Розрахунок сходів для будинку. Сходи в будинку-це не просто красивий атрибут дизайну, але і важливий функціональний… Заміський будинок, Мій Мир@Mail.

20.02.2017

Розрахунок сходів для будинку.

Сходи в будинку – це не просто красивий атрибут дизайну, але і важливий функціональний елемент інтер’єру, який забезпечує комфортне проживання та зручне переміщення по власних володінь день у день.

Важливим конструктивним елементом сходів для будинку є щабель. Незважаючи на уявну простоту і нетривіальність цієї частини конструкції, їй не можна нехтувати. Якісно спроектовані сходи вбережуть вас і ваших домочадців від травм і подарують приємні відчуття під час пересувань з поверху на поверх.

Перш ніж починати розраховувати розміри сходинок, необхідно вивчити основні вимоги до деталей:

всі щаблі повинні бути одного розміру та однакової висоти, адже навіть незначне відхилення від норми може зіпсувати всю картину на вершині маршу;

гранична кількість сходинок в одному марші рекомендується робити не більше 15-18, допустимий мінімум – 3 сходинки;

перед проектуванням необхідно вирахувати кут нахилу сходів, оптимальний кут — 30° від поверхні підлоги, максимум — 40°;

ширина щаблі або проступи повинна відповідати ширині звичайного кроку людини, це дозволить спиратися на всю ступню цілком, не балансуючи на краю дощечок.

Безпосередньо формула розрахунку класичних прямих ступенів маршових сходів для будинку проста:

а = 45 – b, де a – ширина планки, b – висота підсходинки, а стаціонарна величина 45 позначає ідеальну суму цих двох параметрів.

У деяких випадках останній параметр збільшують до 57-64 см, визначаючи їм середню ширину людського кроку, у цьому випадку формула буде виглядати наступним чином: а = 64 – 2b. Даний розрахунок часто використовують тоді, коли розраховують класичні види сходів для будинку, а саме одно — і багатомаршеві.

У середньому ширина східця становить 14-17 см, але не більше 20 см, інакше при ходьбі людина буде сильно втомлюватися. Найбільш комфортною шириною проступи сходи в котеджі є параметр, рівний 28-30 см, але не менше 25 див. В іншому випадку при спуску нога буде зісковзувати, що збільшить ризик падіння з висоти, причому немаленькою.

Для вираховування забіжних і поворотних ступенів такі формули підходять лише частково. З їх допомогою можна обчислити ширину сходинки в її середині. Ширина планки в мінімальній точці повинна бути рівна або більше 10 см, а розміри сходів гвинтових з зовнішнього краю визначаються відповідно до їх бажаної довжини.

Розраховуючи розмір сходинок, необхідно враховувати ще один момент. При будівництві планка, на яку ми наступаємо, повинна виступати від східця на один-два сантиметри. У цьому випадку в прихованій нижній частині щабель буде більш вузькою, ніж на лицьовій. Цей нюанс істотно не впливає на розрахунок, однак важливий при монтажі.

І наостанок пару слів про безпеку. При проектуванні звертайте увагу не на компактність деталей сходового підйому, а на їх комфортабельність і безпека. У певний момент це допоможе зберегти ваше здоров’я.

Короткий опис статті: розрахунок сходів Розрахунок сходів для будинку. Сходи в будинку – це не просто красивий атрибут дизайну, але і важливий функціональний… Заміський будинок в соціальній мережі Мій Світ

Джерело: Розрахунок сходів для будинку. Сходи в будинку – це не просто красивий атрибут дизайну, але і важливий функціональний… Заміський будинок — Мій Мир@Mail.ru

Також ви можете прочитати