Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

25.08.2015

Аналітичні статті та огляди

Сходів

В сучасному багатоповерховому заміському будинку сходи служить не тільки в якості функціонального предмета. Сходи надає закінчений вигляд інтер’єру і підкреслює соціальний статус господаря будинку.

Завдання нашої статті полягає в тому, щоб докладно розповісти про різні обставини, які слід врахувати при замовленні сходи, починаючи з вибору матеріалу і закінчуючи безпекою змонтованого вироби.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Визначаємося з матеріалом. Вид матеріалу, з якого буде виготовлена сходи, в першу чергу залежить від інтер’єру приміщення. Красиву і витончену сходи можна вписати в будь-який інтер’єр, але особливо вона необхідна для створення інтер’єру в класичному стилі. Для виготовлення сходів використовуються всі матеріали, які застосовуються в будівництві: дерево будь-яких порід, залізобетон, метал, скло. У житлових приміщеннях найбільш підходящим матеріалом буде такий теплий та м’який матеріал, як дерево, що підтверджує і сталий попит на деревину на ринку Челябінська. Найбільш красиві сходи виходять з благородних порід дерева – дуба і бука. Благородні породи краще обробляються, а при тонування колір деревини виходить більш рівномірний. У хвойних породах рівномірному вбирання морилки заважає смола, яка знаходиться в деревині.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Бук і дуб самі по собі дорогі матеріали. Дошки з них дорожче, ніж з сосни в 4-5 разів, а готова сходи з дерева благородних порід дорожче сходи з сосни приблизно в 3 рази.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Для виготовлення сходів, швидше за все, не підійдуть метал і скло. Ці матеріали найбільш застосовні в створенні сучасних хай-тек інтер’єрів. Звичайно, якщо ваш будинок у сучасному стилі, то прийнятні будь-які цікаві рішення, але, на мій погляд, найбільш переважно для виготовлення сходів поєднання металу і дерева.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Конструкції з дерева – найбільш часто зустрічаються, але їх недолік вельми відчутний для громадських будівель. Він полягає в низькій межі вогнестійкості. Для громадських будівель питання пожежної безпеки шляхів евакуації відвідувачів є першорядним. В цьому випадку можна застосувати несучий каркас з відповідного матеріалу, і обшити його деревом. Це дозволить значно (до необхідного значення) збільшити межу вогнестійкості і зробити сходи придатною для застосування в будь-яких будівлях. Крім того, підвищити межу вогнестійкості можна, встановивши в них вогнезахисні двері, які перешкоджають поширенню вогню та продуктів горіння.

При виборі матеріалу сходів для громадських будівель важливі такі експлуатаційні характеристики, як міцність і зносостійкість. Для цього якраз і підходять метал, скло, плитка і камінь. Плитка являє собою найбільш «бюджетний» варіант. Скло підходить для приміщень, де потік відвідувачів невеликий. Камінь гарний для будь-яких випадків: це гарний, міцний, універсальний матеріал, який додає приміщенню благородний вигляд.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Влаштування вхідної групи також вимагає пристрою сходового вузла. Тут, поряд з міцністю і зносостійкістю, необхідно додаткове увагу приділити безпеки в зимовий час або після дощу. Більшість матеріалів, наприклад, камінь і метал, при попаданні на них опадів, стають слизькими. У цих випадках потрібне застосування рифлених (шорстких) поверхонь. У місцях масового проходу людей сходи додатково обробляється спеціальною насадкою, в результаті чого виходить шорстка поверхня. Існують і інші способи вирішення цієї проблеми, зокрема, наклеювання гумових смуг на щаблі, пристрій килимового (або іншого тимчасового покриття, яке вистилається на певний проміжок часу. На щаблі наносять спеціальні вирізи смуги, дозволяють відводити воду і робити щаблі менше слизькими.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Далі визначимося, як розмістити сходи на плані будинку, на якому етапі звернутися за розробкою проекту сходів. Основною помилкою при замовленні сходів є те, що в салон приходять замовляти проект сходів для вже побудованого будинку. В цьому випадку, найчастіше, доводиться переробляти отвори, додатково штробити стіни і встановлювати в них несучі балки. При правильному підході до розробки сходів необхідно звернутися за консультацією до виробника сходів, або його представника в момент проектування будинку. Вам покажуть приклади виконаних робіт, розкажуть, як потрібно розмістити несучі елементи, адже в цьому полягає основне завдання, яким повинен бути просвіт на другий поверх саме для вашого будинку. У цьому випадку вирішальне значення має висота стелі і площа. Багато виробники нарікають на те, що клієнти приходять з красивими журналами, на яких представлена комп’ютерна модель приміщення з футуристичним дизайном. Сходи на цій моделі може тягнутися через величезний хол, на фоні вікна і без єдиної опори. Клієнти йдуть незадоволені, коли їм пояснюють, що виготовити таку драбину в сучасних умовах неможливо.

Сходи – це повноцінне інженерна споруда, застосування довільних схем до якого неприпустимо. Тут важливо все, адже недоліки не вилізуть на етапі монтажу, а поступово. Спочатку змонтована сходи буде прогинатися під вагою людини. При монтажі на змонтованому каркасі цього помітно не буде, а потім з’являться скрипи і тріщини в ступенях.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Отже, ми визначилися, що готовий проект (план) будинку необхідно віднести на експертизу в добре зарекомендувала себе фірму, де нам підтвердять, що тих отворів, які заклав нам архітектор, буде достатньо, щоб зробити повноцінний вхід на наступний поверх, а також порадять, де варто зробити прорізи або закласти анкерні болти для її кріплення.

Конструктивні типи сходів відомі давно, їх не так багато і для нас вони важливі як несучий елемент і елемент, що визначає дизайн сходів.

Маршеві сходи – добре знайома нам по багатоквартирним будинкам. Широко поширена не випадково, а завдяки своїм перевагам. У житлових і громадських будівлях вона вписується в жорсткий блок, де, завдяки симетричному розташуванню, може підніматися на будь-який поверх. Названа так за однойменним несучого елементу – маршу, прольоту від однієї опори до іншої. Широко поширене й інше її назва – на несучому косоуре.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

В приватних будинках даний тип сходів набув дещо більше виражені обриси, які дозволяють оцінити всю красу сходів. А прикрашають сходи головним чином, звичайно ж, фактура дерева, неповторний натуральний колір дерева під тонким шаром лаку. Крім цього розміщують різьблені балясини і перила, опорні стійки і овальні ступені. При замовленні різьблених скульптур існує тонка грань, яку потрібно бачити і не переступити, щоб не перетворити Ваше тонке і легке твір мистецтва в перенасичений і важкий для сприйняття набір різьблених фігур.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Маршова сходи в будинку знаходиться на видному місці, її можна зробити на прямому марші, можна розташувати уздовж Г — подібної стіни, тобто вийти сходи з поворотом на 90˚ або уздовж П — образного ділянки стіни (з розворотом на 180˚). У цих випадках добре вписуються забіжні щаблі. Забіжні сходи – це сходи, розташовані на поворотному ділянці. Вони дозволяють позбутися від додаткових майданчиків, знизити кут нахилу косоуров і підібрати найбільш відповідний для використання співвідношення висоти сходинки до її ширині. Приміром, гвинтові сходи повністю складається з набору «забіжних ступенів», але це інший тип сходів, його розглянемо пізніше.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Косоур – це несуча балка, на яку спираються ступені. У сходах можуть бути два косоура, виконаних прямим або заокругленим. Розташовуються вони, як правило, по краях або посередині сходів. У рідкісних випадках може бути один косоур, розташований з краю. Такі сходи більш складні в розрахунку і виготовленні, носять назву «консольних».

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Наступний, найбільш поширений тип – гвинтові сходи. Застосовуються досить давно, використовуються в тих випадках, коли необхідно підніматися на наступні поверхи і спускатися з них, а місце для цього обмежено. Гвинтові сходи займають дуже мало місця, можуть виконуватися з різних матеріалів і в будь-якому стилі. Недоліком таких сходів служить обмежена функціональність – за ним досить легко і безпечно переміщатися, але з — за невеликої ширини піднімати і переміщувати вантажі (звичайно ж, в першу чергу це меблі) буде вельми проблематично.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Хребтова сходи – новий напрямок у проектуванні сходів. Її основу складає набір металевих елементів, які з’єднуються один з одним і забезпечують жорстку конструкцію. Крайні елементи кріпляться до анкерних болтів. Відмітною особливістю такої конструкції є те, що металевий хребет збирається в дуже складній формі і, отже, сходи може бути досить хитромудрих форм. Тим не менш, прольоти такий сходи, також як і можливості обмежені. Вартість такої конструкції декілька вище, але, зі слів виробників, вартість монтажу таких сходів значно нижче.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Ще один новий напрям в проектуванні і виготовленні сходів – мансардні сходи. Їх головна особливість в тому, що вони займають мало місця. Зовні вони нагадують приставну драбину, але відрізняються від неї способом установки – при необхідності піднятися наверх, досить спеціальним шостому відкрити люк і розкласти сходи, яка за допомогою пружин і фіксаторів розкладається легко і плавно. Поставляються такі сходи в збірці, для їх монтажу досить змонтувати на місце. Моделей досить багато, різних конфігурацій (зі ступенями «гусячий крок» або трубками, з перилами або без)і з різних матеріалів (дерево, метал). Варіанти розкриття сходи, висоти підйому і максимальної вантажопідйомності — різноманітні.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

В Челябінську налічується декілька одиниць компаній, що спеціалізуються на продажу та установці таких сходів, загальна ж кількість фірм, що виробляють сходи в Челябінську, або представників іногородніх виробників підрахувати важко, але вибрати є з чого.

Питання безпеки при проектуванні сходів відіграють важливу роль. Зокрема, при наявності в будинку дітей розумно буде заступити їм доступ на сходи. Робиться це встановленням тимчасової хвіртки з замком, недоступним для маленької дитини. Коли дитина підросте і зможе самостійно переміщатися по сходах, ця двері демонтується.

Другий групою ризику є літні люди. Для забезпечення їх безпеки необхідно зробити конструктивні зміни при проектуванні сходів, а саме — підібрати найбільш підходящий кут підйому, обладнати сходи надійними поручнями з обох сторін, передбачити освітлення, яке можна включити внизу, а вимкнути, вже піднявшись нагору.

Сходи будинку Челябінськ деревяні металеві сходи косоур Челябінськ

Особливу увагу хотілося б звернути на те, що отвір, куди піднімається сходи також потрібно захищати.

Підбиваючи підсумки, хотілося б відзначити, що хороша сходи, як і будь-яка інша хороша річ не може коштувати дешево. Тим не менш, якщо не пошкодувати сил, часу і засобів, вибрати надійного виробника, то сходи прослужить вірою і правдою не одному поколінню вашої родини.

Євген Нефедов, спеціально для RemChel.ru

25 січня 2011 р.

Відгуки

Владислав

19.04.2011 17:29

Згоден з твердженням, що сходи підкреслює статус господаря будинку. Роки 2-3 тому обробляли дачу. Поставили сходи з бука з металевою обробкою. Дерево оброблено спеціальним захисним розчином. А металевий блиск як не можна до речі. Правда, задоволення не з дешевих — понад 85 тисяч. Зате — на довгі роки! І онукам дістанеться

Владиславу

27.04.2011 15:44

Шановний, підкажіть, де у нас в місті можна замовити пристойну сходи? Буду дуже вдячний. Хочу дерев’яну з покриттям, щоб красссиво було!

Вадим

25.05.2011 21:13

lestnici74.ru/. Обіцяють зробити всі роботи — від креслення до установки, дають гарантію.

Сергій

09.09.2011 15:10

www.marshaltm.ru/

Олена

29.11.2011 21:04

Пристойна сходи відмінно доповнює картину зовнішнього вигляду будівлі. Іноді диву даєшся: будинок, побудований за останнім словом архітектури в. розбиті сходи з плиток. Небажані такі в місцях великого скупчення людей, як йдеться у статті. Для себе ж вибрала сходи з бука — на дачі дуже гармонують з внутрішньою обробкою будинку.

Дмитро

21.12.2011 16:06

www.арт-масив.рф/

Людмила

28.03.2012 14:12

Якісні сходи з благородних порід дерева (дуб, бук), а так само з екзотичних порід (сакупиру, мербао, граб тощо) робить Крупнов Ігор Олександрович Тел. (351) 278-29-52.

Привіт. Якщо вас цікавлять балясини, відправте свій a-mail, і я відправлю вам зразки. Мій номер телефону: 8 904 976 90 90. (Магнітогорськ)

Короткий опис статті: проектування сходів В сучасному багатоповерховому заміському будинку Челябінська сходи служить не тільки в якості функціонального предмета. Сходи надає закінчений вигляд інтер’єру і підкреслює соціальний статус господаря будинку

Джерело: Сходів будинку Челябінськ дерев’яні металеві сходи косоур Челябінськ проектування монтаж сходів

Також ви можете прочитати