикально вниз променя кут охоплення складає 24°. Максимальна глибина, на яку проникають промені ехолота — 120 футів (36,6 метрів).

Виняткова можливість датчика даної моделі полягає в тому, що він дозволяє бачити процес пересування риби з правого борту на лівий (або назад) або одночасно бачити простір під судном у розрізі паралельно водної поверхні. Глибина завжди відображається у цифровому вигляді. Якщо підключити додатковий перемикач датчиків, можна отримати можливість швидкого вибору між звичайним випромінювачем і датчиком бічного огляду.

Наш висновок: ехолот «Wide Optic» — потужний спеціалізований інструмент для виявлення риби. Рекомендується не тільки досвідченим фахівцям, але і всім тим, хто хоче серйозно займатися рибною ловлею.

Широка гама можливостей Wide Optic починаючи від визначення структури дна і закінчуючи отриманням інформації не від однієї, а від п’яти джерел інформації, в тому числі трьох випромінювачів, датчика температури і швидкості зробили цю модель однією з найпопулярніших не тільки у нас, але і за кордоном.

У 1999 році компанія «Humminbird» вирішила змінити назви всього модельного ряду своїх приладів. Тепер Wide Optic буде називатися Wide 300TX. Технічні характеристики нового приладу залишилися без змін.

Короткий опис статті: ехолот для зимової риболовлі Сайт і форум про риболовлю на Вінниччині — найактуальніша інформація з світу риболовлі. Найпопулярніший ехолот

Джерело: найпопулярніший ехолот — Риболовля на Вінниччині

Також ви можете прочитати