Сходи на больцах своїми руками, FB.ru

14.07.2015

Сходи на больцах своїми руками

У кожному будинку, де є хоча б два поверхи, не обійтися без сходів або до ліфта. Конструкції для підйому і спуску на різні рівні різноманітні по дизайну, застосовуваним матеріалам і технологіям.Сходи на больцах своїми руками, FB.ru

Стильно і сучасно виглядають сходи на больцах. У чому їх особливості? Чи Реально зробити подібне своїми руками?

Німецьке винахід

Вважається, що перші подібні сходи були розроблені фахівцями німецької фірми KENNGOTT TREPPEN. Їх можна назвати породженням епохи хай-тека. Вони сильно відрізняються від класичних сходів як по конструкції, так і за зовнішнім виглядом. Кріпильні елементи між східцями, поручнями і огорожею не ховаються, як зазвичай, а залишаються на увазі. Ці зв’язки найчастіше зроблені з металу і візуально створюють легку, але дуже міцну і стійку конструкцію.Сходи на больцах своїми руками, FB.ru

Німецьке Boltz означає «болт». Але в даному випадку деталь сходів, звана «больц», не схожа на простий стержень з різьбою і голівкою під ключ. Виконуючи функцію надійного з’єднання елементів конструкції, якісні комплектуючі мають красиву форму і ретельно оброблену поверхню. Вони — важлива частина загального зовнішнього вигляду сходів.

Конструктивна схема

Класичні сходи складаються з однакових елементів і відрізняються, крім дизайну, тільки способом установки ступенів. Проступь встановлюється зверху на подовжню опору, звану косоуром, або врізається збоку похилу дошку, звану тятивою. Глухий подступенок, точені балясини і фігурний поручень визначають загальний вигляд «класики». Інша справа — сходи на больцах. Конструкція її зовсім іншого характеру.Сходи на больцах своїми руками, FB.ru

Масивні опорні балки і подступенки відсутні. Основне навантаження несе поручень, який спирається на підлогу нижнього рівня. Але це навантаження не критична, тому що вона через вертикальні трубки огорожі і больцах, що з’єднують сусідні ступені, розподіляється рівномірно. Для запобігання бічного зсуву на кожну ступінь встановлюються горизонтальні штирі, що з’єднують їх зі стіною або інший опорою. У правильної сходи ці кріплення мають прокладки з пружного матеріалу, що виключають скрип при ходьбі і знижують навантаження на голеностоп.

Чим вона хороша

Звичайно, всі елементи інтер’єру вибирають виходячи із загального стилю будинку, його планування, але сходи на больцах можуть виглядати органічно в будівлях дуже різної архітектури. Застосування різних матеріалів для сходів і огорожі, великий вибір варіантів обробки дозволяють вписати їх не тільки в суворий хай-тек.

При цьому зберігаються основні переваги такого рішення. Незважаючи на легкий і прозорий вигляд, правильно зроблена больцеві конструкція здатна витримати покладені за нормами 180-200 кгс. По ній можна спокійно перетягувати меблі та тяжкості, а вона займає значно менше місця, ніж сходи на косоурах або тятиві. Ще одна перевага — ремонтопридатність: тільки у сходів на больцах можна замінити щабель, не розбираючи всю конструкцію.

Порівнювати вартість сходів різних конструкцій безглуздо через занадто великої кількості факторів, що впливають на її формування. Але, наприклад, дерев’яні сходи на больцах можуть бути значно доступніше таких же за параметрами «класичних», з дуба або ясена, які значно примхливість в експлуатації.

Що слід врахувати самодельщику

Сходи — це дуже відповідальний і важливий елемент житлового простору. Неграмотно розрахована і неохайно зроблена, вона може не тільки зіпсувати інтер’єр, але і стати джерелом небезпеки — наприклад, причиною травм.

Але людині з руками і головою підвладно багато чого, в тому числі і сходи на больцах. Своїми руками робити її реально, але із-за відносної новизни для вітчизняних майстрів вона вимагає особливо ретельної теоретичної та проектної підготовки.

Почати слід з розрахунку основних параметрів сходів: висоти подступенка і ширини проступи по середній лінії, ширини проходу, висоти огородження і т. д. Тут на допомогу — численна література та інформація в різних джерелах. Досвід підказує, що саме сходи на больцах може стати єдино правильним рішенням для складних ситуацій. Наприклад, при невеликому отворі в перекритті або його складній формі.

Головне — в деталях

Отже, є мета — стильна, надійна, безпечна сходи на больцах. Комплектуючі — больцах, сходи, поручні, огорожі — можуть бути куповані, замовні або зроблені самим.

Сходи на больцах своїми руками, FB.ru

Від якості кріпильних елементів — бильців, що кріплять ступені між собою та до вертикальної опори, — залежить дуже багато. Знайти якісні деталі для самостійної збірки стає все реальнішою. Єдине — не нарватися на всюдисущих копіїстів зі Сходу. Китайський комплект металевого кріплення може виглядати як справжній, але буде гнутися, як картонний, і при монтажі, і в ході експлуатації. А блискучий хром злізе клаптями через тиждень.

Ступені — тільки клеєні з висушеної деревини, краще твердих порід. Якість склеювання слід перевірити дуже уважно — вони частина силового каркаса конструкції, на них діє не тільки вертикальне, але і різноспрямована навантаження. Відколи в місцях кріплення металевих деталей критичні для міцності всієї конструкції.

Стильний і бюджетний варіант

Звичайно, все залежить від конкретної ситуації, але можна рекомендувати наступне.

Больцах замовити за кресленнями. Краще розробити їх самому, причому слід закласти можливість регулювання по висоті східця і величиною зазору між ступенем і стіною. Це істотно полегшує процес монтажу. Можна знайти креслення і в інтернеті. Не забуваємо про амортизаційних прокладках для бильців, що з’єднують щабель зі стіною. Для них чудово підходять відрізки вінілового шланга потрібного діаметру.

Всі кріплення — за допомогою різьбових шпильок різної довжини. Відкриті ділянки різьблення закриваємо декоративними втулками і трубками. Весь метал віддаємо фарбувати порошковою емаллю або фарбуємо самі. На фарбі економити не слід — переробка завжди дорожче. Наносити покриття слід після попередньої збірки і підгонки усієї конструкції.

Для сходів і поручнів прекрасний матеріал — якісна фанера товщиною 25-30 мм Два шари такої фанери надають деталі необхідну міцність. Для деяких сучасних дизайнерів фанера під лаком — виразний візуальний елемент, який не вимагає суцільного фарбового покриття. Але високосортна фанера чудово забарвлюється в потрібний колір, вимагаючи тільки ретельного вирівнювання торців.

Монтаж

При складанні ретельна розмітка на плані і в проекції на стіні — запорука успіху. Монтаж починається з установки несучого поручня. При недостатній міцності стіни, що примикає слід передбачити закладні деталі або суцільну тятиву для кріплення ступенів.

Сходи на больцах своїми руками, FB.ru

Потім, починаючи з першої сходинки, послідовно збирається весь марш. Якщо правильно виконана проектна підготовка та обрано достатню перетин для сходів і поручнів, не потрібно зведення додаткових лісів і риштовання, можна пересуватися навіть з частково змонтованою сходах.

Ефектно і ефективно

Надійність і безпеку при витонченості і елегантності — це сходи на больцах. Відгуки тих, хто користується такою конструкцією у себе вдома, незмінно позитивні. Вони відзначають її легкість, естетичність і міцність.Сходи на больцах своїми руками, FB.ru

Вона популярна у архітекторів і дизайнерів інтер’єру, такі конструкції все частіше рекомендують і професійні виробники сходів.

Короткий опис статті: сходи своїми руками Сходи на больцах — не тільки елегантна і ажурна, але і надійна і безпечна конструкція. При ретельній підготовці і правильному підході можна і самому прикрасити нею своє житло. сходи на больцах, сходи на больцах своїми руками сходи на больцах конструкція

Джерело: Сходи на больцах своїми руками — FB.uk

Також ви можете прочитати