Підступи на екзамені з водіння в місті, Нижній Новгород інформаційно

24.08.2015

Підступи на екзамені з водіння в місті

Підступи на екзамені з водіння в місті, Нижній Новгород інформаційно
Здача іспиту відбувається приблизно таким чином, у інспекторів є внегласный наказ, з 100% учнів самі з першого разу здати має не більше 10-20%.

На даному етапі практичного іспиту з керування перевіряється дотримання кандидатом у водії вимог ПДР при управлінні ТЗ в умовах реального дорожнього руху, вміння оцінювати дорожню ситуацію, своєчасно та правильно реагувати на її зміну.

Проводиться другий етап практичного іспиту на затвердженому випробувальному маршруті, який містить певний набір елементів вулично-дорожньої мережі, дорожніх знаків і дорожньої розмітки.

Здача іспиту відбувається приблизно таким чином, у інспекторів є внегласный наказ, з 100% учнів самі з першого разу здати має не більше 10-20%. Інші вирушають на перездачу. Тобто ті 2-3 людини з групи, які здали самі з першого разу — так звані «везунчики». Причому характерно, що ті, хто йдуть здавати в перших рядах практично точно з першого разу не здадуть. Звичайно, багато завалюються самі, бо при входжені в місті потрібно пам’ятати, знати і бачити дуже багато, контролювати дорожню ситуацію, автомобіль і справлятися з власним хвилюванням. Однак якщо ви водите непогано, але з якихось причин інспектор вирішив, що сьогодні ви не ввійдете в число «щасливчиків», то завалити вас йому буде простіше простого.

кожен з маршрутів, по якому Вам належить рухатися, передбачає виконання наступних завдань екзаменатора:

  • проїзд перехресть (регульованих і нерегульованих);
  • ліві і праві повороти, а також розворот на перехрестях;
  • перестроювання на сусідні смуги і обгін;
  • рух з максимальною дозволеною швидкістю;
  • проїзд пішохідних переходів і зупинок маршрутних ТЗ;
  • гальмування і зупинка при русі на різних швидкостях.

Тривалість екзамену складає не менше 20 хвилин, за час яких ви повинні виконати всі перераховані елементи, при цьому набравши найменшу кількість штрафних балів. Якщо ви наберете 5 і більше штрафних балів, то іспит вами не зданий і ви повинні будете перездати його не раніше ніж через 8 днів.

При водінні в місті Ви повинні будете впевнено читати приладову панель автомобіля і користуватися його органів управління, користуватися дзеркалами заднього виду, утримувати автомобіль в смузі, впевнено входити в поворот, перебудовуватися, одночасно помічаючи всі знаки і світлофори і правильно їх інтерпретуючи.

Однак в таблиці штрафних балів за цього етапу практичного іспиту дуже багато спірних моментів. Є, звичайно, і об’єктивні. Наприклад, за не пристебнутий ремінь або не поданий або несвоєчасно поданий сигнал повороту, а також за порушення правил розташування ТЗ на проїзній частині вам нарахують 1 штрафний бал. Слід бути максимально обережним, інакше декілька невеликих помилок призведуть до того, що ви не здасте іспит.

Але виникає питання, наскільки об’єктивно можна судити про таких, наприклад, можливі помилки, як «рухався без потреби з дуже малою швидкістю» або «невпевнено користувався органами керування ТЗ, не забезпечував плавність руху» або «неправильно оцінював дорожню обстановку». Звичайно, якщо кандидат у водії дійсно керував транспортним засобом невпевнено і допускав помилки, то прийняти іспит не можна. Але бувають ситуації, коли інспектора нараховують штрафні бали просто прискіпуючись до водіння кандидата, які для любителя веде себе на дорозі дуже впевнено і дотримує всі правила.

На водінні можуть наказати зупинитися. Але не треба зупинятися. Можуть зажадати повернути вправо — не треба, якщо знак не дозволяє. Інспектор може попросити вас зупинитися за світлофором, але ви повинні пам’ятати, що повинні спочатку зупинитися перед світлофором, якщо горить жовтий або червоний сигнал, а лише потім, коли засвітиться зелений, зупинитися після світлофора. Був один випадок, коли кандидата у водії попросили подати машину назад (під час цього маневру потрібно дивитися тільки в дзеркала заднього виду, не обертаючись, як це роблять 99% водіїв), а він рефлекторно повернувся, на що йому люб’язно було сказано, що він не здав іспит. У інспекторів є безліч подібних прийомів, які допомагають завалити кандидата у водії, тому слід бути готовим до будь-яких несподіванок і не приймати на віру будь-які слова інспектора, а обов’язково співвідносити їх з правилами дорожнього руху та дорожньої ситуації. Однак зробити це дуже не просто, особливо якщо ви сильно хвилюєтеся.

Ще один спосіб завалити кандидата у водії на водінні по місту — возити його поки вона не зробить належну кількість помилок. Зазвичай іспит не перевищує за часом 20-25 хвилин. Однак ніякими правилами інспектора не обмежені. А відкатати ідеально 40-45 хвилин по місту в досить нервових умовах дуже складно. Як результат — завалений іспит.

На екзамені з водіння потрібно всі дії виконувати явно, напоказ. Робіть ВСЕ строго по інструкції. Ніякої самодіяльності. Інструктори радять дуже сильно крутити головою, даючи тим самим зрозуміти, що ти стежиш за ситуацією на дорозі. Якщо екзаменатор бачить, що ви ведете машину невпевнено і потенційно небезпечно для інших учасників руху — швидше за все він поставить вам оцінку «не здав», так як вважається, що в цьому питанні краще перепильнувати, ніж недобдеть.

Однак завалити можна навіть ідеально водіння. У певний момент інспектор просто вдавит педаль гальма в підлогу і нарахує вам 5 балів за «дія або бездіяльність кандидата у водії, що викликало необхідність втручання в процес управління екзаменаційним ТЗ з метою запобігання виникнення ДТП». При цьому, незалежно від об’єктивної дорожньої ситуації. Це і буде його «солодка помста» за те, що ви не здали, як інші, гроші «за здачу іспиту» або просто за те, що ви не як всі йдете здавати після проходження занять в автошколі.

Крім того, вам можуть дати стару і нікчемну до управління машину, яка буде постійно глухнути, у якій буде тугий «ручник» або кермо. Незважаючи на те, що згідно з Правилами складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень «Практичний іспит приймається, як правило, на транспортному засобі, що надається освітнім закладом, який здійснює підготовку кандидата у водії», словосполучення як правило може давати свободу дії інспекторам, які ні за що не допустять, щоб іспит кандидатами у водії був зданий без хабара. Таку машину вести не зміг би навіть сам інспектор, не те що кандидат у водії.

Багато, звичайно, залежить від самого кандидата у водії. Від його впевненості, знань і навичок. Крім того, слід пам’ятати, що в навчальну машину сідає не тільки кандидат і інспектор, але і ще троє кандидатів у водії на заднє сидіння. Значить вам доведеться враховувати і цей фактор, в тому числі і при підйомі на гірку, коли треба буде сильніше тиснути на педаль газу. Звичайно ж, не слід хвилюватися, інакше від хвилювання ви можете забути навіть найпростіші речі.

Не здавши два або три рази поспіль місто багато, хто вміє водити, але кого при цьому завалюють, починають замислюватися про те, щоб дати вже нарешті хабар і відв’язатися від цього всього. Крім того, вже починає підходити термін, коли «згорають» результати теоретичного та практичного іспиту на майданчику, а здавати їх ще раз у вас немає ніякого бажання. Тим більше, кілька ваших знайомих вже дали хабар і здали іспит, а вас чекає ще незрозуміло скільки платних перездач. Але є інший спосіб.

Якщо ви не згодні з тим, що ви не здали іспит і хочете оскаржити його результати, то ви маєте на це право. Пункт 29 Правил складання кваліфікаційних іспитів і видачі водійських посвідчень встановлює, що результати іспитів можуть бути оскаржені кандидатом у водії в адміністративному або судовому порядку.

Для цього ви прямуєте до вашого відділення МРЕВ ДАІ з заявою на ім’я начальника, який містить у собі вимогу змінити оцінку за іспит з «Не здав» «Здав». До заяви потрібно буде додати ваші екзаменаційні документи. Ваша заява має бути зареєстрована черговим офіцером, який повинен поставити спеціальний штамп на обох копіях заяви, тієї, яку він забирає собі і тієї, що залишається у вас. Це обереже вас від випадкової «втрати» вашої заяви серед численних паперів канцелярії вашого МРЕВ.

Заява має бути розглянута протягом 10 днів. Вкажіть у заяві ваші координати і як з вами зв’язатися, щоб співробітники МРЕВ могли викликати вас на прийом до начальника. І так, проходить 10 днів від МРЕВ немає ніякої відповіді. Або гірше того, ви отримуєте своє заяві з резолюцією «у розгляді відмовити». Не впадайте у відчай. Сміливо йдіть в МРЕВ домагатися правди. Якщо заява ще не розглянута, вимагайте щоб розглянули негайно, незважаючи на зайнятість начальника. Скажіть, що ви почекаєте, поки він пообедает або повернеться від начальства. У випадку, якщо вам відмовлено, то ви повинні отримати відмову в письмовій формі з обов’язковим зазначенням причин відмови. І тоді слід написати заяву вже у вищестоящу інстанцію з додатком заяви, письмової відмови і ваших екзаменаційних документів.

Якщо вас все ж допустили до начальника МРЕВ, то розгляд ваших претензій має вестися в присутності інспектора, який брав у вас іспит. Бажано, щоб ваша заява, в разі потреби, могло бути підкріплено свідченнями очевидців, наприклад, тих, хто сидів з вами в машині, коли ви здавали іспит. Начальник вислухає версію обох сторін. Далі можливі варіанти. Начальник може прийняти вашу сторону або зайнятися більш детальним розглядом справи, з запрошенням свідків. Однак найбільш ймовірно, що вам запропонують піти «на світову»: написати заяву про те, що ви не маєте претензій, і піти на перездачу іспиту.

Однак якщо такий розвиток подій вас не влаштовує, то ви можете зареєструвати скаргу в канцелярії і отримати рівно такий же письмову відповідь у десятиденний термін. Паралельно ви можете звернутися в прокуратуру, а точніше до старшого помічника Прокурора по нагляду за органами внутрішніх справ, у віданні якого входить нагляд за діяльністю МРЕВ. Про це також слід повідомити начальника МРЕВ, коли ви будете йти з його кабінету. У прокуратурі ситуація та ж сама. Ваша заява має бути зареєстровано і розглянуто в десятиденний термін. Взагалі схема взаємовідносин з державними органами досить проста. Ви пишіть заяву, його повинні зареєструвати і розглянути у визначений термін, після чого повідомити вам про своє рішення. Якщо рішення негативне, то ви вимагаєте письмове обґрунтування відмови, подаєте скаргу і пишіть заяву у вищу інстанцію. Однак, бюрократична машина, на жаль, дуже довго і нудно розглядає всі заяви і нервів, на те, щоб впоратися з цим вистачає далеко не у всіх. До того ж, вас будуть дуже довго вмовляти не подавати заяви, скарги, прохання і взагалі яку б то не було папір. Можуть навіть загрожувати тим, що в іншому випадку ви будете здавати іспит 20 разів, кожен раз сплачуючи певну суму за перездачу. Поки нарешті не дасте хабар. До речі, такі розмови не погано було б записати на диктофон, щоб у разі чого довести факт вимагання грошей.

Однак погрози не привід, щоб не опротестовувати не влаштувало вас рішення, а зовсім навіть навпаки. Побачивши ваше завзятість, начальник МРЕВ може спустити наказ про те, щоб надалі вам не чинили перешкод. Справа в тому, що, незважаючи на те, що проблема хабарництва та корумпованості нашої міліції обговорюється дуже широко, вся система хабарів і вимагань дуже не любить цілеспрямованого шуму, тобто розгляду справи щодо конкретної людини, у даному випадку вас. Тим більше, коли ви починаєте ходити по інстанціях, писати скарги, звертатися в прокуратуру. Тому що треба чесно визнати, що на іспитах в місті все ж валять. І тому навіть якщо не завалили вас, то вже точно завалили когось іншого. А це вже загроза начальническому крісла глави вашого МРЕВ.

Тому паралельно з тим, як ви пишіть заяви і реєструєте скарги, спробуйте прийти на перездачу. Навіть якщо приймати іспит буде вже інший інструктор, то, швидше за все, «слава» про вас розійшлася на всі МРЕВ і ставити вам «зайві» штрафні бали він навряд чи буде. Можна спробувати зафіксувати здачу іспит на відео. Для цього поряд з вашим екзаменаційним автомобілем може їхати авто ваших друзів і знімати з нього те, що відбувається на камеру. Якщо інспектор помітить це, то, швидше за все, на нього це протверезить і ви вийдете з його машини з довгоочікуваною оцінкою «Здав». Для МРЕВ буде важливо якомога швидше «відв’язатися» від такого наполегливого кандидата у водії, щоб справа не дійшла до вищестоящих інстанцій. Саме тому відстоювати свої права все ж треба. Може бути, не чистих на руку інспекторів і не звільнять, але вам вдасться домогтися отримання законних прав без хабара, а чесним шляхом. Або відстояти свої законні права.

Короткий опис статті: як скласти іспит в даі Сайт Нижнього Новгорода. Автоновини і статті. Пробки на дорогах. Довідкова інформація. Тюнінг. Заповнити довіреність. Квитанції в ГИБДД. Дії у випадку ДТП. Автошколи, автосервіси, автостоянки, автозаправки, автозапчастини автошколи, автосервіси, автостоянки, автозаправки, автозапчастини, авто, автомобіль, автофорум, форум, спілкування, автотусовка, тюнінг

Джерело: Підступи на екзамені з водіння в місті — Нижній Новгород – інформаційно-довідковий портал Нижнього Новгорода

Також ви можете прочитати