Сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

20.02.2017

сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

Горище часто використовують як технічне приміщення. Забезпечити безпечний і зручний доступ до нього дозволяє спеціальна складна драбина. Критерії її вибору і варіанти установки залежать від висоти поверху, розмірів отвору, матеріалу перекриття.

Сходи між житловими поверхами використовують постійно, тому вони повинні бути не тільки зручними, але і достатньо міцними, щоб витримувати високі навантаження. Крім того, ці стаціонарні конструкції багато в чому визначають зовнішній вигляд інтер’єру. Інша справа — сходи на горище. Вона не вимагає великої площі, її дизайн — досить скромний, а міцнісні характеристики розраховані під менші навантаження. Ще одна особливість — це значний кут нахилу маршу (60-70°), продиктований браком площі, на якій треба розмістити сходи, і «економією» на кількість східців. Горищні сходи з люком не може бути довгою і складною — чим вона коротше і чим менше секцій і ступенів, тим легше її заховати в складеному вигляді під стелею.

Сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

Переваги і недоліки складних горищних сходів

Мобільні сходові конструкції дозволяють економити простір і практично не впливають на зовнішній вигляд приміщення. Вони — функціональні, міцні, компактні і мало важать. Б складеному стані являють собою блок з люком, який вбудований в стельовий простір, не видно і не займає місця. Щоб розкласти горищні сходи, потрібно спеціальним стержнем з гачком потягнути за кільце на кришці люка. Приоткрываясь, кришка плавно опускається разом зі складеною сходами. Взявшись за нижню сходинку найближчій секції, її дотягують до підлоги, висуваючи або розкладаючи і розпрямляючи всі складові. Конструкцію легко прибрати в стелю, виконавши всі операції в зворотному порядку. Скласти і розкласти горищну сходи можна і за допомогою електроприводу.

З боку приміщення сходи закривають кришкою, що представляє собою дерев’яну або металеву раму, обшиту з двох сторін ДВП і пофарбовану в тон стелі. Утеплювач в кришці люка і ущільнювальний контур по її периметру запобігають втрати тепла в приміщенні.

Сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

Для доступу на горище можна використовувати також стаціонарні підйомні конструкції або драбини. Але перші займають занадто багато місця в інтер’єрі, що не зовсім виправдано, так як горищем в будинку користуються значно рідше, ніж житловими поверхами. А другі — малостійкі, тому небезпечні, що особливо актуально, коли доводиться здійснювати «сходження» із зайнятими руками.

Варіанти моделей

Мобільні сходові конструкції можуть бути розсувними або розкладними. Розсувні сходи зазвичай складаються з двох секцій, одна з яких кріпиться до кришці люка, а інша розсовується вертикально за допомогою направляючих. Поєднуючись, секції як би наповзають одна на іншу, тому така конструкція вимагає значного отвору в горищному перекритті. Розсувні конструкції виготовляють тільки з металу.

Більш компактні розкладні сходи. Їх ще називають секційними, так як вони складаються з трьох або чотирьох секцій, які з допомогою пружинного механізму легко розпрямляються в сходовий марш. Найчастіше їх виготовляють з дерева, іноді — з дерева і металу. Потрібну висоту фіксують, регулюючи останнє коліно.

Різновид складних конструкцій — сходи-«гармошки». В дію їх також призводить пружинне пристрій. Такі моделі являють собою багатоважелів механізм, що нагадує клешні або ножиці, які, послідовно розтягуючись, перетворюються з компактно складеної конструкції у витончену сходи. Їх виготовляють тільки з металу. У робочому положенні вони фіксуються за допомогою пружинного упору, який не дозволяє сходах складатися довільно. Щільно закрити кришку люка допомагає вбудований в нього стрижень.

Поради щодо вибору

Що важливіше — розмір отвору під горищні сходи, висота приміщення або максимальний виліт конструкції? Насамперед, варто звертати увагу на висоту приміщення, адже сходи, розрахована на 250 см, буде мала, якщо висота стелі — 300 див. Куди простіше встановити конструкцію, розраховану на 300 см, у приміщенні з низькою стелею — її можна вкоротити, демонтувавши одну-дві сходинки. Втім, зменшення довжини не завжди можливо. Про цю та будь-якої іншої доопрацювання краще проконсультуватися безпосередньо у продавця придивилася моделі.

Визначити місце і розмір отвору непросто, адже не всяке перекриття дозволить встановити сходи там, де задумали. Перешкодою може стати дерев’яна балка або залізобетонна плита. У цьому випадку замість розсувної драбини використовують складну з невеликим люком.

Якщо характеристики перекриття дозволяють, краще вибрати сходи з великим люком, так як у неї і ступені ширше, і підйом не такий крутий. Розміри люка можна знайти в паспорті виробу. Там же вказано максимальний виліт сходи за межі люка при відкриванні-закриванні. Останню характеристику важливо враховувати, щоб уникнути проблем з розміщенням конструкції на маленькій площі.

Сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

Асортимент моделей дозволяє підібрати матеріал, розмір і тип практично для будь-якого об’єкта, але у виняткових випадках горищну сходи можна зробити і під замовлення.

При виборі металевої горищних сходів слід простежити, щоб всі її деталі були оцинковані (захищені від корозії). Віддаючи перевагу сходів з дерева, перевіряйте цілісність, відсутність сучків і сухість матеріалу. Уточніть тип захисних сумішей, якими обробляли деревину (проти грибка, жучків). Для створення фінішного покриття часто використовують лак або фарбу.

Щаблі будь-яких горищних сходів повинні мати протиковзкі насічки. А надійність і міцність конструкції забезпечить з’єднання бічних елементів і ступенів у формі «ластівчиного хвоста» (тобто «шип-паз»). Якщо в будинку є діти, краще придбати модель з поручнями — вона зручна і безпечна.

Монтаж горищних сходів

Монтувати сходи-трансформер можна самому, але краще довірити цю процедуру фахівцям. Спочатку потрібно переконатися, що отвір для установки відповідає габаритам конструкції. Але з цим не повинно виникнути проблем, оскільки ще на етапі вибору конкретної моделі можна звірити все відповідності завдяки інформації, зазначеної на упаковці. Є, щоправда, один нюанс: деякі виробники замість розміру отвору вказують розміри короба сходів. У цьому випадку отвір для установки треба збільшити на 0,5-1 див.

Спочатку до нижньої частини отвору кріплять бруски — на них сходи буде спиратися в процесі монтажу. Роботи повинні виконувати два інсталятора, один з яких знаходиться на горищі, а інший — у житловому приміщенні. Сходи піднімають на горище і укладають на допоміжні бруски. В місцях кріплення, між сходовим коробом і краєм отвору вставляють розпірки, стежачи за тим, щоб кути короби були прямими. Після цього короб фіксують двома шурупами.

Закінчивши цю процедуру, монтажник, що знаходиться в житловому приміщенні, прибирає допоміжні бруски і розкладає сходи. Тепер її потрібно зафіксувати з бічної сторони шурупами, що зручніше зробити другого робочого з боку горища. Він також заповнює монтажною піною щілину між отвором і коробом. Тепер, послабивши гвинти на бічних елементах конструкції, треба розкласти її до упору й знову затягнути болти. Після установки поручнів і огорож люка сходами можна користуватися.

Змонтувати конструкцію можна самостійно. Це відео з монтажу сходів на горище Fakro Вам допоможе:

Креслення горищних сходів

Для товаришів з рівними ростуть звідки треба руками і/або не готових витрачати зайву копійку, якої, як відомо, в приватному будівництві не буває, можемо запропонувати деякі схеми, креслення ракладных горищних сходів. Точні розміри вже прикидаються за місцем і їх нескладно розрахувати самостійно, виходячи з розмірів отвору під горищні сходи, висоти приміщення і самого перекриття.

Сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

Розміри горищних сходів

Ще на етапі будівництва бажано позначити необхідні розміри отвору під горищні сходи. Краще заздалегідь розглянути асортимент пропонованих на ринку товарів, визначитися з конкретною моделлю сходів і отже поставити під неї розмір отвору. Найбільш поширений розмір горищних сходів — 120*60 см .

Наприклад, розміри горищних сходів Fakro з отвору в залежності від моделі складають:

1) Модель LST (металева ножичний) для приміщень з висотою до 290 см:

 • 70×80 см/290см;
 • 60х90см/290см;
 • 60х120см/290см;
 • 70х120см/290см.

2) Модель LMK Komfort (металева сегментна) для приміщень з висотою до 280 см:

 • 60х120см/280см;
 • 70х120см/280см.

3) Модель Thermo LTK (дерев’яна з утепленою кришкою — товщина 6,6 см) для приміщень з висотою до 280 см:

 • 60х120см/280см;
 • 70х120см/280см;
 • 70х130см/280см.

4) Модель LWK Komfort (дерев’яна) для приміщень з висотою до 280 см, 305 см, 325 см:

 • 60х94см/280см;
 • 60х120см/280см;
 • 60х130см/305см;
 • 70х120см/280см;
 • 70х130см/305см;
 • 70х130см/325см.

5) Модель LWS Smart (дерев’яна) для приміщень з висотою до 280, 305, 325 см:

 • 60х94см/280см;
 • 60х120см/280см;
 • 60х130см/305см;
 • 70х120см/280см;
 • 70х130см/305см;
 • 70х130см/325см.

Крім розмірів отвору важливий також доступний розмір простору для розкладання сходів: понад довжини отвору 120см потрібно мати в запасі 40-80см — разом 160-200см (на малюнку вище цей розмір становить — 155см)

Сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

Короткий опис статті: сходи металеві, обшиті деревом сходи, розміри, ціни, креслення, fakro

Джерело: сходи на горище: драбина-трансформер. Види, розміри, креслення, монтаж.

Також ви можете прочитати