Сходи, це … значення слова Сходи

16.07.2015

Сходи

Значення слова Сходи з Єфремової:

Сходи — 1. Споруда у вигляді ряду ступенів або перекладин для підйому і спуску.

2. перен. Послідовне, поступове просування кого-л. чого-л. по висхідній лінії.

Значення слова Сходи з Ozegovu:

Сходи — Спорудження у вигляді ряду ступенів для підйому і спуску

Значення слова Сходи за словником Символізму:

Сходи — Означає перехід від одного плану буття до іншого, прорив на інший онтологічний рівень, повідомлення Землі з Небесами в обох напрямках: сходження людини і сходження божества. Відповідно, сходи має значення світової осі, що, в свою чергу, пов’язує її з Космічним Деревом і стовпом. Крім того, сходи уособлює доступ до реальності, абсолюту, до трансцендентного, переходячи від нереального до реального, від темряви до світла, від смерті до безсмертя. Цей перехід є також шлях в інший світ через смерть. Сходи робить Небо доступним, але вона може бути і прибрана. Спочатку сходи існувала в раю, і між богом і людиною була безперервна зв’язок, але з гріхопадінням вона була загублена. Сходинки сходів уособлюють прибуває силу людської свідомості, що проходить через всі щаблі буття, а також ступені ініціації. Їх кількість коливається, як правило, від семи до дванадцяти. В ході ініціації людина з кожною сходинкою сходить в знанні і реалізації, а сходить в доблесті. Дві сторони сходів — це права і ліва колони або два Райські Дерева, з’єднаних поперечинами. Як і при всякій ініціації, досягнення верху пов’язане з небезпеками і лізе по ній охоплений подвійним почуттям радості і страху. Сходи має символізмом мосту і пов’язана з ритуалами переходу. Подібно мосту, вона може мати гострі краї. (Цю символіку можна простежити на Сході: сходи факірів мають форму ножів). У американських індіанців веселка — це сходи, дає доступ до іншого світу. У буддизмі сходи Шак’ямуні часто зображується зі слідом Будди на нижній і верхній сходах. У християнстві сходи є символом страждань Христа, а також Якова й святого Бенедикта. У єгиптян сходи — символ Гора. Вона височіє над матеріальним світом і пов’язує його з Небесами. Встановив я сходи до Небес серед богів (Книга Мертвих). Хатхор тримає сходи, щоб добрі люди могли піднятися на Небо. У євреїв сходи — засіб спілкування Господа з людиною, за допомогою ангелів. В ісламі сходи, побачена Мухаммедом, веде вірних до Господа. У японців сходи — атрибут бога грози, уособлює засіб повідомлення між Небом і Землею. У мітраїзмі ініційований сходить з семиступінчастою планетарної сходах, символізує прохід душі через сім небес. Шаман піднімається але сходах або. за жердини з сімома карбами, щоб поспілкуватися з духами.

Значення слова Сходи за Будівельним словника:

Сходи — Конструктивний елемент, що з’єднує поверхи будівлі. Складається з похилих маршів, поверхових (на одній позначці з поверхом) і проміжних (міжповерхових) сходових майданчиків. По конфігурації сходи поділяються на прямі, ламані, криволінійні, гвинтові.

Значення слова Сходи по словнику Ушакова:

СХОДИ

(сн), сходи, ж. Споруда у вигляді ряду висхідних сходинок, що служить для того, щоб Підніматися і спускатися, переміщаючись по сходинках. Мармурова сходи. Підніматися по сходах. Сходи веде на 3-й поверх. Піднятися по сходах на дах. Мотузкова сходи. Складна сходи. Пожежна сходи. Втекти зі сходів. || перен. Поступове сходження будь-н. однорідних предметів, елементів від нижчого до вищого (книжн.). Сходи покарань. Ієрархічна сходи.

Короткий опис статті: сходи Значення слова Сходи. Загальний тлумачний словник Російської мови. Визначення слова Сходи по всіх словниках світу Сходи, значення, визначення, термін, розшифровка, слово

Джерело: Сходи — це … значення слова Сходи

Також ви можете прочитати