Сходи на другий поверх будинку своїми руками

23.09.2015

Робимо сходи на другий поверх самостійно

Сходи на другий поверх – необхідний елемент двоповерхового будинку, при цьому вона повинна бути не тільки зручною, міцною і надійною, але і гармоніювати з інтер’єром будинку. Конструкції сходів можуть відрізнятися як формою, так і матеріалом, з яких вони виготовлені. У приватних будинках найчастіше встановлюють сходи з дерева, при цьому можуть бути використані металеві опори і конструкції.

Робимо сходи на другий поверх

За формою сходи можуть бути маршові – прямі або поворотні, або гвинтові. Другі займають менше місця, при цьому вони менш зручні для постійної ходьби. Маршеві сходи забирають у приміщення значну площу, однак, при розумному плануванню простір під сходами можна зашити перегородкою і використовувати як комору або гардеробну.

Поворотні сходи виконують Г-подібними або П-образними, з забіжними ступенями або проміжними майданчиками. Вони займають менше місця в приміщенні, проте дещо складніше у виконанні. Прямі маршові сходи мають просту і надійну конструкцію, і зробити їх своїми руками зможе кожен.

Конструкція прямої маршових сходів

Будь сходи має ступені – вони приймають основну навантаження. Східці, у свою чергу, спираються на косоури або тятиви. Косоур – це балка, яка має пилкоподібну форму, ступені спираються при цьому на горизонтальний зріз, а до вертикального зрізу «зубів» кріплять подступенки. Сходи можуть бути виконана з одним центральним косоуром з опорою ступенів на стіну, або з опорою на два бічних косоура.

Конструкція прямої маршових сходів

Тятиви – товсті балки, в яких обрані пази для сходів і подступенков. Тятиви виготовляють з товстої дошки, а паз вирізують за шаблоном. Між собою тятиви стягують з допомогою тяжів з дерева або металу.

Способи кріплення тятив для сходів

Підсходинки виконують декоративну функцію, дозволяючи зашити подлестничное простір наглухо. Сходи можна зробити і без подступенков, тоді її конструкція буде легшою.Для зручності і безпеки драбина повинна бути обладнана поручнями. Каркас перил виконують з опор – балясини та поручні. Крім того, сходи можуть мати майданчики у верхній і нижній частині, опорну щабель і інші елементи.

Найбільш простий універсальною конструкцією для самостійного виготовлення є сходи на двох косоурах. Нижче розглянуто покрокова технологія її виготовлення.

Короткий опис статті: сходи на другий поверх Дізнайтеся про будівництво сходів в будинку своїми руками. Покрокова методика, опис конструкції, схеми монтажу, технології кріплення. як побудувати виготовити зробити встановити дерев’яні сходи на другий поверх будинку своїми руками

Джерело: Сходи на другий поверх будинку своїми руками

Також ви можете прочитати