Сходи в будинку. Як зробити століття _ MODERN

13.07.2015

Сходи в будинку. Як зробити на століття?

Здавалося б, що може бути цікавого в сходах? Марші, прольоти, перила. І замовники порівнюють вибір сходів з вибором і установкою в будинку міжкімнатних дверей.

Сходи — це, насамперед, ритм, який задається шириною сходів і огорож. З ритму народжується музика. А з музики — твір мистецтва. Саме так — твором мистецтва — називають багато фахівців сходів. Те, що для простих обивателів здається лише способом дістатися з одного поверху на інший.

Вибір сходів — це велика робота. Бо як типів, видів і класифікацій — безліч. Це і гвинтові сходи одномаршові, двохмаршові, сходи на косоурах, на больцах; з поворотом на 90° і 180°; відкриті і закриті; масивні і полегшені; прямі і з «змінним кроком», зігнуті та інші. Сходи будують з дерева, мармуру, бетону і скла.

найпопулярнішим матеріалом длявиготовлення сходів донині залишається дерево — тепле, гарне, екологічно чисте. Будь-які дерев’яні сходи повинні бути виготовлені тільки з якісної деревини, яку необхідно ретельно відібрати та підготувати. Для несучих елементів і обробки використовують тверді породи — дуб, бук, клен, ясен, кедр. Або екзотичні — вишня, горіх, тик.

Фундаментальна або ажурна

У покупця завжди є можливість вибрати тип кріплення ступенів — в залежності від матеріалу, інтер’єру і розташування сходів.

Наприклад, існують конструкції сходів складаються з східців, поручнів і косоурів (це похилі балки, на яких закріплені ступені сходового маршу). Ці сходи надійні, крім того, візуально вони створюють відчуття фундаментальності — за рахунок зовнішнього вигляду масивних опор.

У дерев’яних консольних сходах щаблі з одного боку як би знаходяться в повітрі, з іншого — монтуються прямо в капітальну стіну. В даному випадку використовується більш товста деревина.

також винайдені Людством тятиви — це похилі балки, які підтримують сходи знизу і з торців. Для того щоб тятиви не розвалилися, їх з’єднують особливими затяжками, а всю конструкцію з дерева ретельно скріплюють знизу і зверху.

Бувають сходи на больцах (дерев’яний або металевий елемент, який з’єднує сходи). З одного боку така конструкція кріпиться до стіни. Її перевага в тому, що вона дозволяє зробити непомітною систему кріплення ступенів. Це надає їм певну ажурність, разом з підвищеною міцністю в стилі мінімалізму.

Ковка, дерево або скло. Або все разом

Вибір матеріалу сходи також залежить від того, хто користується сходами. «Я ніколи не запропоную скляну драбину літнім людям або сім’ям з дітьми, — каже дизайнер Наталія Полякова. — Це, по-перше, небезпечно, а по-друге, непрактично. Наприклад, ваша дитина приніс з вулиці пісок і висипав на драбинки — все, подряпини гарантовані».

Скляна сходи — це скоріше прикраса інтер’єру. Вона підходить для будинку в стилі хай-тек, де не живуть, а просто приймають гостей.

Ковані елементи, звичайно, прикрасять сходи. Але дизайнери радять з цим не перестаратися: достаток кування може зіпсувати красу конструкції.

Можливо поєднання декількох матеріалів. Наталія Полякова розповідає про свого замовника: «Він сказав: «Мені все одно, яка буде сходи — головне, щоб вона була неслизька». Сходи навіть з дуже гарного дерева з часом «поліруються». Тому я запропонувала замовнику ступені викласти плиткою, оформити штукатуркою, перила виконати з дерева, а огорожі — з металу. Вийшло, що в цієї сходової конструкції ми поєднуємо практично всі матеріали — хіба що немає скла»

Які господарі — така і сходи

І стиль будинку, і його мешканці — все це впливає на вибір типу сходів. Є канони виготовлення, дотримуючи які сходи стає зручною для підйому і практичною. Якщо замовники молоді та «просунуті», то дизайнери в догоду красі і стилю можуть відступити від цих канонів і запропонувати щось незвичайне. Але у випадку зі старими й дітьми правила краще суворо дотримуватися.

Сходи не ховається в інтер’єрі — вона стає його частиною і може як збагатити внутрішній простір, так і зіпсувати його.

Гвинтові або прямі? Все залежить від площі приміщення.

До гвинтовим сходам вдаються, коли мало місця. Вони круті і незручні. Виглядають красиво, але з точки зору експлуатації в них більше мінусів, ніж плюсів. Їх встановлюють швидше від безвиході.

Якщо драбина перебуває у великому холі — можна використовувати її основу під шафи. Але декорувати так, щоб не впадало в очі. Наталія Полякова підказує, що драбина повинна мати вільний підхід і разом з тим «не стояти на шляху». Крім того, вона може вдало зонувати приміщення. Якщо є необхідність розділити кухню і вітальню, то простір під сходами краще зробити закритим, вмонтувавши під нього шафи (з боку кухні — це можуть бути колони з нішами для зберігання посуду, холодильник тощо). До того ж — ви заощадите квадратні метри.

Проект усього життя

На питання до виробника: «Скільки коштують ваші сходи?» ви ніколи не отримаєте відразу ж точної відповіді, так як сходи — продукт індивідуальний і в кожному домі — вона своя. Ціна залежить від багатьох факторів — від розмірів, обраних матеріалів, складності конструкції, кваліфікації виробника і т. д. Кінцеву ціну вам назвуть тільки після проведення експертизи передпроектної і остаточного узгодження з замовником обраних матеріалів. Однак і виробники, і продавці, і дизайнери сходяться в одному — сходи дешевої бути не може. Це той елемент в інтер’єрі, на якій економити не можна.

Сходи супер-економ може коштувати до 100 тисяч рублів. Але це, швидше, конструкції для садових будиночків. І не для постійного користування. Сходи для житла з постійним перебуванням дешевше 250 тисяч коштувати не можуть — це простий межэтажный підйом, прямий, без всяких витребеньок. Найдорожчий замовлення у одного єкатеринбурзького дизайнера «витяг» на 3 млн. рублів. Його фірма створила сходи для господарів заміського будинку.

Одного разу зроблена сходи прослужать не тільки вам, але й вашим дітям, онукам, а може, навіть і правнукам. Немає сенсу міркувати: зараз замовлю простіше, будуть гроші — перероблю. Змінити сходи — завдання вкрай складна. Це трудомістко і дорого.

Короткий опис статті: як зробити сходи

Джерело: Сходи в будинку. Як зробити століття _ MODERN

Також ви можете прочитати