Сходи. Проектування і розрахунок сходів.

11.08.2015

Сходів. Проектування і розрахунок сходів.

Ступені — головні функціональні елементи сходів. Саме за ними людина переміщується з одного рівня на інший. Варіантів їх виконання існує безліч, що залежить від архітектурних і функціональних вимог до сходів в цілому. До останніх слід віднести перш за все безпека та зручність, які в свою чергу залежать не тільки від параметрів маршу, але і від конструктивного виконання самих ступенів.

Сходи. Проектування і розрахунок сходів.

Зовнішній вигляд сходів в значній мірі залежить від огорожі, яке має бути не тільки архітектурно виразним, але насамперед — міцним і безпечним. Наприклад, висота поручня для внутрішньоквартирних сходів повинна становити не менше 900 мм від передньої кромки ступенів, а у гвинтових сходів цей норматив ще більш жорсткий — 1100 мм

Проте слід подбати не тільки про перилах маршів, але і про інших огороджувальних конструкціях. Наприклад, огородження сходових прорізів у перекриттях повинні бути висотою не менше 900 мм Крім того, вони повинні бути виконані так, щоб крізь них не могли пролізти діти. Зокрема, ширина прорізів в перилах, парапетах та інших огорожах не повинна перевищувати 12 див.

Особливо надійними повинні бути з’єднання між стійками поручнів і тятивами традиційних врізних сходів ( рис. 6 ). При щільних сполученнях між цими елементами інша частина перил не вимагає додаткового посилення.

Сходів. Конструювання і проектування сходів. Типи сходів.

Використана література:

— Журнал «Поради професіоналів» №4/2006р.

Короткий опис статті: розрахунок сходів

Джерело: Сходів. Проектування і розрахунок сходів.

Також ви можете прочитати