Сходи тролів, туристична дорога в Норвегії . Travel.ru. Чудеса

05.08.2015

«Сходи тролів» — туристична дорога в Норвегії

Національна туристична дорога «Сходи тролів» (Trollstigen), тим простягнула серед гірських вершин у норвезькому регіоні Вестланн, є однією з найпопулярніших визначних пам’яток південно-заходу країни. Вузька траса довжиною 106 кілометрів — зразок інженерного мистецтва: серпантин налічує 11 крутих поворотів, облямована невисокими огорожами з природного каменю. На деяких ділянках ширина дороги не перевищує 3,3 метрів.

«Сходи тролів» — зразок інженерного мистецтва в Норвегії // Honza Stara. Flickr

Поради

Влітку 2012 року біля «Сходи тролів» був відкритий туристичний центр, де крім інформаційного офісу також розташовані кафе і сувенірний магазин. Пообідати можна і в спеціально виділених місцях для пікніка, звідки ведуть стежки до нових обладнаним оглядових майданчиків. У літній час туристи можуть викупатися в ступінчастих басейнах, вода в яких нагрівається від сонячних променів.

Як дістатися

Туристичний маршрут Trollstigen збігається з трасою RV63, що простягнулася від озера Лангеватн на плато Стринефьель до мосту в Согге в долині Румсдал. Гірська дорога з’єднує місто Ондалснес, розташований в комуні Реума, і Валлдал в комуні Нордаль. Будьте уважні: траса відкрита тільки в теплу пору року; проїзд дозволений з травня до жовтня.

Проїхати по дорозі краще всього автомобілі, орендованому або власному. У разі, якщо ви подорожуєте з півночі Норвегії, наприклад з Тронхейма, то, не доїжджаючи приблизно 5 км до Ондалснеса, на мосту Согге поверніть на трасу fv. 63. Дорога приведе до гірського маршруту Trollstigen. Відстань від Тронхейма до петляє «Сходи тролів» — близько 310 кілометрів.

Якщо ви подорожуєте на автомобілі з Осло, то слідуйте по шосе E6 через Хамар до Ліллехаммера або по E4 через Йовик до Ліллехаммера. Далі по трасі Е6 до Думбоса. Поверніть на шосе E136 через Льоша до Румсдалену. Далі на мосту Согге (приблизно за 5 км від Ондалснеса) поверніть на трасу fv. 63, з якої можна доїхати до «Сходи тролів». Відстань від Осло до Trollstigen — 450 кілометрів.

Місто Ондалснес (у разі, якщо ви подорожуєте на громадському транспорті) — відправна точка для подорожей по мальовничій «Сходах тролів». Автобуси-експреси, які вчиняють денні і нічні рейси, що з’єднують Осло з Ондалснесом, минаючи Гудбрандсдален і Румсдален (час у дорозі — близько восьми годин). У Ондалснесе необхідно пересісти на автобус, що йде до Валлдала і Гейрангера; маршрут проходить по гірській дорозі Trollstigen. Будьте уважні: ці рейси здійснюються тільки з 15 червня по 31 серпня.

Поїзда Норвезьких залізниць (NSB ) кілька разів на день відправляються з Осло і Тронхейма до Ондалснеса з пересадкою в Думбосе (в більшості випадків). Час у дорозі на поїзді з Осло — 5 годин 30 хвилин, з Тронхейма — 4-5 годин, в залежності від часу року і рейси. У Ондалснесе потрібно пересісти на автобус, що йде до Валлдала і Гейрангера і проходить по «Сходах тролів».

Розташування

Гірська дорога «Сходи тролів» (Trollstigen) знаходиться в губернії (фюльке) Мере-ог-Ромсдал, в регіоні Вестланн, в південно-західній частині Норвегії .

Короткий опис статті: сходи

Джерело: «Сходи тролів» — туристична дорога в Норвегії / Travel.ua / Чудеса світу

Також ви можете прочитати