СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

15.09.2015

Якщо будинок або внутрішній дворик знаходяться на різних рівнях — вам теж знадобляться сходинки.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Проте навіть на рівній ділянці сходів або просто окремі щаблі не бувають зайвими. Плоский рельєф виглядає занадто нудно і одноманітно. У той час як спуски і підйоми, нехай навіть на одну-дві сходинки, вносять в навколишній простір динаміку, часом мене весь вигляд саду.

Отже, мила драбинка не завадить у будь-якому випадку. Вона змусить нас піднятися вище, щоб оглянути околиці. З високої точки ми можемо одним поглядом охопити весь свій квітучий рай. а в нижній, з майданчика для відпочинку, не піднімаючись зі стільця, насолоджуватися ароматом квітучих троянд або лаванди.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Архітектурний стиль та інженерне рішення сходів залежить значною мірою від того, де ви збираєтеся їх розмістити. Важливе завдання — правильно визначити розміри і пропорції окремих ступенів, так і всієї сходи.

Щаблі повинні відповідати ширині і крутість підйому. Само собою зрозуміло, що всі сходи повинні мати однакову висоту — це дозволить уникнути можливих травм. Щоб вода після дощу не застоювалася на сходах, кожна з них повинна мати невеликий нахил вперед, приблизно 1-2% від глибини проступи.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Ширина сходів зазвичай залежить від ширини доріжок. які вона пов’язує між собою. Варто, однак, зауважити, що в саду краще мати широкі пологі сходи, так як крутий і вузький підхід може неабияк зіпсувати вам прогулянку по саду. До того ж широкі сходи завжди виглядає набагато красивіше, ніж вузька. На просторих щаблях можна у вигідному світлі представити самшитові деревця або красивоцветущие і приємно пахнуть літники в горщиках. Але при цьому залишена для проходу ширина сходів повинна становити не менше 60 см — необхідний мінімум для комфортного проходу однієї людини.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Садові сходи не повинні бути занадто довгими. На ділянках, розташованих на крутих схилах, доводиться споруджувати кілька прольотів з майданчиками відпочинку між ними, звідки, до речі, можна змінювати напрямок підйому. Невеликий крутий схил краще долати по вузькій звивистій сходах.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Часто виникає питання: яке оптимальне число ступенів для сходів? Відповісти однозначно на нього важко. Одні вважають, що кількість східців має бути не менше трьох-чотирьох, оскільки одна-дві сходинки часто не сприймаються як сходи і їх інколи просто не помічають. Інші ж, навпаки, воліють пологі спуски в саду, не бажаючи мати високих терас, так як вони вимагають зведення капітальних підпірних стінок. У будь-якому випадку сходи, в яких більше 12-15 ступенів, повинні бути розділені широкою сходовим майданчиком. А якщо їх висота перевищує 70 см, то вони до того ж повинні бути обладнані поручнями. Взагалі сходи на крутому схилі потрібно обладнати поручнями, хоча б з одного боку. В деяких випадках навіть є сенс побудувати підпірну стінку, щоб уникнути розмивання грунту і обвалення ступенів.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Матеріали для сходів вибираються найрізноманітніші: натуральний камінь, цегла, бетонні блоки чи монолітний бетон, дерево. Або комбінація цих матеріалів. Але визначальним фактором має служити загальний стиль будинку або саду. Широкі гранітні сходи, ведуча до скромному дерев’яному будинку виглядає, м’яко кажучи, безглуздо, так само як і дерев’яна драбинка в саду регулярного стилю з розкішним обробленим мармуром осібно. Для романтичного саду добре підійдуть плити з натурального каменю, клінкер або дерево, особливо якщо тим же матеріалом покриті доріжки і майданчики для відпочинку. Зазвичай з плит роблять тільки лицьову поверхню ступені, а її основу виготовляють з бетону. Дерево має бути неодмінно просякнуте антисептиком. Ефект природності підкреслює бічний зсув ступенів відносно один одного. Клінкер, до речі, підійде до класичного суворому саду з цегляним котеджем. Тим, хто віддає перевагу сучасний дизайн, радимо вибрати бетон: штучні бетонні плити зараз випускають самих різних забарвлень.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Доступність і безпека — основні моменти, яким слід приділити увагу при будівництві сходів. Вони повинні бути надійні в будь-яку погоду, тому не рекомендується робити сходи з дерева або дрібного клінкеру в темних, тінистих місцях, де вони погано видно — в дощову погоду на них можна посковзнутися. Не робіть ступені абсолютно гладкими: в сиру погоду або ввечері на них легко посковзнутися. тінистих. вологих куточках для сходів краще використовувати камінь з грубою фактурою, наприклад, бетонні плити з спеціально обробленої, шорсткою поверхнею.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Освітлення садових сходів має чимале значення, особливо якщо передбачається користуватися нею в темний час доби. В сутінки і вночі кожна щабель сходів має бути легко помітна, щоб не перетворитися в «камінь спотикання». Отже, слід відразу продумати систему освітлення. прокладання електрокабелю. Часто застосовують світильники, спрямовані вниз, на землю. Вони не сліплять і в той же час дають достатньо світла, щоб можна було впевнено крокувати сходами.

СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ

Дизайн сходів — це окрема велика тема, адже скільки садів — стільки і сходів. Варіантів оформлення безліч — від комбінації матеріалів, світлих і темних каменів до складних візерунків мощення. Зелена травичка або кущики між східцями, пом’якшення жорстких ліній з допомогою сланких і кучерявих рослин — один з можливих варіантів оформлення.

Короткий опис статті: східці для сходів ОГЛЯД БУДІВЕЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МАТЕРІАЛІВ ОГЛЯД БУДІВЕЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МАТЕРІАЛІВ

Джерело: СХОДИ І СХОДИНКИ В САДУ, ЯК ЗРОБИТИ СХОДИ В САДУ, З ЧОГО ЗРОБИТИ САДОВУ ДРАБИНУ, ЯК ПРИКРАСИТИ САД Сходи і сходинки в ландшафті

Також ви можете прочитати