Робимо сходи своїми руками

18.09.2015

Робимо сходи своїми руками

Робимо сходи своїми руками
16.03.2013 | Робимо сходи своїми руками
Автор: admin

Сходи — важливий елемент конструкції не для одноповерхового будинку. У дерев’яному будинку, при всій повазі до пожежників, повинна бути дерев’яні сходи. Її проектування повинне починатися на етапі планування поверхів, оскільки до цієї конструкції пред’являються пред’являються підвищені вимоги з безпеки та ергономіки. Як правило вона займають багато місця для забезпечення комфортності її використання, тому на етапі її проектування доводиться шукати компроміс між вашими бажаннями і можливостями реалізувати задуману конструкцію, підкріплену відповідними розрахунками. Відштовхуватися треба від висоти сходи ( відстань між рівнями підлоги поверхів де вона буде встановлюватися) і довжина маршу сходів (відстань по підлозі від початку до кінця сходів на іншому поверсі), яке повинно забезпечити комфортний кут нахилу сходів (діапазон від 20° с та 50° які є критичними). Ці два розміри визначають нам кількість подступенков, ширину сходів (проступей).

Кути нахилу маршу і розміри ступенів

Знаючи ці закономірності можна почати проектування сходів, тобто визначити:

  • який буде конструкція маршу сходів;
  • який буде ширина сходів;
  • якою буде висота подступенка;
  • який буде ширина щабля (проступи).

Для більшої наочності буду спиратися на досвід проектування сходів у власному будинку з першого поверху на мансарду. Довгий час поки облаштовувався перший поверх будинку, замість мансарди був звичайний горище. Туди я добирався з допомогою приставних сходів. Коли дійшла справа до будівництва нормальної і зручною сходи з’ясувалося, що при плануванні першого поверху, я не перевірив як у нього впишеться сходи і на виділеному просторі я міг зробити тільки круту сходи з одним маршем. Це мене не влаштовувало оскільки на мансарді передбачалося розмістити дитячу і ігрову кімнати. В житті, як правило, немає безвихідних положень. Стало ясно, що для того щоб зробити зручну сходи необхідно реалізувати Г-подібні сходи з кутовою прямокутної майданчиком або одномаршеві сходи з нижніми поворотними сходами на 90°. Варіант Г-подібної сходи простіше в реалізації, але він не підходив за того, що драбинка на проміжну площадку перекривала мені вхідні двері. Тому зупинився на варіанті з поворотними сходами. Ширину сходів визначило відстань між лагами підлоги — 90 див. Зробивши 4 поворотних щаблі я зміг отримати прямий ділянку сходи в якому тятива була розташована під кутом 45°, що робить сходи зручною. Оскільки з урахуванням ергономічних вимог висота подступенков рекомендується 16 см вибрав її. Ширину проступи прийняв рівною 20 див. Залишилося виготовити своїми руками всі елементи дерев’яних сходів і зібрати її. Результат роботи наводжу на фотографіях.

Короткий опис статті: сходи своїми руками В замітці наведено порядок проектування і будівництва дерев’яної одномаршові сходи з поворотними сходами Дерев’яні сходи,своїми руками,одномаршові сходи,поворотні сходи,Будуємо самі

Джерело: Робимо сходи своїми руками

Також ви можете прочитати