Розрахунок деревяних сходів своїми руками: з поворотом на 90 і

02.09.2015

Розрахунок дерев’яної сходи з забіжними ступенями

Поворотна конструкція з забіжними ступенями являє собою проміжний варіант між прямий і гвинтовий, так як включає в себе фрагменти, як одного, так і іншого типу. Такий варіант найбільш вигідний для тих випадків, коли площа не надто велика, а сходи на другий поверх повинна виконувати роль основної, тобто забезпечувати переміщення між поверхами не тільки людей, але і вантажів, і великих предметів. Здійснити такий проект можна своїми руками.

Хай-тек сходи з поворотом

Розрахунок деревяних сходів своїми руками: з поворотом на 90 і

Дизайнерська дерев’яні сходи

Попередні дії

Щоб виготовити дерев’яні сходи з поворотом на 90 або 180 градусів своїми руками потрібно провести ретельні розрахунки. Але, перш ніж приступити до них, слід зробити виміри, а при цьому враховувати стандартні вимоги.

 • Довжина ступені не повинна бути менше 80 см та більше 110 див. Інакше про економію площі мова не піде.
 • Висота сходового отвору повинна становити не менше 2 м.
 • Ширина сходинки на прямому марші повинна знаходитися в діапазоні 35-37 см – середня довжина ступні.
 • Висота повинна знаходитися в діапазоні 14-17 див. Більш високі щаблі суттєво збільшує навантаження при підйомі, а при спуску стають травмонебезпечними.
 • Ширина забіжної ступеня в середній частині повинна становити не менше 20 см, а у вузькому – не менше 10 див.

Розрахунок дерев’яних сходів на другий поверх з поворотом на 90 градусів

Розрахунки своїми руками має сенс проводити графічним методом. Такий спосіб володіє великою наочністю і дозволяє на першому ж етапі візуалізувати горизонтальне перетин сходового отвору. Розміри в прикладах вказуються реальні, без зміни масштабу.

Розрахунок деревяних сходів своїми руками: з поворотом на 90 і

Розрахунок деревяних сходів своїми руками: з поворотом на 90 і

Розрахунок деревяних сходів своїми руками: з поворотом на 90 і

Забіжні сходи можуть розташовуватися за двома схемами. Відповідно і розраховуються двома різними способами.

Поворот сформований таким чином, щоб у прямому куті попередня забежная щабель спиралася на одну стіну, а наступна – на перпендикулярну їй. На фото представлений варіант щаблі.

 1. На кресленні викреслюється окружність з радіусом в половину ширини сходів. Окружність ділиться навпіл під кутом в 45 градусів, і викреслюється середня лінія.
 2. На кресленні відзначається довжина і ширина прямих фрагментів — маршів. У місці змикання прямих фрагментів викреслюється закруглення. Чим менше радіус закруглення, тим більша кількість звичайних ступенів залишиться. Через середину маршів і центр кола викреслюється лінія руху, і по ній розмічаються сходи потрібної ширини на прямих маршах.
 3. По верхній і нижній, відповідно, меж останніх прямих щаблів маршу відкладаються прямі ВА і СА, де А – точка перетину. Довжина прямих не повинна перевищувати ширину маршу.
 4. Точка А з’єднується з вершиною кута прямокутного. Потім, з обох сторін прямий намічаються дві центральні сходи. В точці умовного з’єднання прямих фрагментів ширина передбачуваних східців має бути не менше 10 см – відкладаються в обидві сторони від точки відрізки по 10 см, а в точці перетину прямої з колом – не більше 40 см (відрізки по 40 см). Всі отримані точки з’єднуються з точкою А. центральні сходи не нумеруються. Ступінь № 1 – це наступна після однієї з двох центральних.
 5. На продовженнях ліній СА ВА відкладаються відрізки, рівні ширині сходів. Через отримані таким чином точки 1, 2, 3 і межі відповідних ступенів на середній лінії руху проводяться прямі. Така ж операція проводиться з другим маршем (ступені 7,8, 9).
 6. Отримані сегменти і будуть параметрами забіжних ступенів. Дані, отримані з креслення, перераховуються у відповідності з масштабом схеми. На кресленні представлені послідовно етапи розрахунку для варіанту з поворотом на 90 градусів.

Центральна забежная щабель широким краєм спирається і на одну, і на іншу стіну. Різниця проявляється на етапі креслення першого ступеня. Від лінії, що з’єднує точку А з вершиною прямого кута, слід, в умовній точці дотику маршів, відкласти два перпендикулярних відрізка довжиною не менше 5 см, а на перетині прямої з колом –довжиною не більше 20 див. Таким чином, виходять межі однієї сходинки, розташованої в центрі повороту. Подальші розрахунки ведуться за попередньою схемою.

Кінцевий підсумок обов’язково слід перевірити таким чином: сума розмірів з одного боку східців не повинна бути більше або менше розміру сходи в цьому фрагменті.

Розрахунок сходи з поворотом на 180 градусів

Розрахунок деревяних сходів своїми руками: з поворотом на 90 і

При складанні плану конструкції з поворотом до 180 градусів потрібно звернути увагу на відстань між двома прямими, паралельними один одному, маршами – вона має становити хоча б чверть ширини сходового отвору. Розраховується конструкція графічним методом.

 1. Викреслювання схеми починається з креслення кола з радіусом: ширина сходів плюс половина відстані між сходовими маршами. Як мінімум, радіус повинен становити 1,13 частину ширини.
 2. З обох боків кола вычерчиваются прямі марші з відповідними значеннями ширини і довжини. Через середину маршів проводиться лінія руху, і розмічаються ступені (ширина 35-37 см). Ступенів повинно бути ціле число.
 3. Через найвищу точку окружності В центр кола точку А проводиться вертикальна лінія до перетину з нижньою межею точки С. Лінія ВС повинна проходити через середину центральної ступені повороту. Центральна щабель відзначається як перша. Інші щаблі відлічуються від неї в одну й іншу сторону.
 4. Проводиться горизонтальна лінія DE, що позначає останню пряму щабель. Через точку А і бічну кордон ступеня 1 до перетину з лінією DE відкладається пряма (краще позначити її пунктиром, це допоміжна лінія). Через точку А і кордон ступеня 2 будується друга пряма до перетину з лінією DE. Отриманий відрізок є шаблоном для решти ступенів.
 5. Уздовж лінії DE відкладаються рівні 1-2 відрізки. Число відрізків відповідає кількістю забіжних ступенів.
 6. Від отриманих на лінії DE точок 3, 4, 5 і так далі, залежно від кількості ступенів, проводяться прямі через точку 3 на DE і точку А. Отримані прямі є кордонами забіжних ступенів.

На кресленні представлена схема для варіанту з поворотом на 180 градусів.

Короткий опис статті: сходи своїми руками Опис графічного розрахунку поворотної сходи з забіжними ступенями на 90 і 180 градусів. розрахунок сходів

Джерело: Розрахунок дерев’яних сходів своїми руками: з поворотом на 90 і 180 градусів

Також ви можете прочитати