Проектування внутрішніх сходів

31.08.2015

Проектування внутрішніх сходів

Ухил і ширина сходових маршів і пандусів, висота сходинок, ширина проступей, ширина сходових майданчиків, висота проходів по сходах, підвалу, эксплуатируемому горищу, перепади рівня підлоги, а також розміри дверних прорізів повинні забезпечувати зручність і безпеку пересування і можливість переміщення предметів обладнання приміщень будинку. У необхідних випадках повинні бути передбачені поручні. Застосування драбин з різною висотою щаблів не допускається.

Висота огорожі сходів, балконів, лоджій, терас, покрівлі та в інших небезпечних місцях перепадів висоти повинна бути достатньою для попередження падіння і бути не менше 0,9 м.

Огородження повинні бути безперервними, обладнані поручнями і розраховані на сприйняття навантажень не менше 0,3 кН/м

В будинках заввишки 3 поверхи відкриті внутрішні сходів допускається розглядати як евакуаційні, якщо для виходу з ним назовні слід піднятися або спуститися не більше ніж на один рівень (поверх).

Якщо в цих будинках для виходу з верхнього поверху назовні необхідно спуститися на два рівня (поверху), то внутрішні відкриті сходи допускається розглядати як евакуаційні тільки при дотриманні одночасно наступних умов:

а) кожне приміщення, яке може бути використане для сну, повинно мати не менше одного вікна, розташованого на висоті не більше 1 м над рівнем підлоги;

б) зазначені приміщення повинні мати вихід безпосередньо в коридор або хол з виходом на балкон;

в) висота розташування згаданих вікон та балкону над рівнем землі повинна бути не більше 7 м.

При влаштуванні сходової клітки в будинку заввишки не більше трьох поверхів у її обсязі допускається розміщувати вхідний вестибюль і поверхові холи. Конструкції стін і перекриттів таких сходових кліток, що включають вестибюлі і холи, повинні мати межу вогнестійкості не нижче за REI 45 і клас конструктивної пожежної небезпеки не нижче К1. Сходова клітка може не мати світлових прорізів у стінах, а освітлюватися верхнім світлом. Сходи можуть бути дерев’яними.

У будинках заввишки два поверхи в якості евакуаційних допускається використовувати внутрішні відкриті сходи (2-го типу по СНиП 21-01), а також гвинтові сходи та сходи з забіжними ступенями. Межа вогнестійкості і клас пожежної небезпеки елементів сходів, а також її ширина і нахил не регламентуються.

принаймні одна сходи між кожним рівнем перекриття в житловому блоці повинна мати ширину не менше 900 мм

Ухил сходів рекомендується приймати не більше 1:1,25.

Висота у світлі, заміряна по вертикалі між виступом ступенів і низом вищерозташованих елементів, повинна становити не менше 1,95 м.

Висота і ширина сходів і глибина проступей повинні відповідати межам, зазначеним у таблиці 1.

Короткий опис статті: проектування сходів

Джерело: Проектування внутрішніх сходів

Також ви можете прочитати