Сходи своїми руками на другий поверх

21.09.2015

Сходи своїми руками на другий поверх

Сходи своїми руками на другий поверх
В приватних будинках, побудованих за сучасними технологіями, часто для підйому на другий поверх використовують фабричні сходів. Вони продаються в кожному магазині будматеріалів, однак у них є свої недоліки:

 • висока порівняно з саморобними сходами вартість;
 • найчастіше такі сходи за габаритами не підходять до конкретного приміщення, тому куплену в магазині сходи доведеться підганяти самостійно під параметри будинку;
 • якість матеріалу сходи іноді залишає бажати кращого.

  Якщо ви запрошуєте робітників, які виконають будівництво сходів на другий поверх, то потрібно враховувати при цьому таку деталь: дрібні дефекти, які при будівництві не звернули уваги, можуть згодом призвести до неприємних результатів. Тому краще, якщо буде зроблено сходи на другий поверх своїми руками. Тоді ви отримуєте такі переваги:

  • сходи буде саме такою, як ви хочете;
 • ви заощадите свої кошти;
 • ви будете виглядати перед своєю родиною і друзями як справжній господар, який вміє робити своїми руками таку важливу річ

  Крім того, можна скористатися менш дорогим, але в той же час якісними матеріалами, що дозволить вам ще більше заощадити гроші. Наприклад, можна замість чистої деревини використовувати для обробки лаковане чи фарбоване ДСП. Елементи декору також можна виконати з фанери.

  Матеріал сходів

  Хорошим варіантом є бетонна сходи, облицьовані мармуром або керамічною плиткою, а виконана з металу сходи обов’язково зажадає електрозварювання. Тому багато господарів звертаються до дерева як матеріалу для сходів. Така конструкція, по-перше, менше важить, а по-друге, виглядає більш затишно і по-домашньому.

  Який має бути деревина

  Основна вимога до матеріалу дерев’яних сходів — це відсутність в струганої деревини сірих ділянок, деформацій, шорсткостей, тріщин і сучків, що випали. Природно, що ці дефекти можуть привести в гіршому випадку до руйнування сходи під вагою людини. До речі, в деяких випадках допускається наявність сучків діаметром не більше сантиметра, і то тільки в дереві для виготовлення ступенів і подступенніков. Крім того, потрібно звертати увагу на вологість купується дерев’яної заготовки: дошка не повинна бути важче, ніж виглядає.

  Сходи своїми руками на другий поверх

  Види сходів на другий поверх

  Для різних приміщень підійде різна конструкція сходів. Якщо у вашому будинку висота стін становить 2.7-2.8 метра, то оптимальним варіантом буде пряма сходи з поворотом на чверть. Тоді під сходами можна буде розмістити шафи. Єдиний недолік такої конструкції полягає в тому, що вона займає вільний простір і першого, і другого поверху.

  Для того, щоб уникнути таких недоліків, можна виконати так звану сходи мельника або ж гвинтову. І та, й інша мають свої недоліки:

  • вузькі сходи;
 • велика трудомісткість;
 • крутий підйом.

  Драбина, яка розміщується впритул до стіни, може бути виконана у вигляді двох маршів. Це найбільш підходящий варіант, адже кут нахилу у таких сходів набагато менше, тому користуватися нею досить зручно.

  Як зробити сходи

  1.

  6. Готову конструкцію обробляємо морилкою, а після висихання — трьома-чотирма шарами лаку.

  Варіанти оформлення сходів

  Для того, щоб сходи на другий поверх була міцнішою і виглядала більш естетично, можна використовувати врізні ступені. Для цього в косоуре потрібно вирізати пази в тих місцях, де він стикається зі сходами. Наголосивши на косоуре ці точки, ножівкою і стамескою вирізати пази. Потім потрібно просвердлити кілька отворів розміром 9 мм посередині кожного паза. Кожну щабель потрібно вставити в паз і зробити позначки через ці отвори. Потім на місці цих відміток у ступені також свердлити отвори, куди вкручується турбомуфта. Після цього сходинку потрібно тільки вставити в паз і затягнути болтами.

  Дерев’яні сходи на другий поверх своїми руками — це те, що зробить ваш будинок затишним та комфортним, а ви відчуєте себе справжнім умільцем. Правда, не все може вийти з першого разу, але, проявивши достатньо терпіння та наполегливості, ви зможете домогтися успіху в цій справі.

  Короткий опис статті: сходи своїми руками Набагато краще, якщо буде зроблено сходи на другий поверх своїми руками. сходи своїми руками на другий поверх

  Джерело: Сходи своїми руками на другий поверх

 • Також ви можете прочитати