Сходи з дерева.

23.07.2015

Дерев’яні сходи

У попередні десятиліття цей тип сходів застосовувався рідко, в першу чергу із-за високої вартості і дефіциту деревини, а також з-за високої трудомісткості її опрацювання. Для будівництва дерев’яних сходів потрібно суха деревина високої якості і досить складні інструменти для її обрабоСходи з дерева.
тки. Однак в останні роки в багатьох побудованих за індивідуальним проектом будинках, стали з’являтися гарні дерев’яні сходи, не менш важливі з точки зору дизайну, ніж меблі. Старовинні дерев’яні сходи були зразками теслярського мистецтва, створених умілими руками всього з трьох елементів — стійки, сходи і клина. Відродження цієї майстерності дозволяє і сьогодні створювати маленькі шедеври, здатні прикрасити собою будь-яке житло.

Дерев’яні сходи в квартирі, житловому будинку або котеджі:

З міркувань протипожежної безпеки дерев’яні сходи можна зводити тільки в ізольованому житловому приміщенні чи блоці. Архітектурна цінність дерев’яних сходів дуже велика, оскільки такі сходи робляться тільки з натурального матеріалу — красивого і легко піддається обробці.

Деревні волокна володіють красивим малюнком і теплою фактурою. З допомогою обробки поверхні дерева можна надати будь-який колір, відтінок і блиск. Однак у дерева є свої, і досить значні, недоліки. Цей матеріал вимагає дуже ретельної обробки, а з часом дерев’яні конструкції Сходи з дерева.
пересихають і починають скрипіти, цього можна уникнути, якщо встановити сходи на больцах. Крім того, дерев’яні вироби легко пломеніють.

Дерев’яні сходи можуть примикати до стіни (два-три маршу), а в маленьких житлових приміщеннях поміщатися між двома стінами (один-два маршу). Крім простих прямокутних ступенів вони можуть мати забіжні клиноподібні ступені. Часто крім прямих можна зустріти дугоподібні або навіть гвинтові дерев’яні сходи. Теоретично планування дерев’яної драбини не залежить від числа і форми маршів, однак проектування сходів з великою кількістю маршів, сходових майданчиків, поворотних ділянок або дугоподібних сходів вимагає серйозної підготовки і глибоких знань в області архітектури і геометрії. Практичне проектування починається з вибору форми сходи і способу її встановлення. Щаблі дерев’яних сходів можуть бути різними по своєму пристрою: з подступенками, або без них.

найнадійнішою по стійкості до навантажень вважається дерев’яні сходи, щаблі якої прикріплені до бічної, несе на собі всю навантаження, тятиві. У цьому випадку допускається як консольне кріплення щаблів, так і кріплення їх до зубчастої поверхні тятиви. Проектування комбінованих ступенів вимагає більшої точності та ретельності. Їх з’єднання буде правильним, якщо торцева площина з’єднана з проступью щаблі з допомогою пазових выточек. До тятиві ступені найчастіше кріпляться за допомогою пазів або канавок.

Через кожні дві-три сходинки конструкція сходів повинна підтримуватися з’єднувальним пристроєм, наприклад, з’єднуючим стрижнем різьбового кріплення.

Опору ступенів можна зробити більш міцною і з допомогою підпирає дошки або бруска, однак при погляді знизу таке кріплення виглядає дуже негарно.

Для запобігання рухливості тятиви її прихованим чином прикріплюють в декількох місцях до стіни. Поруч зі стіною в будь-якому разі над ступенями вбудовується підніжка висотою 10 див. При будівництві сходів комбінованого типу одночасно застосовуються обидва цих способу. З боку стіни ступені кріпляться в цьому випадку до внутрішньої тятиві, а з боку сходового отвору — до зовнішньої частини тятиви.

Поверхневу обробку клеєних дерев’яних сходів, а можливо, і всю їх несучу конструкцію, роблять зСходи з дерева.
з урахуванням стилю і колірної гами всієї внутрішньої обстановки приміщення.

Нижню частину ступенів при можливості потрібно захищати подступенком цвяхового кріплення з подальшою його шпаклівкою. Витрати на дерев’яні подступенки також високі, а їх недолік полягає в тому, що незабаром вони можуть потріскатися із-за висихання дерева і коливань сходів. Матеріалом для покриття нижньої площини ступенів може служити м’яке дерево, в той час як ходова верхня поверхня сходів повинна бути виготовлена з твердої деревини благородних або фруктових порід (дуб, бук, горіх та черешня і т.д.). Для дерев’яних сходів можна зробити клеєні опори, перевага яких полягає в тому, що вони не схильні до деформації.

Матеріали за книгою «Сходів. Дизайн і технологія», автор Йоджеф Косо, 2004 р.

Короткий опис статті: дерев’яні сходи Виробництво дерев’яних сходів і огорож. Дерев’яні сходи, сходи з дерева

Джерело: Сходи з дерева.

Також ви можете прочитати