Самостійно зробити деревяні сходи на другий поверх? Складно, але

19.07.2015

Як зробити дерев’яні сходи на другий поверх своїми руками

Самостійно зробити деревяні сходи на другий поверх? Складно, але

У сучасному світі сходи на другий поверх стає необхідністю

У сучасному світі при будівництві будинку часто мається на увазі наявність другого поверху, і дерев’яні сходи на другий поверх стають просто необхідністю. Зведення дерев’яних сходів – досить непросте завдання, але впоратися з нею можуть навіть початківці майстри, які знають особливості будівництва таких сходів і послідовність проведення робіт.

Звичайно, можна придбати драбину і в будівельному магазині, але така драбина має ряд недоліків:

 • висока вартість;
 • часто сходи доводиться підганяти під конкретні параметри вашого приміщення. А це може зайняти більше часу і сил, ніж при самостійному споруді;
 • не кожен виробник використовує якісні матеріали.

Ви також можете найняти бригаду для будівництва сходів, але при цьому врахуйте, що вони будують не для себе і на дрібні недоліки, які в процесі експлуатації сходи можуть призвести до її поломки, просто не звертають уваги. Тому оптимальним варіантом буде самостійне виготовлення дерев’яних сходів. При цьому ви будете мати драбину, яка повністю підходить вашому будинку, та заощадите значну суму грошей.

Перед початком самостійного будівництва дерев’яних сходів необхідно врахувати такі фактори як:

 1. вільна площа, яку можна використовувати під сходи;
 2. максимальне навантаження, яку повинна витримувати сходи;
 3. висота нижнього поверху;
 4. комфортність в експлуатації (оптимальна ширина і висота щаблів, тип сходів, тип поручнів).

Вибір типу і конструкції сходів

Перед спорудою сходи, визначитеся з її типом. Сходи можуть бути:

Гвинтовий

Такі конструкції досить складні, і їх використовують у разі відсутності місця для великої сходів. Гвинтові сходи стійкі і міцні, але об’ємні речі за ним піднімати не можна. До мінусів таких сходів можна віднести: вузькі сходи, крутий підйом, велику трудомісткість у виготовленні.

Гвинтові сходи непрофесіоналам зводити не варто, так як будівництво такої конструкції має досить складні розрахунки, забезпечення необхідної стійкості несучої стійки, перевірку міцності ступенів та інші складні дії, які нелегко виконати самостійно.

Маршової

Самостійно зробити деревяні сходи на другий поверх? Складно, але

Маршеві сходи зручна в експлуатації і дозволяє піднімати по ній тяжкості

Такі конструкції більш прості і можуть бути одно — або двох — маршовими. Маршеві сходи за спрямованістю поділяються на прямі і поворотні. До достоїнств маршових сходів можна віднести: зручність в користуванні, більшу надійність, можливість піднімати по таких сходах важкі вантажі. Для різних приміщень підходить різноманітна конструкція сходів.

В будинку з висотою стін до 2,7-2,8 м оптимально побудувати пряму сходи або сходи з поворотом на чверть, у цьому випадку під конструкцією можна розмістити різні шафи. Але така драбина має єдиний недолік: вона займає багато вільного простору, як першого, так і другого поверху.

Для будівництва такого виду міжповерхових сходів на другий поверх слід ретельно розрахувати майбутню висоту ступенів і оптимальний ухил усієї конструкції. Початківцям майстрам рекомендуємо починати з будівництва прямий маршових сходів, яка досить проста в спорудженні і дуже надійна. При кількості ступенів більше 10-ти сходи необхідно розділити майданчиком, і потім зробити поворотною.

Матеріал для сходів

Для виготовлення дерев’яних сходів найбільш часто застосовуються хвойні породи дерев, так як така деревина легко обробляється і має відносно низьку вартість. Популярні сходів із дуба. Цей матеріал довговічніший, але вимагає великих витрат по обробці. Крім того вартість дубової сходів набагато вище, ніж конструкції з хвойних порід.

Придбайте струганную деревину без сірих ділянок, тріщин, нерівностей, деформацій і сучків, що випали.Можна припустити наявність сучків, але тільки, якщо цей матеріал призначається для виготовлення подступенніков і ступенів, а діаметр сучків не більше 1 см

Виготовлення сходів своїми руками

Найпростішу сходи з дерева можна зробити своїми руками. Але в першу чергу необхідно все ретельно підрахувати і виготовити макет майбутньої конструкції з паперу. Це допоможе уникнути багатьох помилок при будівництві дерев’яних сходів на другий поверх.

Конструкції сходів складається з декількох основних елементів: сходинки, підсходинки, тятиви і перил (поручнів).

Від міцності тятиви (косоура), що представляє собою несучу дошку, на якій тримається сходи, залежить міцність усієї дерев’яної конструкції, а значить і безпеку людей, що піднімаються по ній.

Етапи робіт з будівництва сходів:

 1. Визначте висоту сходів (відстань від підлоги 1-го поверху до підлоги верхнього поверху), враховуючи при цьому ширину перекриття. Отримане число і буде висотою сходів. Найчастіше висота ступенів становить 18-20 см, а щоб отримати кількість ступенів, потрібно висоту сходів поділити висоту сходинки.
 2. Для визначення розміру проекції на підлогу слід визначити ширину ступені, оптимальним буде значення в 25-30 див. Щоб отримати розмір проекції потрібно помножити кількість ступенів на їх ширину.
 3. Для розрахунку довжини драбини використовуємо теорему Піфагора. Ви знаєте довжину катетів (проекцію і висоту сходів), тому легко обчисліть гіпотенузу, тобто довжину конструкції.
 4. Визначивши розміри, можна підбирати елементи сходів. Тятива виготовляється із бруса 140*160 мм, для подступенніков підійдуть дошки в 2,5-3 см завтовшки, а для ступенів — в 3-4 см завтовшки.

Чим довше щаблі, тим зручніше буде ваша сходи.

 1. Виготовивши всі елементи конструкції, які підходять між собою, можна приступати до складання сходів. Елементи конструкції з’єднують за допомогою шурупів (саморезов) і столярного клею (клею ПВА). Знаходимо точку опори для сходів і приєднуємо косоур до балки ганку. Змонтувавши підсходинки, за допомогою спеціальних гвинтів, що кріплять щаблі. Потім закріплюють поручні або перила, які для забезпечення безпеки повинні бути досить високими – від 900 мм.
 2. Готова конструкція обробляється морилкою, а потім 3-4 шарами лаку.

Зробити самостійно дерев’яні сходи для будинку – цілком здійсненне завдання. Звичайно, не все може вийти з першого разу, тому проявіть достатньо наполегливості і терпіння.

Короткий опис статті: сходи на другий поверх Доступ до верхнього поверху будинку забезпечують дерев’яні сходи на другий поверх. Такі сходи можна зробити самостійно, але при цьому слід врахувати фактори, що впливають на міцність, безпеку і зовнішній вигляд конструкції. міжповерхові дерев’яні сходи на другий поверх

Джерело: Самостійно зробити дерев’яні сходи на другий поверх? Складно, але можна!

Також ви можете прочитати