Розрахунок сходів (крутизна). Частина2. . Зроби сам. Своїми руками

18.09.2015

Розрахунок сходів (крутизна). Частина2

Опубліковано 05.09.2011 | Автор: Анатольевич

Велике значення маєухил, тобто крутизна сходи. Залежно від ухилу сходів діляться на пологі і круті. Сходи з ухилом до 38 градусів вважаються пологими, а від 38 до 45 градусів вважаються крутими.

При виборікрутизни сходів доводиться брати до уваги кілька чинників. Одним з основних факторів є врахування категорії людей, які будуть користуватися сходами. Не секрет, що круті сходи незручні в користуванні, особливо для людей похилого віку. Тому в житлових будинках не рекомендується встановлювати сходи з кутом нахилу більше 38 градусів.

Однак вирішальним фактором при виборі крутизни є наявність площі для установки сходів. Адже полога сходи займає багато місця, при відсутності якого доводиться жертвувати зручностями. Якщо виникла необхідність встановлювати сходи з кутом нахилу більше 45 градусів, то такі сходи зазвичай роблять приставними. Їх, як правило, використовують для доступу у горищне приміщення.

Найбільш кращим у житлових приміщеннях є співвідношення 1:2, тобто ширина проступи вдвічі більше висоти подступенка. Такий ухил виходить при висоті східця 15 см і шириною проступи 30 див. Однак сходи з таким співвідношенням займає багато місця. для скорочення займаної площі збільшують ухил до співвідношення 1:1, тобто до 45 градусів. При цьому необхідно пам’ятати, що ухил сходів має бути величиною постійною. не змінюється протягом всієї середньої лінії сходового маршу.

Ступені маршу спираються здебільшого на одну або дві похилі балки. Якщо ці балки розташовані під сходами, їх називають косуорами, якщо збоку — тятивами. Косуоры і тятиви спираються на балки, що підтримують сходові площадки. В індивідуальному житловому будівництві іноді виготовляють підвісні сходи, в яких щаблі знаходяться в підвішеному стані (іноді ступені кріпляться однією стороною до стіни).

Гвинтові сходи часто виготовляють з центральною стійкою. У цьому випадку основне навантаження несе центральна стійка. Сходинки і майданчик виконують з ухилом 1-1,5 градусів, що забезпечує стік води при збиранні і покривають різними оздоблювальними матеріалами.

При проектуванні сходів бажано враховувати, що число ступенів повинно бути непарне, щоб тією ж ногою, якою людина стане на першу сходинку, ступить на останню. У марші повинно бути не менше трьох ступенів. При будівництві будівель необхідно враховувати кілька правил, які лягають в основу проектування сходів:

а) На кожному поверсі, розташованому вище рівня землі, має бути не менше однієї сходи;

б) При великому скупченні людей в будівлі воно обладнується додатковими сходами для більш швидкої і безпечної евакуації людей у разі пожежі або стихійного лиха;

в) Якщо в приміщенні не більше двох квартир, то в якості додаткових сходів можуть використовуватися висувні або приставні драбини;

г) У багатоповерхових будинках (більше двох поверхів) сходи повинні виготовлятися з негорючих матеріалів. У таких будинках сходові марші повинні мати один загальний проліт, який повинен бути пов’язаний із сходами, які вели на горище;

д) Інтенсивно використовуються сходів мають бути обладнані перилами, мати достатню (не менше 1 м завширшки, добре освітленим, особливо перша і остання сходинки;

е) Якщо сходи розташована за дверима, то між дверима та сходами повинна бути обладнана майданчик шириною не менше ширини дверей. Якщо до сходів прилягають вікна, віконні прорізи повинні бути обладнані огородженням;

ж) Для безпечної експлуатації сходів при їх виготовленні необхідно використовувати матеріали, що відповідають вимогам стандартів.

Короткий опис статті: розрахунок сходів ..Велике значення має ухил, тобто крутизна сходів. Залежно від ухилу сходів діляться на пологі і круті. Сходи з ухилом до 38 градусів вважаються пологими, а від 38 до 45 градусів вважаються крутими..При виборі крутизни лест… розрахунок сходів (крутизна). частина2.

Джерело: Розрахунок сходів (крутизна). Частина2. | Зроби сам. Своїми руками

Також ви можете прочитати