Сходи підвалу

22.09.2015

Піднімаємося вгору: сходи з підвалу на перший поверх

В той час як сходи від поверхні землі до верхнього поверху часто має полегшену будівельну конструкцію з дерева або сталі, майже всі забудовники вибирають для сходи в підвал масивну бетонну конструкцію. Менш інформовані забудовники вирішують при цьому робити сходи з готових блоків, переоцінюючи опалубні роботи. Потрібно знати: під час зведення перекриття поверху збірні блоки не піддаються ударам, з сходами справа йде по-іншому. Тут зможе кожен, хто будує сам, заощадити кілька тисяч марок.

Для прямого сходового прольоту зробити опалубку зовсім просто. Коса нижня сторона опалубки складається з окремих дерев’яних дощок, які знизу добре підпираються. В плані розрахунку статичних навантажень ви можете прочитати, скільки арматури потрібно для сходів. Велику увагу слід приділити опорі. Якщо сходи розташована ліворуч або праворуч в стінній кладці, то необхідні бічні шліци, в які вводиться арматура. Повинна бути гарантія того, що стіни витримають навантаження сходів. Якщо збоку немає несучих стін, то сходи має верхню і нижню опори. В районі фундаментної плити з цим ніколи немає проблем. У перекриття робиться посилення: залізобетонна балка або сталевий профіль. Перед бетонними роботами ваш консультант огляне арматуру. Після установки сталевої арматури підходить чергу сходинок, її проліт попередньо потрібно накреслити на стінах. Дошки ступенів зміцнити стіни цвяхами (див. серію ілюстрацій). Важливо: цвяхи забивати не до кінця. Інакше пізніше виникнуть непотрібні труднощі з опалубкою. Посилання: дошки ступенів повинні бути мінімум 2,4 см завтовшки, а при ширині сходів на 1 м мати додаткове посилення кожної щаблі. Не недооцінюйте, будь ласка, тиск бетону!

Сходи із збірних блоків

Сходи підвалу

Є прямі і згинаються сходи у вигляді збірних блоків висотою в один поверх. Поставляються також сходи з сходовим майданчиком до половини висоти поверху. Важливо, щоб з самого початку були зроблені точні вимірювання, так як наступні виправлення неможливі. При зведенні стін потрібно точно дотримуватися планів. На жаль, часто буває, що сходи з готових блоків все ж не підходять, так як були упущені дрібниці. При особливому типі готових сходів таких проблем не знають: сходи з пористого бетону ростуть разом з кладкою стін. Ступені кладуться як монолітні перемички в бічній стороні несучих стін (нижнє фото).

Важливо: встановіть дошки окремих ступенів з невеликим зміщенням. Нижній край «ступеня 2» встановлюється на 1-2 см нижче верхнього краю «щаблі 1» (див. креслення). За цим принципом робиться опалубка всій сходів. Цієї різниці достатньо, щоб бетон не вилився з-під дощок. Якщо дошки опалубки розмістити по-іншому, бетон, яким заповнюється верх, виллється з нижніх ступенів. Порада: не замішувати занадто рідкий бетон. Кожен раз між бетонуванням ступенів робити кілька хвилин перерви. Тоді бетон зможе витримати тиск наступному щаблі.

Не забувайте перед бетонними роботами змочувати опалубку і прилеглу кладку стіни, а також ущільнювати покладений бетон. Чисто вирівнюйте окремі щаблі: робиться остаточна поверхня, на яку пізніше буде покладена статева плитка.

Часто на плані накреслено згинаються сходи.

Сходи підвалу

найвигідніші сходи будують із залізобетону. Той, хто відмовився від збірних блоків і пізніше викладе сходи стандартної плиткою, отримує найоптимальніше співвідношення ціни і результату.

Сходи підвалу

Зробити опалубку прямий сходи просто. Забудовнику-любителю по силам і дві драбини з короткими прольотами і сходовим майданчиком між ними. Завжди добре зміцнюйте опалубку!

Сходи підвалу

Як тільки зроблена нижня площина опалубки, прокладається сталева арматура. Сталеві ґрати та сталеві прути посадіть на розпірки. Порада: на опалубку покладіть плівку.

Сходи підвалу

Опалубка ступенів змонтована. При цьому зміцнюють окремі ступені, для того щоб під час бетонних робіт опалубка зберегла свою форму.

Сходи підвалу

Важливе зауваження по опалубці ступенів; щоб бетон не вичавлювався із ступенів, дошки опалубки встановлюють зі зміщенням (як показано на кресленні).

Сходи підвалу

Полегшує опалубні роботи не тільки синтетична плівка на нижній площині опалубки. Якщо забивати цвяхи опалубки ступенів не до кінця, в цьому місці опалубні роботи проводити легше.

Сходи підвалу

При бетонуванні відразу чисто вирівнюйте поверхню ступенів. Тоді пізніше при укладці лицювальної плитки роботи можна проводити без подальшої підготовки.

Варто знати

Сходи підвалу

При зведенні сходів має відразу передбачатися майбутнє монолітне покриття підлоги та плитка для підлоги. Це означає, що висота найнижчої сходинки без обробки розраховується з ухилу сходів плюс товщина покриття підлоги. Покриття самої верхньої сходинки повинна знаходитися в одній площині з готовим підлогою першого поверху. Тому по закінченні робіт без оздоблення там буде нерівність, але зате пізніше не треба робити підкладку при покритті підлоги. Якщо покриття сходів має товщину, рівну планованому покриття підлоги, ця нерівність точно відповідає йому по товщині.

Сходи підвалу

Блоки для округлого сходового прольоту виготовляються за допомогою шаблону.

Сходи підвалу

Стрічковою пилкою розрізають всі блоки для округлих стін.

Сходи підвалу

Перший ряд передньої стіни кладеться також на стандартний шар розчину.

Сходи підвалу

Коли профіль отпилен, у шов стику наноситься тонкий шар розчину.

Сходи підвалу

Блоки вирівняйте за допомогою гумового молотка і ватерпаса, потім продовжите кладку стіни.

Проблема: якщо хочеться звести вигин сходи в незграбну сходовому прольоті, то опалубні роботи будуть непомірними. Рішення: округлі сходи між двома округлими стінами. Тоді робота більше не буде такою складною: до того ж округлі сходи швидко зводяться саме з пористого бетону. При малому радіусі (до 2 м) потрібно попередньо замовити блоки необхідної форми. При великих радіусах можна будувати з вихідних матеріалів. Для цього потрібен «циркуль». В центрі кола забивається цвях, до нього прив’язується шнур. Вільний кінець шнура обернути навколо олівця, і креслярський інструмент готовий. Перший ряд блоків кладеться на стандартний розчин (покласти ізоляційний картон). Далі йде робота з тонким шаром розчину. Важливо: частіше вимірювати відстань до центру.

Повернемося до будівництва сходів: спочатку накресліть на стіні сходи. Довжина і висота щаблів завжди однакові. При згинається сходах в незграбну сходовому прольоті, навпаки, у кожній ступені інша форма. Далі в бічній стіні повинна бути виточена бічна опора сходів (на глибину до 7-10 см).

Потім будується опалубка. Дерев’яні бруси (4 см на 6 см), які з’єднуються із стіною шпонками, що утворюють основу. Так як відстань до обох стін біля сходів скрізь однакове, використовуються планки однакової довжини. Виготовлення просте: при висоті поверху близько 2,60 м до нижнього краю перекриття підвалу вам потрібно близько 110 покрівельних планок (перетином 2,4 см на 4,8 см).

Сходи підвалу

При розмітці сходового прольоту потрібно ретельно працювати. Подумайте також про майбутнє покритті підлоги!

Сходи підвалу

Якщо опори передбачені в стіні, тепер вони повинні бути випив.

Сходи підвалу

Бруси, які зі стіною з’єднують шпонками, утворюють основу округлої опалубки.

Сходи підвалу

Тепер до справи: планки швидко прибивають до основи.

Сходи підвалу

Кубометр бетону важить приблизно 2500 кг, тому посилення опалубки має бути надпотужним.

Сходи підвалу

На плівку укладають арматуру. Арматуру ввести також у бічні опори.

Сходи підвалу

З монтажем опалубки ступенів завершується тонка робота. Зробіть додаткове посилення опалубки.

Сходи підвалу

Ступені бетонуються, і бетон відразу ретельно ущільнюється. Чисто вирівняйте поверхню ступенів.

Сходи підвалу

За сходової стіною можна скласти залишки будматеріалів або прокласти електропроводку.

З допомогою ланцюгової пили або стрічкової електропили за хвилину ви заготовите потрібну кількість планок. І тоді ви відчуєте перевагу округлої сходи на округлому сходовому прольоті: прикріплення нижньої опалубки — просто дрібниця. Але і в цьому випадку важливо добре зміцнити опалубку знизу, наприклад, залишками будівельної деревини або порожніми піддонами від блоків. Потім, відповідно до розрахунку статичних параметрів навантаження, що вбудовується металева арматура. Частини арматури вводяться в шліци бічних стін на достатню глибину, що забезпечує міцність залізобетонної сходів. Порада: прокладете синтетичну плівку між опалубкою і сталевою арматурою. Пізніше буде легше знімати опалубку, і ви зможете використовувати неушкоджені дошки для іншої сходи.

Останнім кроком у зведенні округлої сходів є установка дощок ступенів. Нове перевага: в цьому випадку усі дошки мають однакові розміри. Важливо: посилити жорсткість конструкції.

Після змочування опалубки забетонувати ступені і добре ущільнити бетон.

до Речі, округла сходи володіє додатковим приємним ефектом. Вона виробляє елегантне і багате на враження. І ще дещо: позаду зовнішньої закругленою стіни виникає приміщення, в яке можна прибрати залишки будівельних матеріалів. Або там прокладають електропроводку. Або те й інше.

Порада: зробіть розрахунок всієї маси бетону, яка потрібна для кільцевого анкера перекриття та сходи підвалу. Якщо ви бетонируете їх одночасно, то краще замовити машину бетону, ніж з працею замішувати ці кубометри у власному бетонозмішувачі.

початок розділу

Короткий опис статті: бетонні сходи Проект «Свій дім» — будівельна азбука

Джерело: Сходи підвалу

Також ви можете прочитати