Сходи для будинку. Будуємо деревяні сходи для дачі своїми руками

21.09.2015

Сходи для будинку своїми руками

Сходи – один з важливих елементів будинку. З її допомогою можна забезпечити доступ до верхніх поверхах, а також розділити різні ділянки будинку. Також сходи виконує роль прикраси і якоїсь родзинки. Сходи для будинку своїми руками може бути споруджена в самих різних варіаціях. Головним моментом є те, що обраний варіант повинен відповідати інтер’єру будинку.

Види сходів

Сходи для будинку. Будуємо деревяні сходи для дачі своїми руками
Такі елементи дизайну, як сходи, поділяють за призначенням, по функціональності, по відносному положенню, за способом функціонування, по конструкції і матеріалу для їх виготовлення.

За призначенням сходи бувають вхідні, робочі, прохідні і міжповерхові. Функціонально вони поділяються на будинкові, ландшафтні та спеціальні. Згідно з положенням, сходи бувають внутрішні і зовнішні.

Компонування поділяє їх на прямі і поворотні, а спосіб функціонування – на переносні, стаціонарні та трансформовані (розсувні). Конструкція сходів буває многомаршевой, одне — і двухмаршевой.

Згідно з матеріалами, які використовуються при виготовленні, сходи діляться на ковані, залізобетонні, дерев’яні та комбіновані.

Основні елементи сходів

Основними деталями сходів є ступені та опорні конструкції, які підтримують їх. Тятивами називають балки, що підтримують ступені одночасно знизу і з торців. Косоури – це балки, що підтримують щаблі тільки знизу.

Кожна щабель складається з проступи, тобто горизонтальній деталі, і подступенника – вертикальної поверхні. Існують сходи, в яких немає подступенника, що є додатковою опорою для щаблі.

При спорудженні сходів також використовують такі підтримуючі елементи. як больци і стійки. На больцах кріпляться сходові ступені, а з допомогою стійки встановлюються гвинтові сходи.

Зібрані воєдино балки і ступені називаються сходовим маршем. Він і служить для підйомів з одного рівня на інший. Якщо сходи виконані в складній конструкції, то там можуть міститися сходові майданчики.

Ще одна важлива деталь сходи – це перила. огородження або поручні, які використовуються не завжди. Додатковими захисними деталями можуть служити прути, металеві стійки і ін

Для перил може використовуватися опора у вигляді балясин. Вони являють собою вертикальні стійки і нерідко є прикрасою сходів. Для виготовлення балясин використовують мармур, бронзу, чавун, латунь, дерево і багато інші матеріали.

Як зробити сходи своїми руками?

найпростішим варіантом для заміського будинку є дерев’яна драбина. Своїми руками спорудити її досить просто, достатньо мати лише поверхневі навички в плотническом справі. Для спорудження прямої одномаршові сходи вам знадобиться прутами, молоток або дриль, дискова пила і ножівка, мірна стрічка, шліфувальна машинка, болти і цвяхи, а також дерево для проступи і подступенника. Сходи можуть бути виготовлена з дуба, сосни або ясена.

Перед тим, як приступити до будівництва сходів складіть схему і перенесіть її на дерево. При розрахунку сходів необхідно бути гранично уважним, щоб сходи не вийшли різних розмірів.

Сходи для будинку. Будуємо деревяні сходи для дачі своїми руками

Схема сходи

Можна зробити розмітку тільки однієї сходинки – вона буде служити трафаретом для всіх інших. Після нанесення розмітки на дерево випилюємо потрібну кількість східців. Після цього до косоурів слід прибити дерев’яні дошки. Як правило, це роблять на кожній третій ступені, що дозволяє надати необхідну міцність всієї конструкції.

Потім слід встановити підсходинки, які раніше вирізалися з наміченим трафаретами. Після цього необхідно за допомогою болтів і цвяхів прикріпити сходи.

Сходи на другий поверх, а точніше простір під нею, може служити відмінною коморою для домашнього начиння. Можна також зробити самі щаблі відкриваються шухлядками, де відмінно буде зберігатися взуття або робочий інструмент.

Ідеальний кут нахилу сходів – 45 градусів. При спорудженні сходів слід врахувати такий параметр, як просвіт. Відзначено, що людина зростом 180 см може легко переміщатися по проходу до 185 см, але при цьому він буде весь час нахилятися і відчувати себе некомфортно. Тому стандартною висотою між стелею і ступенем вважається – 1,9-2 метри. Ця висота повинна зберігатися протягом всього маршу по мірі підйому по сходах.

Дерев’яні сходи для будинку можуть розміщуватися у вітальні або кімнаті тільки в тому випадку, коли приміщення першого і другого поверху постійно опалюються. У такому разі забезпечується правильний теплообмін між кімнатами. В інших ситуаціях сходи розміщують у спеціально сходовій клітці або на веранді.

Ширина сходового маршу повинна відповідати ширині виходу на сходову клітку. Ширину сходового маршу визначають виходячи з пропускної здатності сходів, тобто кількості людей, які одночасно можуть пройти по ній. Оптимальна ширина сходового маршу – 1,25-1,5 метра.

Балясини сходів повинні бути не менше 1 метра у висоту. Товщина балясини, як правило, варіюється в межах від 30 до 80 мм, що залежить від ваших особистих побажань. Закріплюватися балясини повинні жорстко. Кріплення встановлюються в двох місцях – знизу і зверху. Зверху балясини кріпляться до поручня. Балясини можна виготовити самостійно, а можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Готова дерев’яні сходи для дачі мають бути ошлифована і покрита лаком. Можна пофарбувати сходи у бажаний колір, відповідно загальним навколишнього дизайну.

Короткий опис статті: сходи для будинку Будівництво деревяних сходів в дачному будинку своїми руками сходи для будинку своїми руками, дерев’яні сходи для дачі, дерев’яні сходи для будинку, дерев’яні сходи своїми руками, гвинтові сходи, сходи на другий поверх, як зробити сходи

Джерело: Сходи для будинку. Будуємо дерев’яні сходи для дачі своїми руками

Також ви можете прочитати