Опалубка для сходів з бетону своїми руками: технологія по кроках і схема

20.02.2017

Як самостійно спорудити опалубку для бетонних сходів

Навіть якщо ви не будуєте заміську резиденцію в 2-3 поверхи, без сходів в будинку навряд чи вдасться обійтися. Це можуть бути бетонні сходинки для ганку або спуск в підвал, в будь-якому випадку попрацювати з розчином доведеться. Найскладнішим буде правильно зібрати опалубку. Хоча технологія мало чим відрізняється від звичайного монтажу форми під фундамент, створення з щитів об’ємної проекції сходів вимагає знань і терпіння. Як все правильно зробити – читайте в нашому керівництві.

Опалубка для сходів з бетону своїми руками: технологія по кроках і схема

Зміст:

Вибір матеріалів

Опалубка для бетонних сходів зазвичай виготовляється самостійно, так як замовляти її на заводі заради одного разу занадто дорого, а стандартні габарити можуть і не підійти по розмірах. Традиційно для каркаса закуповують дерево – воно досить легке і міцне. Дошки беруть товщиною 3-4 см, а бруски – перетином 10х10 мм (могутніше, ніж для фундаменту).

1. Палуби складної форми краще випилювати з міцних листів фанери 21 мм. Радісно стінки можна робити з 9-міліметрових панелей, але щоб розчин їх не видавив, потрібно вибудувати схему ребер жорсткості.

2. В якості кріплення краще використовувати саморізи, а не цвяхи, щоб полегшити собі демонтажні роботи і не розвалити всю конструкцію молотком. Довжина шурупів повинна бути на 40 мм більше товщини листа, діаметра вистачить і в 3,5-4 мм

3. Окремі елементи палуби посилюються дерев’яними брусками або металевим куточком. Особливу увагу потрібно приділити схемою зміцнення донної частини форми, якщо це опалубка для сходів маршового типу. Без поперечних ребер жорсткості фанера під вагою бетону просто прогнеться.

4. Основна відмінність сходового каркаса – сталева арматура для бетону, яка монтується одночасно з формою, а не укладається безпосередньо перед заливкою.

Етапи складання

Опалубка для будівництва ганку завдяки відносній простоті конструкції і невеликим розмірам легко виготовляється своїми силами. Повноцінної сходами короткий ряд ступенів назвати не можна, але для освоєння технології об’єкту краще не знайти. Для початку потрібно зробити проект або ескіз з усіма нанесеними розмірами. За вимогами будівельних норм мінімальна ширина стаціонарних сходів будь-якого призначення становить 80 см, висота ступенів – 17, а їх комфортна глибина – 29-30. На підставі цих параметрів і потрібно проектувати ганок з бетону. Відхилення від інструкції допускаються тільки при виборі ширини – її краще співвідносити із зовнішнім виглядом будинку.

Сходинки на схемі розташовуються так, щоб уявна лінія між верхньою і нижньою майданчиками перебувала під кутом 25-30° до горизонту. Якщо основа з якихось міркувань потрібно зменшити, можна зробити більш круту сходи з нахилом до 45°. Але для ганку таке рішення вкрай небажано, так як мокрі чи обмерзлі сходинки стануть небезпечними.

Опалубка для сходів з бетону своїми руками: технологія по кроках і схема

План готовий, матеріали обрані, наступний етап – монтаж опалубки і заливка бетоном. Інструкцію ми наводимо по кроках:

1. На аркуші фанери розкреслити в натуральну величину бічні стінки ганку і вирізати електролобзиком обидві деталі.

2. У відповідності з обраним кроком з’єднати стінки поперечними брусками – вони послужать опорою для вертикальних щитків. Якщо конструкція не занадто масивна, дерев’яні подступенки можна робити і без них.

3. Під ганком викопати невелику яму, засипати гравієм і/або піском, а потім утрамбувати. Примикає стінку цоколя і підготовлений грунт вистелити руберойдом.

4. Встановити короб опалубки і закріпити його на вертикальних опорах, уриті в землю, щоб бетон не видавив стінки.

5. Всередину покласти арматурну сітку: нижній пояс в декількох сантиметрах від грунту, верхній – окремо під кожною сходинкою і майданчиком сходів. Можна просто зібрати клітку потрібної конфігурації за допомогою вертикальних перемичок, а потім вставити в короб опалубки, підклавши плоскі камені товщиною 2,5-3 см

Опалубка для сходів з бетону своїми руками: технологія по кроках і схема

6. Армопояс жорстко пов’язати з випусками з цоколя будинку.

7. Дуже широкий проліт доведеться додатково укріпити прибитими зверху діагональними брусами. Вони будуть компенсувати розтягуючі навантаження, видавлюючі дошки подступенков.

8. Якщо ганок планується обладнати поручнями, перед заливкою до арматури потрібно приварити або прив’язати заставні деталі (відрізки стрижнів або сталеві пластинки). За технологією вони повинні на кілька міліметрів виступати з бетону.

Коли опалубка для ганку готова і надійно укріплена, можна переходити до бетонних робіт. Практично відразу після заливки виконується обробка сходів плиткою або декоративним щебенем, які трохи утапливаются в рідкому розчині.

Короткий опис статті: сходи бетонні внутрішні Які будматеріали підбираються для спорудження палуб, кріплення і посилення сходового каркаса? Особливості сходів гвинтового і маршового типів. опалубка для бетонних сходів своїми руками,технологія,схема

Джерело: Опалубка для сходів з бетону своїми руками: технологія по кроках і схема пристрою

Також ви можете прочитати