Сходи на горище своїми руками, як зробити сходи своїми силами

31.08.2015

Сходи на горище своїми руками

Сходи на горище – важливий атрибут заміського будинку. Сьогодні стало модним будувати котеджі, заміські будинки, де можна жити далеко від міського пилу, відпочивати від шумного центру. Як правило, будинки будують у кілька поверхів. Плюс до цього у багатьох є горищне приміщення, де теж можна облаштувати відмінну кімнату для відпочинку.

При будівництві не завжди передбачають часті походи на горище, тому в таких будинках зазвичай спеціальна сходи на горище не є, а даремно. Без драбини це приміщення навряд чи хто ризикне відвідати, і воно так і залишиться порожнім, нікому не потрібним простором. Тому висновок один: сходи на горище потрібна. Неважливо, з чого вона зроблена, і як вона виглядає, головне, щоб вона була.

Сходи на горище своїми руками

Що ж робити, якщо все ж хочеться створити окрему кімнату на горищі, а лазити туди без сходів вкрай незручно? Звичайно, треба усунути цей неприємний факт. Сходи можна купити в магазині або на ринку, або зробити самому. Погодьтеся, сходи на горище своїми руками – це досить-таки приємно, це додатковий привід пишатися своїми неабиякими здібностями. Відповідно, якщо ви маєте хоч якісь будівельними навичками, або у вас просто руки ростуть з потрібного місця – сміливо приступайте до здійснення задуманого. Для початку зробіть всі необхідні виміри, визначте, з якого матеріалу буде створено ваш шедевр – сходи на горище своїми руками. При здійсненні задумів було б непогано скористатися спеціальною літературою, або почерпнути інформацію з інтернету. На інтернет-форумах можна знайти чимало обговорень на тему, як зробити сходи будинку. А ще краще, якщо хтось з досвідом виготовлення таких сходів буде керувати процесом.

Як зробити сходи на горище

Горищні сходи буває дерев’яні і металеві. В домашніх умовах можна легко зробити дерев’яну. На це не піде багато матеріалу, і при цьому навіть недосвідчений майстер впорається з цим. Щоб виготовити складну (розкладне) сходи, треба спочатку підготувати косоури і необхідну кількість східців. Для цього беруть добре висушені бруси, рівні, без сучків. Ступені потрібно встановлювати за допомогою сталевих куточків або шипів. Для того, щоб сходи спускалася-опускалася, потрібно вбудувати пружинний механізм. Це теж при певних знаннях і навичках не складе особливої праці. Крім того, слід згадати, що горищні сходи бувають також відкидні і висувні. Їх теж можна зробити самостійно. Вибір потрібної сходів залежить від декількох факторів: від розмірів люка, від наявного місця для підніжжя, від розмірів приміщення, а також від особистих переваг.

Як встановити сходи

Якщо ви все ж вирішили купити сходи, то постає інше питання: як її встановити. Так як драбина повинна бути міцною, надійною, витримувати вагу людини, цьому питанню треба приділити особливу увагу. Встановити сходи можна самостійно. Для цього треба спочатку визначити, який саме вид сходів вам найбільше підходить. При цьому треба зробити точні виміри, щоб при покупці не помилитися з розмірами сходів. Якщо ж ви все-таки придбали сходи з невідповідними розмірами, то її доведеться підігнати під розмір отвору і під висоту приміщення. Ретельно вибирайте і вигляд сходів. Так, якщо вам подобаються висувні драбини, спочатку переконайтеся в тому, що на горищі вистачає місця для повороту. Потім вбудуйте сходовий пакет в люк, зміцніть раму, вбудуйте люк, проведіть юстування – і ваша сходи готова! Можете сміливо лазити у горищне приміщення і облаштовувати його, як вам заманеться.

Короткий опис статті: як зробити сходи

Джерело: Сходи на горище своїми руками, як зробити сходи своїми силами

Також ви можете прочитати