Підбираємо правильний сноуборд (як підібрати сноуборд), Прокат гірських лиж і сноубордів Grab.

10.07.2015

Як вибрати сноуборд

Припустимо, що Ви вирішили поїхати з друзями на горнолыжку в перший раз і Вам терміново потрібен сноуборд. Для цього випадку є прокати (наприклад наш прокат «Grab»;)) або добрі друзі, які легко позичать Вам свою дошку. Але якщо Ви вже абсолютно точно «захворіли» снігом і гірськими схилами, то постає серйозне питання про покупку власного інвентарю. Тут на допомогу і приходить дана стаття про підбір дошки.

Перш за все звернемо Вашу увагу на те, що сердечник сноуборду повинен бути з дерева. Деякі абсолютно «ліві» китайські фірми випускають борди з пластиковим серцевиною (докладніше про це в нашій статті «Структура сноуборду «). Так само відразу коштувати визначитися для чого буде потрібен Вам снаряд, тобто де і як будете катати. Так, наприклад, довгі, вузькі, спрямовані дошки для карвінгу абсолютно не підходять для беккантрі, і навпаки.

Стандартний підбір сноуборду проводиться за зростом і вагою. Зазвичай виробники пишуть в тех. паспорті, що кріпиться на дошку, дані про оптимальному поєднанні ваги/зростання до ростовці сноуборду. Але іноді ці таблички губляться в магазині або під час перевезення, тому нижче представлена приблизна таблиця підбору.

Приблизна вона, тому що приведена для самих продаваних сноубордів середньої жорсткості (4-5 одиниць з 10-ти). Якщо Ви середньої статури і хочете кататися раз чи два в місяць по підготовлених схилах, то сміливо вибирайте дошку менше свого зростання на 15 см середньої жорсткості або м’яку (на такій дошці легше навчатися). Форма дошки може бути будь-яка: Directional або Twin-Tip, тут все залежить від особистих переваг.

Припустимо, що Вас вабить сноу-парк і перила, то дошку можна взяти трохи коротше (мінус 20-25 см від зростання), це полегшить повороти, стрибки і ковзання. І вибрати потрібно буде TwinTip, тому що у фрістайлі дуже вітається їзда і приземлення не в «своєю» стійці. Так само в ідеалі райдер повинен вміти кататися в обох стійках (про види стійок трохи нижче).

Якщо ж Ви вирішили впритул зайнятися бордеркроссом або вдосталь пострибати в халф-пайпі, то Вам потрібен більш жорсткий сноуборд. Взагалі більш жорсткі дошки краще тримають обмерзлі схили, володіють більшою швидкістю. Але вони вимагають чіткого ведення і навички катання повинні бути вище середнього.

Припустимо, що Вам пощастило і під рукою (точніше під ногами) 9 місяців з 12ті лежить сніг, і не просто лежить, а постійно падає, тобто не встигає злежатися або скататися. В такому випадку необхідним буде дошка для цілини (пухляка). Такі борди трохи ширше звичайних, по довжині можна взяти всього на 10 см нижче росту. Багато виробників випускають спеціальні дошки для фрірайду (беккантрі), які мають п’яту у вигляді «ластівчиного хвоста». Всі ці особливості дозволяють борди плисти по поверхні не зариваючись у сніг.

Хотілося б ще написати про фірми-виробників дощок. але визнали. що це буде рекламою, так і на просторах інтернету легко можна знайти будь-яку інформацію про них. Тому перейдемо до підбору кріплень)

Кріплення бувають різні: чорні, сині, червоні. а ще вони відрізняються по жорсткості, як і сноуборди з черевиками, і діляться на три основних види:

1. Стрепи (Strap Bindings) або м’які кріплення. Це звичайні, найпоширеніші крепи для сноуборду. Стандартно складаються з бази, пластикова або сталева, яка кріпиться безпосередньо до борду за допомогою болтів і монтажного диска. На монтажний диск виробник наносить шкалу налаштування повороту кріплень в градусах, щоб кожен райдер міг для себе оптимально підібрати стійку, в якій буде катати. Наступним елементом таких креп є хайбэк (спойлер або задник). Це вертикальна пластина, до якої кріпиться задня частина черевика. Може відрізнятися по висоті. У багатьох моделей кут нахилу хайбэка можна регулювати. Ще однією важливою частиною черевика є стрепи. Це ремінці, які кріпляться над черевиком, утримуючи його на платформі, забезпечують «монолітність» і зв’язок бот і кріплень. Кріплення такого виду найчастіше підрозділяється по жорсткості: м’які, середні, жорсткі, але іноді і в одиницях за 10 бальною шкалою. Вибираючи їх пам’ятайте, що вони повинні бути однієї жорсткості з ботнками, інакше Вам буде не комфортно.

2.Наступний вид — замикаються кріплення (Step-In Bindings). Такі крепи зручні тим, що вони легко одягаються, достатньо лише поставити на них ногу в черевику і трішки натиснути. Вони зручні для підготовлених схилів, але дуже не зручні в пухляку. Також вони абсолютно не підходять для фрістайлу та стрибків, т. к. черевик притискається до бази тільки фіксаторами знизу, тому не забезпечується чіткого контролю над дошкою. Звичайні сноуборд черевики тут не підходять.


3. Кріплення фірми Flow — Flow-In Bindings. Названі так на честь американської сноубордичного фірми FLOW, які їх вперше і продемонстрували. За зовнішнім виглядом нагадують звичайні кріплення зі стрепами, але вставляти ногу треба з тильної сторони, тобто зі сторони хайбека, які відкидається для цієї мети вниз. Система натягнення забезпечує надійну фіксацію ноги. Вони досить швидко і легко одягаються, але вимагають детальних налаштувань при першому використанні. Вам потрібно налаштувати всі кути нахилу, відрегулювати потрібний натяг тросів, затягнути стрепи. Пізніше цей вид кріплення з’явився у інших фірм-виробників сноубордного інвентарю: Head, Volkl.

4.Останній вид кріплень — це слаломні жорсткі крепи. Вони сильно відрізняються за зовнішнім виглядом від інших. Схожі на гібрид сноуборидеских і гірськолижних кріплень. Мають базу, яка приворачивается до борду болтами, але носок і п’ятка фіксується спеціальними застібками. Дивитися картинку:

Сноуборд-крепи мають різний розмір. Дитячі: xxs,xs,s, кріплення встають черевики, як правило, до 35 розміру. Дорослі розміри: xs-s, m-l, xl, рідко зустрічаються XXL. Черевик повинен точно відповідати розміру креп, тобто щільно ставитися, а не бовтатися, як. ромашка в прорубе. У теж час не потрібно докладати надмірних зусиль щоб запхати черевик.


Кріплення повинно бути встановлено симетрично щодо центру дошки, тобто носок і п’ята повинні бути однаково віддалені від заставних (як на картинці зверху). Вкрай небажано, щоб крепи виходили за край дошки, інакше райдер може «цепануть» схил, і в кращому випадку просто втратити швидкість або неточно повернути. У гіршому — зламати кріплення і пошкодити ногу.

Що стосується установки кріплень: довіртесь професіоналам. Або сходіть в спеціалізований сервіс центр, який займається установкою і налаштуванням, або, віддайте надійному людині, у якого стаж катання перевалює більше, ніж за два рази в місяць)).

Щоб зрозуміти яка нога у Вас буде ставитися попереду, яка нога буде провідною (ліва або права), існує кілька простих способів. Якщо хтось катався на скейтборді, то передня нога повинна збігатися в обох випадках. Також зверніть увагу на те, яка нога зазвичай попереду, коли з’їжджаєте зі звичайною крижаної гірки стоячи. Ще можна провести такий тест для контролю: встаньте на ширину плечей, закрийте очі, попросіть друга штовхнути Вас у спину, тільки ЛЕГЕНЬКО, якою ногою зробили перший крок, та і буде провідною. Якщо ліва нога попереду, то Ви — регуляр (Regular). якщо права — гуфі (Goofy) .

На монтажному диску, або іноді на самих кріпленнях, є шкала з градусами з кроком 2-3 градуси/ділення, з ним можна в точності підігнати кут повороту креп ідеально під Вас. Кут повороту передньої ноги для сноубордів all mountain (універсальні дошки) зазвичай варіюється від 30 до 15 гр. задній — від 15 до -20 градусів. Існує три основних види стійок, які виділяють більшість підручників з сноубордлингу.
Перший вид — це карвинговая стійка. Коли обидві ноги дивляться в одну сторону, забезпечує дуже хороший контроль на високій швидкості, і швидкий розгін. На чисто карвінгових дошках (дошках для слалому) кут повороту становить від 70 до 30°

Другий — це передня стійка, відповідна більшості сноубордистів. Кут повороту передньої ноги варіюється від 35 до 15 гр. задній від 30 до 0°. Слід врахувати, що для хорошої і впевненої їзди не слід робити різницю в кутах більше 15°. В результаті цієї стійки тіло, як і коліна дивляться в бік руху борда.

Третій різновид стійки — це дакфут (duckfoot). У цьому випадку ступні ніг дивляться в різні боки. Така стійка відмінно зарекомендувала себе в халф-пайпі і в сноу-парки, особливо вона сподобається тим, хто хоче пізнати всі принади сноуборду і покататися в обох стійках на дошках з Twin-tip. Передня нога зазвичай виставляється на 15-30гр, задня від -1 до -20 гр. при цьому різниця між поворотами кріплень повинна бути не менше 10-12 градусів. І не думайте, що відразу з першого разу ставши на дошку зможете визначитися який саме кут повороту кріплення Вам потрібен.

Відстань між кріпленнями (ширина стійки ) має бути приблизно дорівнює відстані від середина Вашого коліна до землі. Другий варіант виміри: воно повинно бути більше на 3-4см, ніж ширина плечей. Багато бордери вимірюють відстань так: між кріплення повинно входити ваше передпліччя плюс 15 див. Широкі стійки частіше використовуються фристайлерами, а вузькі більше підходять для карвингистов.

І у висновку цієї статті: обов’язково експериментуйте, ставте різні стійки, вирівнюйте кути, міняйте ноги. і тільки після цього зможете в повній мірі отримати задоволення від катання)

Багато райдери і підручники по сноуборду вказують на те, що вибір амуніції потрібно починати саме з бот. Під них підбирати кріплення, а в кінці — дошку. Це багато в чому може бути виправдано, адже саме черевики безпосередньо стикаються з Вашими ногами, забезпечуючи сухість, комфорт і зручність. Ще одним аргументом «за» служить те, що деякі моделі черевик не підходить під ті чи інші кріплення.

Міряючи черевики потрібно одягати на ноги саме ті шкарпетки, в яких будете кататися, оптимальним варіантом буде мати 1-2 пари спеціальних гірськолижних (сноубордичних) шкарпеток для катань. Такі шкарпетки швидше сохнуть, відводять вологу від ступні, і краще фіксують ногу. Використовувати ж вовняні шкарпетки вкрай не рекомендується, вони сохнуть довше і швидко промокають, не відводять вологу і у них дуже жарко. Але повернемося до човнів.

Достатню кількість «чайників» беруть черевики на виріст, тобто більше на один-1,5 розміру, це в корені не вірно. Черевики повинні сидіти на нозі щільно, але не тиснути. Якщо боти будуть бовтатися, то з часом вони натруть мозолі-це по-перше, а по-друге: не забезпечується контроль над дошкою належного рівня. А якщо боти будуть навпаки малі, то нога швидко замерзне, та це просто незручно.

Купуючи і міряючи черевики пам’ятайте: Вам доведеться проводити в них по 3-4 години, тому одягнувши їх не соромтеся — пройдіть по магазину туди-назад кілька разів. Головне, що Ви повинні керуватися — це комфорт і зручність, а не те, якого кольору або марки якої на Вас боти. Багато виробників випускають зараз термоформируемую взуття для сноуборду. Тобто під дією тепла від ноги, або від попередньо нагрітого феном, черевик приймає форму ступні, «сідає» точно по формі. І якщо у Вас точно такі черевики, то не варто давати їм всім підряд, так як форма ступні у людей різна і, з часом, термоформовка перестане працювати.Всі сучасні черевики складаються з двох частин: внутрішній черевик (носок), і зовнішній. У кожної такої частини своя шнурівка і затягуватися може по різному. Фірми-виробники постійно змагаються один з одним, придумуючи різні варіанти шнурівки. Таких варіантів може набратися більше десяти, особливих плюсів і мінусів, які б виділили один вид перед іншим — немає. Тому Вам самим доведеться вибирати прийнятну шнурівку: класичну, BOA або швидка шнурівка з кліпсами і т. д.

Дорогі моделі відрізняються від дешевих не тільки ціною)) А, наприклад, матеріалом (різні показник водонепроникності), спеціальними виброгасителями в п’яті і підошві, антибактеріальним просоченням, системою підтримки стопи. Тому, якщо Ви плануєте кататися багато і часто, то будьте готові витратити на взуття близько 50-60% від ціни сноуборду.

При підборі черевик Ви повинні пам’ятати про кілька простих правил:

1. Черевики не повинні стирчати з-за краю сноуборду більше, ніж на 2-2,5 див Інакше не буде хорошої керованості і при цьому черевик може чіплятися за перекантовке за схил.

2. Буває так, що деякі моделі черевик не входять в кріплення, тому слід спочатку підібрати боти, а вже потім кріплення потрібної форми і розміру під них.

3. Носок черевика не повинен виступати за край кріплення більше, ніж на 3-3,5 см, інакше різко знизиться контроль і керованість над дошкою.

Короткий опис статті: як підібрати сноуборд Як правильно підібрати сноуборд, виходячи з манер і цілей катання. Рекомендації та поради бувалого. Як підібрати сноуборд, підбір сноуборду.

Джерело: Підбираємо правильний сноуборд (як підібрати сноуборд) — Прокат гірських лиж і сноубордів «Grab».

Також ви можете прочитати